Підприємництво – запорука майбутнього України

Автор посту: Чіп Лайтінен, Радник з економічних питань,  Посольство США, Київ

Read in English

Минулого тижня ми відзначали Всесвітній тиждень підприємництва – прекрасну нагоду віддати належну увагу українським підприємцям та надихнути майбутніх. Розвиток підприємництва є пріоритетом політики президента Обами та його адміністрації, і на цьогорічному Всесвітньому форумі з підприємництва він назвав підприємців двигуном зростання, що створює добре оплачувані робочі місця, ставить зростаючі економіки на шлях процвітання та дає змогу людям об’єднуватися та вирішувати найбільш нагальні світові проблеми – від кліматичних змін до подолання бідності.

gew-logo

Засновники стартапів є одними з найбезстрашніших людей, яких вам доведеться зустріти, і всі вони мають спільні важливі якості. По-перше, вони не приймають світ таким, яким він є, а натомість, коли бачать проблему, вони будують в своїй уяві її рішення, а потім працюють над його втіленням.  Іншою важливою їх рисою є те, що під натиском вони не лякаються. Численні підприємці зіштовхуються з потужними консервативними інтересами, що не мають жодних намірів змінювати старий спосіб здійснення справ, однак які б не були виклики, вони не відступають. Ці риси мають для вас бути знайомими, оскільки вони досконало описують мужніх українців, що уявили краще майбутнє для своєї країни та продовжують виживати, завдяки цьому баченню.

Президент США Барак Обама вітає учасників Global Entrepreneurship Summit в Стенфорді, штат Каліфорнія, 24 червня 2016 року (AP Photo / Jeff Chiu)
Президент США Барак Обама вітає учасників Global Entrepreneurship Summit в Стенфорді, штат Каліфорнія, 24 червня 2016 року (AP Photo / Jeff Chiu)

Саме завдяки цьому духу, я гадаю, підприємці в Україні продовжують бути успішними і є ключовою складовою відродження економіки країни. Навіть в економічно скрутні часи підприємці продовжують створювати нові компанії, нові технології та нові шляхи ведення бізнесу без корупції та кумівства. Ці нові компанії допомагають з’єднувати Україну з рештою світу економічно та культурно, і що найбільш важливо, створюють нові добре оплачувані робочі місця, що стає підґрунтям для розвитку нового середнього класу в Україні.  Уряд зобов’язаний настійливо працювати, щоб забезпечити підтримку та відповідний клімат для розвитку цих стартапів, а фінансовий сектор та інвестори знайти інноваційні шляхи для забезпечення доступу до капіталу для їхнього зростання.

Tech Expo Fun в Американському Домі, 2016
Tech Expo Fun в Американському Домі, 2016

Високоосвічені співробітники та вихід на міжнародні ринки є підґрунтям майбутнього потенціалу та підприємницького успіху України. Головним чином тут вирізняється сектор інформаційних технологій, оскільки українських ІТ-фахівців так часто залучають до роботи у всесвітньо відомі компанії, щоб забезпечити функціонування їх бізнесу на найвищому рівні. Інженери, розробники, програмісти, а також інші кваліфіковані та досвідчені спеціалісти є фантастичним підприємницьким ресурсом. Вони не тільки мають досвід роботи з новітніми технологіями, вони також бачать проблеми, з якими стикаються споживачі та компанії в усьому світі та можуть розробити рішення.

Tech Expo Fun в Американському Домі, 2016
Tech Expo Fun в Американському Домі, 2016

Звісно підприємництво є чимось більшим ніж просте висвітлення ідеї; воно також включає в себе розробку бізнес-плану, залучення коштів, підбір команди, створення робочого середовища та налагодження продажу продукту. Саме тому я пишаюся тим, що АМР США надає підтримку заходам з розвитку підприємництва, таким як Конкурс ім. І.Сікорського Київського політехнічного інституту. Учасники проходять інтенсивне шеститижневе навчання у школі стартапів з метою вдосконалення своїх ідей і визначення областей, де вони потребуватимуть підтримки. Програма завершується головним Днем інвестора.  Ми також пишаємося партнерством з акселератором TechStars під час тижня стартапів в Американському домі, де учасники будь-якого віку та досвіду могли об’єднатися над створенням нової бізнес ідеї. Посольство США пишається стояти поруч з Україною та підтримувати українських підприємців, які прагнуть створювати нові інноваційні компанії, що стануть енергією розвитку України.

3 thoughts on “Підприємництво – запорука майбутнього України

 1. Пятнадцатилетняя норвежская школьница Фредерика-Августа Зебу-Зебу Ко До, ставшая обладательницей самого большого в истории страны выигрыша в новогоднюю лотерею – 1 млрд. 200 млн. крон – уже определилась с тем, на что пойдут эти деньги

  Семья Фредерики-Августы (мать, отец, и восемь сестёр и братьв в возрасте от 7 до 25 лет) – беженцы из Марокко, только недавно получившие гражданство Норвегии.

  До того её отец и старший брат 10 лет работали в качестве чернорабочих на норвежских нефтяных платформах в Северном море, получая за ту же работу вдвое меньше, чем граждане Норвегии.

  Именно поэтому девочка очень хорошо знает, что это такое, быть изгоем в современном мире.

  “Для меня уже всё закончилось, и теперь я желанный гость повсюду – от Окленда до Куалу-Лумпура и от Тромсё до Кейптауна. Однако я очень сильно страдаю, глядя на то, как миллионы украинских детей мечтают попасть к нам в Европу, и не имеют такой возможности. Я намерена все выигранные деньги, кроме тех, что на семейном совете решили потратить на строительство мечети и небольшой закусочной, где будут работать мои братья, сёстры, родители и их знакомые, а также дети и родственники знакомых, вложить в общественный фонд “Дайте безвиз каждому маленькому украинцу” – сказала Фредерика-Августа в своём интервью CNN.

  Самое интересное в этой истории то, что счастливый лотерейный билет был куплен Августой на благотворительном вечере в одном из пабов Дублина, посещение которого было оплачено её родителями в качестве награды за хорошую учёбу.

  “Я очарована Дублином и хочу, чтобы это чувство испытали все дети, чьи отцы и старшие братья воюют на Восточном фронте, оберегая нашу хрупкую, маленькую и культурную Европу от потока людей с совершено чуждой моралью, религией и ментальностью, не принимающих и не признающих европейские ценности в качестве основополагающих” – добавила она.

  Девочка намерена в ближайшее время посетить Украину с целью лучше узнать её народ и его желания.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s