Три роки, дві нації-партнери, одна місія

Джерело: Європейське Командування Збройних сил США

Read in English

Автор: майстер-сержант Чарльз Ларкін, ВПС США
Європейське Командування Збройних сил США
Штутгарт, Німеччина, 5 травня 2015 року

Три роки тому Європейське Командування Збройних сил США об’єднали кілька військових об’єктів, розташованих по всій Європі. Після того, як частину об’єктів закрили і будівлі спорожніли, офісні меблі, комп’ютери, ліжка й інші меблі та обладнання накопичилися на складах. Один з таких складів належав Управлінню воєнного співробітництва міністерства оборони США в Італії.

150427-F-LG216-003
Виступ посла США в Україні на церемонії відкриття Центра суспільної освіти у Вінниці

Завдяки зусиллям Європейського Командування Збройних сил США й Управління воєнного співробітництва міністерства оборони США деякі з цих речей нещодавно знайшли новий притулок у Вінниці, Україна. 27 квітня представники посольства США в Україні, Європейського Командування Збройних сил США, місцевого уряду і неурядових організацій зібралися на церемонії відкриття відновленого Центру суспільної освіти у Вінниці.

Проект розпочався у 2012 році із запиту від місцевої неурядової організації. Вони хотіли побудувати ресурсний центр у своїй області, який би займався питаннями охорони здоров’я і освіти молоді серед соціально-вразливого населення. Також громадський центр займається проблемами внутрішньо переміщених осіб і торгівлі людьми. За даними Міністерства юстиції США торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації – яку часто називають сучасною формою рабства – це багатомільярдний злочинний бізнес в Україні. Торгівля жінками та дітьми з цією ж метою є серйозною проблемою, що зачіпає сотні тисяч жертв та їхні родини.

150427-F-LG216-008
Головний військовий хірург Європейського Командування Збройних сил США приймає традиційний вітальний подарунок від української школи

Будівля теперішнього Центру суспільної освіти у Вінниці раніше стояла порожньою. Зараз приміщення повністю відновлено спільними зусиллями Програми гуманітарної допомоги Європейського Командування Збройних сил США, Управління воєнного співробітництва міністерства оборони США, Агентства США з міжнародного розвитку, місцевого самоврядування та неурядових організацій в Україні. До відкриття Центру навчання та соціальні заходи проводились у тимчасово орендованих приміщеннях. Іноді заняття проходи навіть вдома у волонтерів.

Цей громадський центр є лише одним з багатьох партнерських проектів США та України. За останні тринадцять років агентства США та України завершили 35 проектів з надання гуманітарної допомоги в Україні і планують використовувати цей успішний досвід в якості основи для майбутніх проектів.

“У нас давні партнерські відносини з Україною, – сказав посол США в Україні Джеффрі Пайєтт на церемонії відкриття. – Зараз Україна проходить унікальне випробування, і ми разом із нашими європейськими партнерами підтримуємо український народ, допомагаючи йому обрати власне майбутнє”.

150427-F-LG216-010
Керівник Відділу оборонного співробітництва підписує лист про передачу майна під час церемонії

Через програму гуманітарної допомоги Європейського Командування Збройних сил США зайве майно зі складів було передано та доставлено до місцевої школи у Вінниці. У Вінницькій школі інклюзивної освіти №16 навчається понад 1000 учнів, у тому числі 23 дітей-інвалідів. Вік учнів становить від шести до шістнадцяти років і їхня кількість щороку збільшується.

Школа №16 очікує збільшення кількості учнів майже на 20% до 2016 року через переселення сімей зі східної України. Європейське Командування Збройних сил США планує підтримати ще один проект з надання гуманітарної допомоги, що має розпочатися в найближчі 18 місяців в школі. Цей проект має на меті ремонт будівлі школи та покращання інфраструктури.

“Україна є партнером Сполучених Штатів Америки”, – зазначила майор армії США Венді Заборовські з відділу громадянської активності Європейського Командування Збройних сил США. – За допомогою програм воєнного співробітництва, зокрема програми гуманітарної допомоги для відновлення будівель і програми передачі майна, ми можемо співпрацювати з урядом України задля збільшення потенціалу країни і поліпшення умов життя її громадян, таким чином надаючи підтримку для забезпечення стабільного майбутнього України”.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s