Різноманітність та можливість вибору в американській системі освіти

Автор посту: Олександра Еванс, працівник Консульського відділу Посольства США

Read in English 

Університет Вісконсіна
Університет Вісконсіна

Ви, напевно, знаєте різницю між державними та приватними школами, але чи знаєте ви, що таке чартерні школи? Чи знаєте ви різницю між коледжем та університетом? Чи знаєте ви, чим відрізняється «гуманітарна школа» від «науково-дослідного закладу»? Саме про ці відмінності ми говорили під час моєї лекції в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Я зробила огляд чотирьох шкіл у Сполучених Штатах – двох загальноосвітніх навчальних закладів, де я викладала до приходу у дипломатичну службу, і двох вищих навчальних закладів, в яких я навчалася.

Спочатку я розказала про дві загальноосвітні школи. Школа Хабеле є незалежною приватною школою в Остіні (штат Техас). Вона надає можливості для навчання в якості  громадської чартерної школи з філіями в Південній Каліфорнії. У той час як структура школи Хабеле більш-менш відповідає традиційній освітній моделі, невеликі розміри її класів та незалежність від системи державних шкіл, надає більшої гнучкості під час задоволення індивідуальних потреб учнів. У чартерній школі можливості для навчання переважно такі ж, як і в державній школі, але на додаток є простір для самостійного навчання, що найкращим чином відповідає потребам учнів.

Коледж Уелслі
Коледж Уелслі

Потім ми обговорювали два дуже якісні, але дуже різні, вищі навчальні заклади: університет Вісконсіна і коледж Уелслі. Університет Вісконсіна великий державний дослінцький навчальний заклад. Він має багато філій по всій території штату Вісконсін, а також безліч засобів і ресурсів, пропонуючи студентам отримання ступенів на рівні  бакалавра та магістра. Уелслі – це невеликий приватний гуманітарний коледж в штаті Массачусетс. Його метою є забезпечення загальної та високоякісної вищої освіти з гарним доступом до великої кількості професорів, науково-дослідницьких грантів, стажувань та навчання за кордоном. Ми також обговорили плюси і мінуси відвідування більшого чи меншого навчального закладу, як і чому обирають жіночу школу, як Уелслі (або чоловічий коледж, як, наприклад, Морхаус) замість закладу із змішаним типом, як, наприклад, університет штату Вісконсін. Наприклад, деякі молоді жінки помічають, що перешкоди до розкриття їхніх інтелектуальних здібностей зменшуються, коли вони навчаються лише разом з жінками. Вони відчувають себе менш сором’язливими, більшою мірою готові висловити свою думку і задавати питання, і таким чином отримати більше від навчання в класі.

Ми також обговорили процес акредитації в Сполучених Штатах, яка варіюється від штату до штату і від регіону до регіону. У більш великих штатах, як Техас, відділ державної освіти курує акредитацію у всіх навчальних закладах. В інших регіонах, наприклад, у Новій Англії, яка складається з невеликих штатів, штати об’єднуються і утворюють єдиний акредитаційний відділ для декількох штатів, що входять до цього регіону. Міжнародні школи також можуть звернутися до цих відділів щодо надання акредитації їхнім закладам, отже їх дипломи зможуть на рівні розглядати в навчальних закладах США. Чи знаєте ви, що акредитаційний відділ Асоціації шкіл та коледжів Нової Англії, акредитує коледж Уелслі та Печерську міжнародну школу у Києві?

 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s