Нові супутникові знімки показують присутність російської військової техніки на території України

Автор статті: Сужба зв’язків з громадськістю SHAPE

Read in English

28 серпня 2014 р. 

Монс, Бельгія – У четвер, 28 серпня 2014 року НАТО оприлюднило нові супутникові знімки, які демонструють, як російські збройні сили задіяні у військових операціях всередині суверенної території України.  Знімки, зроблені в кінці серпня, показують як російські самохідні артилерійські установки рухаються колоною через українську сільську місцевість, а потім готуються до дій, облаштовуючись на вогневих позиціях поблизу Краснодону, Україна.

Голландський бригадний генерал Ніко Так, директор Комплексного оперативно-кризового центру Союзного оперативного командування сказав, що зображення підтвердили те, що НАТО і його союзники бачили тижнями з інших джерел.

“За останні два тижні ми відзначили значну як кількісну, так і якісну ескалацію військового втручання Росії в Україну”, сказав бригадний генерал Так. “Опубліковані сьогодні супутникові знімки надають додаткові докази, що російські солдати, оснащені складним важким озброєнням, діють всередині суверенної території України”, сказав він.

Ці останні зображення наводять конкретні приклади російських дій всередині України, але це тільки верхівка айсберга з точки зору загального обсягу рухів російських військ і озброєнь.

“Ми також виявили велику кількість новітньої зброї, в тому числі систем ППО, артилерії, танків і бронетранспортерів, переданих сепаратистським силам у Східній Україні”, сказав бригадний генерал Так. “Наявність цієї зброї поряд із значним числом російських військ всередині України роблять ситуацію усе серйознішою”, додав він.

Також оприлюднено зображення, що показують значну активність на російській території, прилеглій до кордону з Україною. НАТО вважає, що ця активність спрямована на безпосередню підтримку військ, що діють всередині України, і є частиною добре скоординованої дестабілізуючої стратегії.

“Росія підсилює і поповнює сепаратистські сили у відвертій спробі змінити динаміку боїв, яка в даний час схиляється на користь української армії”, сказав бригадний генерал Так. “Кінцевою метою Росії є пом’якшення тиску на сепаратистських бойовиків, щоб продовжити цей конфлікт на невизначений термін, що призведе до дальшої трагедії для народу Східної України”, додав він.

Джерелом зображень є незалежна фірма під назвою Digital Globe. НАТО не змінювало і не редагувало зображень. Додана додаткова інформація для визначення місць, дат і техніки. Зображення Digital Globe можуть бути незалежно перевірені за адресою: http://www.digitalglobe.com

 

Зображення 1
Зображення 1

Зображення 1 показує російські військові частини, що рухаються колоною із самохідною артилерією в районі Краснодону, Україна, у глибині території, контрольованої російськими сепаратистами. Знімок був зроблений 21 серпня 2014 року. Є впевненість, що техніка російська, оскільки українські частини ще не проникали так далеко на контрольовану сепаратистами територію.

Зображення 2
Зображення 2

 

Зображення 2 показує російські самохідні артилерійські установки, виведені на вогневі позиції поблизу Краснодону, Україна. Їх підтримують допоміжні транспортні засоби, які, швидше за все, везуть додаткові боєприпаси і матеріали. Саме у такій конфігурація навчені військові професіонали облаштовують свої сили на землі, отже це не якісь некваліфіковані любителі, а російські солдати. Такі російські артилерійські системи недавно обстрілювали українські позиції під Луганськом в ході сепаратистського контрнаступу у спробі зламати українську облогу міста.

Зображення 3
Зображення 3

Зображення 3 представляє дві фотографії (зліва і справа) і показує військовий об’єкт розгортання на російському боці кордону, недалеко від Ростова-на-Дону. Це місце знаходиться приблизно у 31 милі або 50 км від українського прикордонного переходу Довжанський.

Лівий знімок зроблений 19 червня 2014 року і показує, що територія в цей час була головним чином порожня. Зображення праворуч, зроблене через два місяці, 20 серпня 2014 року, показує те ж місце. Добре видно російські основні бойові танки, бронетранспортери, вантажні автомобілі та намети. Це один із прикладів численних об’єктів розгортання, що Росія облаштовує поблизу її кордону зі Східною Україною. Багато з цих сил розгорнуті в декількох кілометрах від української території, і здатні напасти без попередження, і потенційно розтрощити і відкинути українські частини. Росія також перебазувала значне число бойових літаків і гвинтокрилів на летовища вздовж кордону. Російські безпілотні літальні апарати регулярно залітають у повітряний простір України.

Деяка техніка із цих баз переміщається через кордон і використовується для поповнення запасів і оснащення сепаратистських сил, що діють на території України. Протягом багатьох місяців Росія надавала бойовикам важке озброєння у вигляді танків, броньованих машин, артилерії і реактивних систем залпового вогню. Системи ППО також надавалися сепаратистам, навіть після збиття рейсу MH17 Малайзійської авіакомпанії.

Зображення 4
Зображення 4

Зображення 4, знімок зроблений 23 липня 2014 року, зображує, ймовірно, шість російських 153-мм самохідних гармат 2С19, розташованих в Росії поблизу Куйбишевого. Це місце знаходиться в 4 милях, або 6,5 кілометрах, південніше кордону України, що проходить у районі села Червоний Жовтень. Гармати спрямовано на північ, прямо на територію України (див. стрілку-індикатор півночі на зображенні). Дивитися зображення 5 для огляду, де ці гармати розташовані по відношенню до української території.

Зображення 5
Зображення 5

Зображення 5 дає ширший огляд, включаючи положення самохідних знарядь із зображення 4. Зауважте стрілку-індикатор півночі на цій фотографії, і пам’ятайте, що зброя в цьому місці вже направлена. Зрозуміло, що з цього місця було б неможливо НЕ стріляти по українській території. Це явно НЕ навчання; ці гармати використовуються для підтримки сепаратистських сил, що діють на території України.

One thought on “Нові супутникові знімки показують присутність російської військової техніки на території України

  1. Ели Путина не остановить сейчас он пойдёт дальше как Гитлер. Украина сама его не остановит.Обьеденитесь против агресора как в годы второй мировой помогите Украине вооружением а если понадобится и живой силой ведь на земле нет ничего важнее мира.Ответьте мне на эл.почту

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s