Посол Пайєтт вшановує традиції багатогранної української культури під час візиту до Музею Гончара

Автор посту: Лері Соча, співробітник Консульського відділу Посольства США

Read in English

 У подарунок від Музею Івана Гончара Посол Пайєтт отримав вишиванку
У подарунок від Музею Івана Гончара Посол Пайєтт отримав вишиванку

«Важко уявити українську родину без рушника, – розповідав Петро Гончар послу Джеффрі Пайєтту. – Багата вона чи бідна, але кожна сім’я мала свій рушник».

Минулої п’ятниці, наприкінці першого тижня перебування посла США Джеффрі Пайєтта в Україні, директор Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» Петро Гончар провів йому екскурсію музеєм. Їхня жвава розмова перетікала з кімнати в кімнату. Під пильним поглядом десятків ікон директор музею разом із послом говорили про символи релігійних образів і дух козака Мамая. Вони порівнювали художні стилі українських художників кінця ХІХ століття зі стилями художньої школи Каліфорнії, звідки посол родом. Наприкінці екскурсії вони зупинилися перед портретом Івана Гончара, чия приватна колекція була заборонена урядом за радянських часів, але згодом стала цінним національним надбанням незалежної України. «Більшість музеїв у радянський період були засновані на ідеї класової боротьби. А Іван вважав, що музей має об’єднувати, а не розділяти, – пояснював директор музею. – Ідея родини, на його думку, була головною».

Майже відразу біля входу в музей відвідувачів вітають десятки чорно-білих фотографій українців, яким уже більше ста років. Деякі з них – сімейні портрети. На інших зображені  весільні урочистості. А на рівні очей глядач може побачити своє зображення у… дзеркалі. Щоб краще зрозуміти Україну, відвідувачеві, незалежно від того, звідки походить його коріння, вже з його першого кроку у музеї пропонують відчути себе українцем.

Музеєві Івана Гончара випала честь стати однією з перших зупинок у подорожі посла Пайєтта Україною. Посол звернув увагу на довгий рушник, що символізує подорож, а витончено вишиті квіти і птахи – родючі землі України і подякував директорові Петру Гончару за чудове знайомство з багатством української культурної традиції і давньої європейської історії країни. На завершення директор Гончар подарував послу Пайєтту вишиванку, вишиту в колористичній традиції часів гетьмана Павла Полуботка – козака й  політичного та військового лідера лівобережної України у 1722–1724 роках.

Відео

Фото

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s