Консульство США в Одесі: історія партнерства

Автор посту: Емма Хатчінз, Інтерн Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні

Read in English

 IMG_8286У своїй книзі «Простаки за кордоном» Марк Твен писав про жваве портове місто Одеса так: «Я так давно не відчував себе вдома, аж доки не піднявся вперше на пагорб в Одесі». У вівторок 18 червня посол Теффт повернувся в місто, про яке Твен говорив так гаряче, аби приєднатися до місцевої влади Одеси та представників компанії Рейтеон під час відкриття меморіальної дошки на честь створення першого консульства США в Одесі у 1830 році (компанія Рейтеон надала кошти на виготовлення цієї дошки).

 У 1819 році Одеса – місто порто-франко, або «вільний порт», мала численні можливості для розвитку торговельних відносин і позиціонувалася як ідеальний кандидат на вступ до зростаючої кількості глобальних міст, в яких було відкрито американські консульства. Основні положення щодо функціонування такого консульства були викладені в акті Конгресу США 14 квітня 1792 року, з метою сприяння розвитку комерційних можливостей США за кордоном та надання підтримки американським морякам в усьому світі. Отже, багато з найбільш ранніх консульств очолювали  видні підприємці (хоча їх робота не оплачувалася), вони не були зобов’язані мати американське громадянство  і, як правило, мали сильні бізнес-інтереси та стратегічну мережу в своїх регіонах.

 IMG_8282У відповідь на зростаючий комерційний потенціал Одеси президент США Ендрю Джексон призначив Чарльза Рінда, процвітаючого купця з Нью-Йорку, очолити нове консульство в Одесі і допомогти розробити договір з Османською імперією для розширення доступу для американських торговельних суден в цьому регіоні. Обидва зусилля Рінда увінчалися успіхом, і після короткого перебування на посту консула, Рінд його залишив, передавши керівництво багатому грецькому бізнесмену Джону Ралі. Ралі виконував обов’язки консула США протягом майже тридцяти років, аж до своєї смерті в 1859 році, що робить його найстарішим за всіх консулів США в Одесі та символом прихильності Сполучених Штатів зміцнювати міжнародну торгівлю з Одесою.

Всю другу половину дев’ятнадцятого століття, аж до 1918 року, коли початок громадянської війни в Росії та Україні спонукали США закрити своє представництво в Одесі, консульство США продовжувало заохочувати обмін між купцями США та місцевими торговцями. Незважаючи на те, що офіційне консульство США в Одесі припинило надання послуг в 1918 році, посол Теффт і його попередники за останні двадцять років американо-українських двосторонніх відносин, часто відвідують Одесу, з метою продовження підтримки зв’язків з містом та нагадати про сильне економічне партнерство між американцями та українцями, яке, ми сподіваємося, продовжуватиме процвітати в майбутньому.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s