“Жодного рішення щодо України без самої України”, каже Керрі

Автор посту: Мерл Келлерхалс, штатний автор Бюро інформаційних програм

Read in English

Держсекретар Керрі,справа, обговорює  питання щодо України з Міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Парижі 30 березня.
Держсекретар Керрі,справа, обговорює питання України з Міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Парижі 30 березня.

Вашингтон – Після зустрічі з Міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Парижі, державний секретар Джон Керрі каже, що вони погодилися, що криза в Україні потребує дипломатичного рішення і що подальші переговори повинні включати українців.

Керрі підкреслив, що “дипломатія відіграє критичну роль у наданні допомоги народу України для досягнення свого прагнення жити в гідності і в стабільній, мирній і єдиній демократії”.

Під час чотирьохгодинної зустрічі з Лавровим , Керрі повідомив, що він чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати, як і раніше, вважають російські дії на Кримському півострові “незаконними і нелегітимними”. Керрі також заявив, що дії “росіян протягом останніх декількох тижнів очевидно поставили їх у розріз з верховенством закону і призвели до конфлікту з міжнародним співтовариством, і знаходяться на неправильній стороні історії “.

Генеральна Асамблея ООН, Європейський Союз, Організація з безпеки і співробітництва в Європі та країни семи провідних економік засудили агресивні дії Росії в Кримському регіоні України.

Постійна рада ОБСЄ на спеціальній сесії щодо України 21 березня прийняла рішення про розгортання спеціальної моніторингової місії міжнародних спостерігачів ОБСЄ в Україні для сприяння зниженню напруженості і зміцнення миру, стабільності та безпеки, повідомив голова ОБСЄ і Міністр закордонних справ Швейцарії Дідьє Бурхгалтер в Берні, Швейцарія.

Згідно інформації Білого Дому, Керрі вилетів до Парижа, щоб зустрітися з Лавровим у резиденції російського посла 30 березня через два дні після дзвінка президента Росії Володимира Путіна з пропозицією обговорити ситуацію в Україні. Під час розмови Обама також закликав Путіна відвести десятки тисяч російських військових від кордону спільного з Україною.

“Сполучені Штати проводять консультації з Україною на кожному етапі цього процесу, і ми не будемо рухатися в цьому процесі якщо законний уряд України не буде за столом цих переговорів , ” – сказав журналістам Керрі. “Цей принцип зрозумілий: жодного рішення про Україну без самої України “.

Перед зустріччю з Міністром закордонних справ Лавровим, Керрі у розмові з українським прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком повторив намір Сполучених Штатів тісно координувати з Україною і підтримувати впродовж всього цього процесу.

І Сполучені Штати і Росія внесли пропозиції щодо деескалації безпеки і політичної кризи в Україні, сказав Керрі. За словами Держсекретаря, вони погодилися працювати з українським урядом для реалізації кроків, які він уже приймає для забезпечення певних пріоритетних напрямків, зокрема такі:

• Захист прав національних меншин

• Захист мовних прав

• Демобілізація і роззброєння нерегулярні сили і що вони назвали провокаторами

• Забезпечення інклюзивного процесу конституційної реформи

• Проведення вільних і справедливих виборів за участі моніторинга з боку міжнародного співтовариства

Керрі також повідомив журналістам, що будь-який реальний прогрес в Україні повинен включати відведення російських військових сил, які згуртовані вздовж кордонів України. Керрі сказав, що “ці сили створюють атмосферу страху і залякування в Україні”.

Зі свого боку, Лавров повідомив журналістам, що Росія прагне створити вільну федерацію регіонів України, де кожен вибирає свої власні економічні, фінансові, соціальні, мовні та релігійні моделі управління. Керрі сказав, що це не в компетенції Сполучених Штатів і Росії приймати рішення щодо федералізації України.

“Це залежить від українців і українці будуть вирішувати своє майбутнє для себе  самі, залежно від того, які дефініції будуть здаватися ефективними для них”, – сказав Керрі.

Advertisements

4 thoughts on ““Жодного рішення щодо України без самої України”, каже Керрі

  1. Доброго дня!

    Мене звати Анатолій Максимов, я український журналіст-початківець. Заснував блог “Від ООН-у до Держдепу”, де слідкую за офіційними письмовими заявами державних органів США та ключових політиків. Я дуже хочу отримати відгук на цей блог від Посольства США у Києві, буду дуже вдячний 🙂

    Ось адреса блогу: http://politicspeech.blogspot.com/

  2. В статье подобраны определённый материал с уклоном в строну США. Это можно понять блог посольства США, но слов, выражений паразитов в нём дуже багато. Наприклад: чітко дав зрозуміти – попробуй это сделать (чётко давая),рухатися в цьому процесі – попробуй это сделать именно в процессе, реальний прогрес – ты наверно реальный пацан если в блоге посольства пишешь или нереальная девушка,ці сили створюють атмосферу страху і залякування в Україні – страх разве не возникает после угрозы.

    anatoliymaksimov. молодец, но подлизываться надо к России, Британии, США и Китаю лучше ко всем постоянным государствам членам ООН . Начало положено ?

  3. Я не подлизываюсь. Всего лишь информирую всеми доступными средствами, что такой блог есть и активно работает. Если доступно написать это здесь, я пишу это здесь. И мы как-то не боимся писать это в блоге Посольства США, поверьте ) На этом всё.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s