Україна обирає дипломатію, а не агресію

Автор посту: Дуглас Франц, помічник Державного секретаря у питаннях роботи з громадськістю

13 квітня 2014

Read in English

Проросійські протестувальники б'ють активіста у Харкові, Україна, 13 квітня 2014 року, (с) AP Photo
Проросійські протестувальники б’ють активіста у Харкові, Україна, 13 квітня 2014 року, (с) AP Photo

Це не були мирні весняні вихідні для України. Скоординовані і добре озброєні росіянами бойовики напали на урядові будівлі у шести містах східних регіонів. Багато хто з нападників мали зброю російського походження та були обладнані в куленепробивних жилетах та обмундируванні з видаленими відзнаками.

Спостерігачі на місцях побачили, що події були ретельно cплановані і керовані. Коли у Харкові  проросійські групи наблизилася до протестуючих за Україну жінок та дітей, відразу кудись поділись медики, залишаючи проукраїнських демонстрантів наодинці з добре озброєними юнаками. Ці люди були готові боротися. Проросійська «демонстрація» стала по суті кривавим нападом на мирних демонстрантів, які виступали за єдину країну.

Напади відбулися одночасно в декількох місцях. Це були не просто політичні протести з низів. Ці озброєні «демонстранти» захопили урядові та адміністративні будівлі і штаб-квартиру служби безпеки, а також захопили зброю і змусили місцевих чиновників покинути свої офіси і напали на телекомунікаційні вежі.

Є повідомлення, що незалежні українські та російські ЗМІ переслідувалися і не були допущені до висвітлення цих подій, в той час як проросійським медіа був наданий спеціальний доступ до трансляції на вимогу цих збройних формувань. Спостерігачі також отримали повідомлення, що бойовики взяли журналістів під варту, принаймні на одного напали і був випадок використання зброї як попередження для інших журналістів.

Українські посадовці повідомили, що російська розвідка була безпосередньо причетна до організації діяльності цих нападників.

Україна бачила таке і раніше. Тривогу викликає схожість подій, що сталися в Криму. Там спочатку з’явилися високо організовані, добре оснащені професійні збройні сили у російських військових уніформах і в масках з військовим спорядженням без ідентифікуючих ознак, які прийшли спочатку взяти під свій контроль Кримський уряд та об’єкти безпеки перед тим, як замінити їх на регулярні Російські військові сили.

Перебуваючи під надзвичайним тиском від їх нього великого і добре озброєного сусіда, законний уряд України тим не менш керується дипломатичними зусиллями. Київ лише тоді був змушений використати силу, коли була загроза для громадської безпеки і діалог не закінчився успіхом. Прем’єр-міністр Яценюк був у регіоні в п’ятницю, щоб обговорити готовність уряду співпрацювати з регіонами над децентралізацією влади в Україні ще до президентських виборів 25 травня. Це очевидно, що уряд шукає шляхів майбутнього, щоб нація мала можливість повністю інтегруватися в міжнародну спільноту, нація, яка використовує слова, а не силу, нація, яка захищає права меншин, нація, яка знаходиться в мирі із заходом– і зі сходом.

Перехідний уряд України гідний того, щоб ним сьогодні захоплюватися через його мудру і стриману політику щодо північного сусіда, який дозволяє собі такі знущання. Як сказав Держсекретар Керрі, «Сполучені Штати і наші союзники не вагаючись використають всі засоби 21-го століття, щоб притягнути до відповідальності Росію за її поведінку гідну 19-го століття». Росія має вибір – потрібен лише час, щоб прийняти правильне рішення.

Джерело

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s