Український iнститут гідрометеорології став партнером американської компанії «Earth Networks», щоб забезпечити попередження про зміни погодних умов в Україні в режимі реального часу

Автори: Мішель Сміт, аташе з комерційних питань, Олена Стефанська, старший спеціаліст з комерційних питань, Анатолій Сахно, спеціаліст з комерційних питань, Комерційна Служба США

Read in English 

25 жовтня в Києві американська компанія «Earth Networks» (EN) та її партнер Український гідрометеорологічний інститут (УкрГМІ) офіційно запустили в  роботу загальнодержавну Систему раннього сповіщення про несприятливі погодні умови (СРС) в Україні. Ця система забезпечує попередження в реальному часі про сильні дощі, вітри і град, що використовуються багатьма держустановами, наприклад Державною авіаційною службою, з метою врятування життя.

AP Photo
AP Photo

Окрім датчиків в Україні, «Earth Networks» має більш 10 тис. додаткових датчиків по всьому світу. «Earth Networks» об’єднує інформацію, отриману з датчиків в Україні, Національної метеорологічної служби США і Всесвітньої метеорологічної організації. Така розгалуджена метеорологічна мережа, у поєднанні з унікальними алгоритмами і технологіями прогнозування, надає найсвіжішу інформацію про погодні умови, яка оновлюється кожні кілька хвилин, збираючи дані з більш ніж 2,6 мільйона локацій по всьому світу.

earth_networks_tagline_rgb

Співпраця США та України у цій галузі розпочалася на початку 2016 року, коли «Earth Networks» та УкрГМІ підписали угоду про співпрацю. Відразу після цього «Earth Networks» встановила 12 датчиків в Україні, що дозволило цій компанії та УкрГМІ в липні цього року запустити в роботу унікальну Систему раннього сповіщення про несприятливі погодні умови. В перспективі «Earth Networks» та УкрГМІ планують спільно просувати на ринку та продавати свої послуги зі збору даних про погоду підприємствам та державним установам. Державна авіаційна служба України вже стала клієнтом «Earth Networks» і УкрГМІ. Протягом наступних кількох років «Earth Networks» і УкрГМІ планують залучити більше клієнтів до мережі.

Для того, щоб продемонструвати всі можливості і користь своєї послуги зі збору даних про погоду, «Earth Networks» та УкрГМІ разом з Американською комерційною службою в Києві нещодавно провели семінар для потенційних користувачів. Джордж Кент, заступник Посла США в Україні зустрівся з понад 30 учасниками семінару, представниками приватного та державного секторів – Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної авіаційної служби, представникаим декількох аеропортів, енергетичних компаній, мереж АЗС, сільськогосподарських підприємств.

AP Photo
AP Photo

У своєму вступному слові Джордж Кент підкреслив важливість партнерства «Earth Networks» та УкрГМІ: «Сьогоднішня подія – це не тільки семінар про корисні технології, які несуть суспільне благо та рятують життя, а й про міжнародне співробітництво. Новостворена система є продуктом співробітництва між двома інноваційними компаніями – «Earth Networks» зі Сполучених Штатів Америки та Українським гідрометеорологічним інститутом».

Дійсно, партнерство «Earth Networks» та УкрГМІ є ще одним кроком України на шляху до глобальної інтеграції, враховуючи, що різні надзвичайно важливі організації у США та ЄС вже є частиною цієї глобальної мережі. Наприклад, глобальна мережа «Earth Networks», до якої тепер входить і Україна, успішно працює в Італії, Іспанії, Нідерландах, Хорватії, Грузії, Туреччині та Ізраїлі.

Advertisements

One thought on “Український iнститут гідрометеорології став партнером американської компанії «Earth Networks», щоб забезпечити попередження про зміни погодних умов в Україні в режимі реального часу

 1. Строительство сети альтернативных нефте- и газопроводов в России может стартовать уже в этом году. Такре заключение содержится в итоговом докладе Европейского Энергетического Конгресса.

  В докладе говорится, что “…ввиду почти 100%-й изношенности, а также крайне неэффективных технических решений, применённых при строительстве всех без исключения российских газо- и нефтепроводов, существует реальная опасность их массового выхода из строя в течение ближайших 5-10 лет.”

  Вероятность этого оценивается экспертами в интервале от “весьма существенная” до “практически неизбежная”.

  В связи с этим ЕЭК предлагает незамедлительно принять меры, направленные на создание альтернативной сети, организовав и проведя ряд целевых тендеров.

  “Нафтогаз Украины”, первым среди мировых лидеров отрасли, уже подтвердил своё намерение участвовать в тендере на строительство первой очереди газопровода “Украина – Европа” по маршруту Тюмень-Мурманск-Тромсё-Секешфехервар.

  Ожидается, что тендер будет объявлен после принятия Гаагским трибуналом и Стокгольмским арбитражным судом положительного решения по обращение Польши и Украины о признании неправомерности и незаконности Северного потока – 2 и Турецкого потока.

  В решении будет отмечено, что “… прекращение Россией газового транзита через территорию Украины является вызовет значительное снижение уровня жизни миллионов людей, уже привыкших к существованию этого стабильного источника доходов. Это неизбежно спровоцирует рост преступности, недопустимое понижение уровня социальных стандартов, массовое распространение фобий и прочих психических расстройств среди населения, а также приведёт к иным негативным последствиям. Таким образом, будет нарушено сразу несколько базовых принципов Европейской хартии прав человека.”

  С целью предотвращение такого рода развития событий, на российской территории и будут в течение 2017-2025 гг. проложены альтернативные (по отношению к существующим) трубопроводы, которые постепенно вытеснят национальные (российские).

  Указывается, что, в соответствии с требованиями 3-го европейского энергопакета, к новым магистральным трубопроводам получат доступ страны-экспортёры из Средней Азии и с Ближнего Востока, которые смогут насытить европейский рынок энергоносителями из в первую очередь Туркмении, Азербайджана и Ирана. В частности, поставляемый ими газ будет минимум вдвое дешевле словацкого, составляющего сейчас значительную долю энергобаланса Европы.

  При этом Украина и Польша будут играть исторически принадлежащую им роль хабов, распределяя и контролируя до половины поступающих в Европу энергоносителей, попутно устанавливая при этом справедливые цены на них.

  Финансирование строительства и эксплуатационные расходы предлагается возложить на Россию, доходы же от эксплуатации трубопроводов должны быть разделены в равной пропорции (70 на 30 процентов) между Украиной и остальной Европой.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s