Ціна Криму: 1 рік після окупації Росією

Джерело ShareAmerica

Read in English

Жінка тримає плакат з написом «Путін-окупант» під час мітингу проти спроби анексії Криму Росією, Сімферополь, Крим, 11 березня 2014 року (©AP Images)
Жінка тримає плакат з написом «Путін-окупант» під час мітингу проти спроби анексії Криму Росією, Сімферополь, Крим, 11 березня 2014 року (©AP Images)

Рік тому, 16 березня, Росія організувала незаконний референдум у Криму, що порушив Конституцію України і був засуджений міжнародним співтовариством. До вашої уваги перша з п’яти статей циклу матеріалів про ціну дій Росії в Криму.

Як було організовано незаконний референдум?

В кінці лютого 2014 року Росія розпочала агресивну кампанію військової інтервенції в Криму, півострові на півдні України. Російські війська, одягнені в лижні маски і військову форму без маркування, захопили Кримський парламент, кілька урядових будівель та аеропорт. Вони встановили контрольно-пропускні пункти на кордоні Криму із сусідніми областями України і застосували зброю проти беззбройних українських військовослужбовців.

Українці, що проживають в Криму, за десять днів до референдуму отримали запрошення проголосувати за два варіанти майбутнього – приєднатися до Росії або стати незалежними. У тих, хто прийшов на референдум, не було можливості ні оскаржити запитання, що були у бюлетені, ні підтримати існуючий статус Криму, який був частиною України.

Кремль стверджує, що переважна частина (97 %) проголосувала за приєднання до Росії, хоча опитування за місяць до референдуму показали, що тільки 41 % населення Криму підтримувало такий вибір .

Білий Дім назвав цей референдум таким, що «суперечить Конституції України», і що «міжнародне співтовариство не визнаватиме результати голосування, що проводяться під загрозою насильства і залякування з боку російських військових», що є порушенням міжнародного права.

Міжнародна реакція

У відповідь на незаконні дії Росії в Криму, США і широка коаліція країн ввели політичні та економічні санкції проти російських і кримських чиновників, відповідальних за організацію Кримської кризи і підрив суверенітету України.

Ціна Криму

Від російської окупації постраждало, перш за все, населення Криму, яке зазнало економічних, політичних та соціальних втрат.

США, як і раніше, засуджують окупацію і анексію Криму, який входить до складу України. США закликає до припинення окупації.

Дізнатися більше про втрати України через дії Росії можна тут: #UnitedforUkraine

One thought on “Ціна Криму: 1 рік після окупації Росією

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s