Четверте липня 2013 року

Джерело: http://gurukul.american.edu/heintze/postcards.htmДжерело: www.census.gov

Read in English

Саме цього дня у 1776 році Континентальний Конгрес схвалив Декларацію незалежності, чим спрямував 13 американських колоній як суверенну державу на шлях до свободи. Як завжди, це найбільш американське з усіх свят буде відзначено з парадами, феєрверками і барбекю на подвір’ях по всій країні.

Звідки ми це знаємо?

Під час святкування Дня незалежності ми розмірковуємо над тим, як “батьки-засновники” США передбачили в нашій Конституції значення статистики – важливого інструмента для кількісного визначення нашого населення, території та економіки. З 1790 року Перепис США перестав бути простим підрахунком людей; він окреслив зростання і склад нації. Запитання з часом розвивалися, щоб задовольнити зміни в наших потребах. Нині Десятирічний перепис, Економічний перепис і Огляд стану американського суспільства надають Конгресові й громадським лідерам дані, необхідні для прийняття поінформованих рішень, які формують демократію США. Саме з цієї статистики ми знаємо, що робиться в нашій країні.

Бюро Перепису США оприлюднило більше іконографічних та інтерактивних матеріалів, які відповідають на запитання “Звідки ми це знаємо?”

2,5 млн

У липні 1776 року такою була приблизна кількість населення нової незалежної держави.

Джерело: Historical Statistics of the United States: Colonial Times to 1970   (Історична статистика Сполучених Штатів: від колоніальних часів до 1970 року)

316,1 млн

Це приблизна кількість населення держави 4 липня цього року.

Джерело: Population clock 

Прапори

3,6 млн доларів

У 2011 році такою була вартість імпорту американських прапорів у Сполучені Штати Америки. Переважну більшість цієї суми (3,3 млн доларів) коштували американські прапори, зроблені в Китаї.

Джерело: Foreign Trade Statistics  (Зарубіжна торговельна статистика)

663 071 долар

Такою була вартість прапорів США, що їх було експортовано в 2011 році. Головним замовником було Мехіко, яке купило прапорів на 80 349 доларів.

Джерело: Foreign Trade Statistics (Зарубіжна торговельна статистика)

302,7 млн доларів

Такою була вартість поставок прапорів, банерів і подібних емблем, вироблених американськими підприємцями у 2007 році, згідно з останніми опублікованими статистичними даними Економічного перепису.

Джерело: 2007 Economic Census, Series EC0731SP1, Products and Services Code 3149998231 (Економічний перепис 2007 року)

Феєрверки

223,6 млн доларів

Такою була вартість феєрверків, імпортованих з Китаю в 2011 році, що становлять основну частину всіх феєрверків, імпортованих у США (232,5 млн доларів). Для порівняння – американський експорт феєрверків становив приблизно 15,8 млн доларів у 2011 році, із них Австралія замовила більше, ніж будь-яка інша країна (4,5 млн доларів).

231,8 млн доларів

Такою була вартість поставок феєрверків та іншої піротехніки американських виробників (у тому числі сигнальних ракет, петард і т. ін.) у 2007 році.

Джерело: 2007 Economic Census, Series EC0731SP1, Products and Services Code 325998J108  (Економічний перепис 2007 року)

Патріотичні назви місцевостей

Тридцять один населений пункт має слово “liberty” («свобода») у своїй назві. Найбільшим із них станом на 1 квітня 2010 року було місто Ліберті, штат Монтана (29 149 чоловік). У штаті Айова є чотири населені пункти з цим коренем – більше, ніж у будь-якому іншому штаті: Лібертівілль, Нью Ліберті, Норт Ліберті та Вест Ліберті.

Двадцять п’ять населених пунктів мають слово “eagle” (“орел”) у своїх назвах. Найбільш населеним із них є місто Ігл Пасс, штат Техас (26 248 чол.).

Одинадцять населених пунктів мають слово “independence” (“незалежність”) у своїх назвах. Найбільш населеним із них є місто Індепенденс, штат Монтана (116 830 чол.).

Дев’ять населених пунктів мають слово “freedom” (“свобода”) у своїх назвах. Найбільш населеним із них є місто Нью Фрідом, штат Пенсильванія (4464 чол.).

Один населений пункт має слово “patriot” (“патріот”) у своїй назві. Це Петріот, штат Індіана (209 чол.).

П’ять населених пунктів мають слово “Америка” у своїх назвах. Найбільш населеним із них є місто Американ Форт, штат Юта (26 263 чол.).

Джерело: American FactFinder 

Прізвища перших президентів

138

Це місце в частотному рейтингу, серед усіх прізвищ, наведених Переписом 2000 року, займає прізвище нашого першого Президента Джорджа Вашингтона. Іншими прізвищами перших президентів, наявними в цьому списку, разом із їхніми місцями в частотному рейтингу, були Адамс (39), Джефферсон (594), Медісон (1209) і Монро (567).

Джерело: Census 2000 Genealogy (Генеалогія Перепису 2000 року)

Британці йдуть!

107,1 млрд доларів

Таким був минулорічний обсяг торгівлі між Сполученими Штатами та Об’єднаним Королівством, що зробило британців, наших супротивників у 1776 році, нашим шостим на сьогодні провідним партнером у торговельній сфері.

Джерело: Foreign Trade Statistics (Зарубіжна торговельна статистика)

Пікніки Четвертого липня

Майже один із трьох

Такий шанс, що хот-доги і свинячі ковбаси, спожиті 4 Липня, вироблено в Айові. Штат “Соколине око”, як жартома називають Айову, на 1 березня 2012 року був домівкою 19,7 млн свиней. Ця приблизна цифра становить майже третину кількості свиней у країні в цілому. У Північній Кароліні (8,6 млн) й Міннесоті (7,6 млн) так само вирощують велике поголів’я свиней.

Джерело: USDA National Agricultural Statistics Service (Національна служба сільськогосподарської статистики Департаменту сільського господарства США)

7,2 млрд фунтів

Це – загальний обсяг продукції тваринництва (великої рогатої худоби і телят) у Техасі в 2011 році. Високі шанси того, що хот-доги з яловичини, стейки і бюргери на грилі у вашому дворі прибули зі штату Самотньої зірки, як іще називають Техас, де, вважається, виробляють близько однієї шостої всієї яловичої продукції країни. А якщо яловичина не з Техасу, то, найімовірніше, з Небраски (4,6 млрд фунтів) або Канзасу (4 млрд фунтів).

Джерело: USDA National Agricultural Statistics Service  (Національна служба сільськогосподарської статистики Департаменту сільського господарства США)

6

Це – кількість штатів, у яких вартість продукції курей-бройлерів сягнула 1 мільярда доларів чи й більше між груднем 2010 року й листопадом 2011 року. Найімовірніше, що ваше смажене курча виросло саме в одному із цих штатів — у Джорджії, Арканзасі, Північній Кароліні, Алабамі, Міссісіпі чи Техасі.

Джерело: USDA National Agricultural Statistics Service (Національна служба сільськогосподарської статистики Департаменту сільського господарства США)

Будь ласка, передайте картоплю

Картопляний салат і картопляні чипси – популярні страви під час барбекю на святкуванні 4 Липня. Приблизно половину картопляної продукції країни у 2011 році було виготовано у штатах Айдахо чи Вашингтон.

Джерело: USDA National Agricultural Statistics Service (Національна служба сільськогосподарської статистики Департаменту сільського господарства США)

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s