Згадуючи минуле, охороняючи майбутнє

Автор посту: Джон Керрі, 68-й Держсекретар США

 Read in English

2014_0127_holocaust_memorial«Це було так жахливо. Було важко осягнути це розумом». Це слова старшого сержанта Армії США Марвіна Джозефса, який побачив Бухенвальд 12 квітня 1945 року разом із військовим священиком рабином Гершелем Шехтером.

Минули десятиліття, але Джозефс і досі ясно пам’ятає слова «Ти – вільний», що пролунали  з мегафона рабина Шехтера. Він згадав усе, коли знову побачив крематорій і будинок коменданта і його горезвісної дружини Ільзе Кох – «звіра Бухенвальду». Під звуки рабинового мегафона він також пригадав тих, хто вижив, попри виснаження і катування.

Вигляд звільнених в’язнів настільки приголомшував, що генерал Дуайт Ейзенхауер наказав кожному з 4-ї бронетанкової дивізії США пройти територією Бухенвальду. Джозефс відразу зрозумів навіщо: «Він не хотів, щоб люди коли-небудь заперечували те, що сталося».

Після Другої світової війни минуло майже 70 років, але навіть через 70 років колективний  жах Голокосту й антисемітизму залишається глобальною загрозою. Не досить того, щоб тільки згадувати мільйони невинних життів, втрачених під час одного з найчорніших розділів світової історії людства. Ми маємо дотримуватися нашої обіцянки ніколи не забувати про зло, яке йде від фанатизму й нетерпимості і перетворюється на конкретні дії. Багато хто з нас у Сполучених Штатах має особисті й сімейні зв’язки з цією тяжкою історією, і це може стати причиною наших дій сьогодні. Інтерес мого брата до вивчення генеалогії нашої сім’ї змусив його зупинитися в Чехії кілька місяців тому, щоб дізнатися більше про історію пращурів, про яких ми ніколи нічого не чули до останнього десятиліття,  доки не почули розповідей двоюрідного дідуся Отто та його сестри Дженні, які вижили під час Голокосту.

День пам’яті жертв Голокосту закликає нас засудити антисемітизм в будь-якій формі: чи то тривожне зростання кількості ксенофобських і антисемітських партій у Європі, чи сплеск насильства проти єврейського народу в будь-якій частині світу.

Доповідь з антисемітизму Агентства Європейського Союзу з основних прав 2013 року  підкреслює ці тези. За останні п’ять років третина опитаних у деякій формі відчула антисемітські переслідування, 26 відсотків зазнали словесного нападу чи переслідування за останній рік тільки через своє єврейське походження.

Більше того, 4 відсотки повідомили про фізичне насильство, а 23 відсотки сказали, що вони уникають відвідувати єврейські заходи чи пам’ятки через те, що не відчувають себе захищеними.

Звичайно, ці цифри не дають повної картини.

В Італії поліція проводить розслідування, вистежуючи злочинця, який минулого тижня  надіслав свинячі голови до Великої синагоги в Римі, посольства Ізраїлю й музею, в якому експонується виставка про Голокост.

У Румунії провладний телеканал випустив в ефір глибоко антисемітську різдвяну пісню, яка стверджувала, що євреї гарні тільки «як дим у комині».

Якщо ці акти ненависті не вразили вас, я не знаю, що може вас вразити. Якщо це не заклик до дії, то я не знаю, що це.

Ми маємо бути рішучими у визначенні того, що правильно, а що неправильно. Але ми водночас повинні працювати над тим, щоб розпізнати нашу спільну людяність в інших і щоб почати перемовини, які допоможуть іншим розпізнати нашу людяність.

Ось чому адміністрація Обами заснувала Раду із запобігання кривавим злочинам. Ось чому ми тісно співпрацюємо з Меморіальним центром музею Голокосту в Сполучених Штатах задля попередження геноциду і, отже, можемо виявити і викрити це глобальне лихо.

І саме тому минулого року Спеціальний посланник з моніторингу та боротьби з антисемітизмом Айра Форман і Спеціальний посланник президента Обами в Організації ісламського співробітництва Рашад Хусейн здійснили історичний міжконфесійний візит до концтаборів у Дахау і Освенцимі-Біркенау.

Сполучені Штати зацікавлені в тому, щоб провести серйозні перемовини з представниками різних культур і релігій, які справді можуть змінити думку людей. Папа Френсіс називає це «діалогом життя», і ми підтверджуємо, що сьогодні дійсно існують мільйони життів, які залежать від нього.

Ми, кожен із нас, несемо відповідальність за те, щоб устати й підтвердити людську гідність. У взаємопов’язаному світі антисемітизм, що залишається без відповіді в будь-якому місці, загрожує всім людям. Це колективний виклик, з яким ми всі стикаємося в ХХІ столітті.

Advertisements

3 thoughts on “Згадуючи минуле, охороняючи майбутнє

  1. Прочитавши це, я розумію що не зважаючи на приголомшливий розвиток країн, пропаганду демократії та миру, багато людей все одно не розуміють на скільки це важливо. Не має значення заради чого чи проти чого люди починають боротися, якщо під час цього страждає та помирає народ. Я не розумію, дійсно не розумію як можна навести лад у країни, влаштовуючи у ній хаос. Ми всі живемо у цивілізованому світі, але нажаль багатьом з нас до цивілізації ще далеко. Я насправді хочу вірити, що можливо хтось таки задумається про те, що дійсно відбувається у нашій країні і до чого це може призвести. Україна за стільки років страждань, заслужила миру.

  2. Будет вам мир тогда, когда юго-восток Украины будет обратно возвращен в состав России и там будут стоят российские войска. Этого боятся и сраные США, и трусливая Европа. Слава АР Крым!

  3. Та у нас в тюрьмах люди сидят (хоть и осужденные, но они люди) в таких условиях что многим бухенвальд наяву вспоминается. Пример парень 21 год был приговорён судом к отбыванию наказания в 27 вышел с седыми волосами.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s