Київська школа отримує заслужену «підтяжку обличчя»

Автор посту: Людмила Кириленко, Офіс оборонного співробітництва

Read in English

IMG_5940Для учнів школи № 168, яка відома інтеграцією дітей з особливими потребами в звичайний навчальний процес, 7 жовтня 2015 року було не зовсім звичайним шкільним буднем. Цього дня близько 600 дітей зібралися у шкільному дворі, щоб подивитися на церемонію перерізання стрічки, присвячену закінченню ремонту. У заході взяли участь співробітники школи й американські військові, делегацію яких очолював полковник Джордж Мільтон (Командування Збройних сил США в Європі), а також мер Києва Віталій Кличко та інші почесні гості.

IMG_5570У школі було оновлено фасад, на якому тепер розміщена цитата з вірша Тараса Шевченка. Було замінено всі вікна, відремонтовано дах, встановлено новий ліфт, поручні для людей з особливими потребами в кімнатах та коридорах, оновлено вбиральні, відремонтовано актову залу. Ремонт проводив місцевий підрядник, який успішно виконав один із найбільших проектів  гуманітарної допомоги в Україні. Усі ремонтні роботи проходили під контролем Інженерного управління військово-морських об’єктів (NAVFAC) та Офісу оборонного співробітництва (ODC). Школу утеплили новою теплоізоляцією, яка допоможе зберегти тепло і значно поліпшити економію енергії, що, в свою чергу, вплине на якість життя та безпеку дітей.

IMG_6521Кошти на ремонт у розмірі понад $ 550 000 було надано Командуванням Збройних Сил США в Європі в рамках програми гуманітарної допомоги. Місцева влада посприяла отриманню всіх необхідних дозвільних документів на будівництво, а також надала додатково 2 000 000 гривень з державного бюджету для фінансування частини проекту, яка не покривалась угодою.

Школа #168 на Оболоні історично підтримує тісні стосунки з Посольством США в рамках програми «Access» і співпрацює з багатьма українськими та міжнародними організаціями, які займаються інклюзивною освітою. Представники різних організацій були присутні на урочистій церемонії і принесли подарунки для дітей. Цей проект демонструє, як військові та громадські лідери можуть разом працювати, залучаючи зусилля міжнародного партнерства, публічної дипломатії та прагнучи до громадянської стабільності.

У своєму вступному слові полковник Мільтон зазначив, що церемонію присвячено не тільки відремонтованому об’єктові, а й самій школі та її діяльності, адже школа – це громада, яка піклується про кожного учня. На закінчення він сказав, що школа № 168 робить майбутнє своїх учнів яскравішим.

Школа № 168 ДО (2012 р.) і ПІСЛЯ (2015 р.)
Школа № 168 ДО (2012 р.) і ПІСЛЯ (2015 р.)

Проекти гуманітарної допомоги військових США дбають про здоров’я, безпеку та освіту українських дітей, і ця турбота не закінчується після церемонії розрізування стрічки. Американські військові інвестують у місцеві громади і планують й надалі підтримувати школи, забезпечуючи відремонтовані приміщення усім необхідним обладнанням.

Американські військові прагнуть спрямовувати свої зусилля на користь громад і розбудовувати глобальне партнерство. Ця школа є чудовим прикладом цього наміру. Громадянське суспільство розвивається саме завдяки таким проектам!

Advertisements

One thought on “Київська школа отримує заслужену «підтяжку обличчя»

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s