Посольство США у Києві відзначає День Землі разом з Лісовою службою США та українською молоддю

Автор посту: Міша Марторана, спеціаліст з питань навколишнього середовища, науки, технологій та охорони здоров’я Посольства США

Read in English

Посол Теффт висаджує дерева з ректором Національного університету біоресурсів і природокористування Дмитром Мельничуком.
Посол Теффт висаджує дерева з ректором Національного університету біоресурсів і природокористування Дмитром Мельничуком.

Посольство США протягом тижня відзначало День Землі лекціями, освітніми кампаніями та публічними акціями. Цього року нам пощастило приймати у себе в гостях делегацію у складі членів Управління міжнародних програм Лісової служби США та колишнього голови цієї служби Дейла Босуорта (2001–2007), які очолили групу представників Посольства під час не однієї, як зазвичай, а двох церемоній посадки дерев у День Землі.

Перший День Землі, що відзначався 22 квітня 1970 року, було задумано як одночасний «практичний урок» в університетах по всій країні. Автор цього задуму, сенатор Гейлорд Нельсон зі штату Вісконсин, відчув потребу діяти після того, як побачив наслідки розливу нафти у Санта-Барбарі, штат Каліфорнія, у 1969 році. До 1990 року День Землі вже перетворився на міжнародний рух, а у 2012 році його відзначили більш як 1,5 мільярда людей у190 країнах. У 2013 році у волонтерських заходах Посольства США в Києві взяло участь понад 450 українців, що отримало широке висвітлення у ЗМІ.

Члени Молодіжної ради розмальовують свої «екосумки».
Члени Молодіжної ради розмальовують свої «екосумки».

Заступник радника з економічних питань Посольства Елізабет Хорст відкрила наші заходи з нагоди Дня Землі 18 квітня лекцією на тему екологічної публічної дипломатії уряду США. Пані Хорст спілкувалася приблизно з 35 молодими фахівцями і студентами університетів у рамках Ініціативи молодіжного розвитку Посольства – програми, яка інформує молодих українців про роль США у сфері міжнародних і внутрішніх питань, таких як продовольча безпека, НАТО й міжнародні відносини. Пані Хорст розповіла про дії Державного департаменту та інших державних установ США, покликані сприяти розвиткові раціональної екологічної політики й управління в усьому світі і про наші зусилля, спрямовані на пом’якшення наслідків зміни клімату й екологічних катастроф.

У неділю 21 квітня Молодіжна рада Посольства США провела інтерактивну кампанію, присвячену Дню Землі, в рамках якої покупцям супермаркету в обмін на їхні одноразові пластикові пакети роздали сотні екологічно чистих сумок багаторазового використання. Період повного розкладу поліетиленових пакетів, які здебільшого використовуються в продуктових магазинах і на ринках у США та Україні, може тривати 400–1000 років. Натомість багаторазові сумки можна використовувати сотні разів, і розкладаються вони значно швидше, ніж звичайні поліетиленові пакети. Протягом усього дня тривали майстер-класи з прикрашування сумок, проводилась гігантська еко-головоломка для дітей, грала жива музика, всім, хто хотів, розписували обличчя фарбами і хною, а також готувався банер, на якому люди могли написати своє побажання Землі. Кампанію було прихильно сприйнято публікою і широко висвітлено місцевій пресі.

Дівчатка-скаути з мішками зібраного сміття на Андріївському узвозі.
Дівчатка-скаути з мішками зібраного сміття на Андріївському узвозі.

У заході взяли участь і діти співробітників Посольства. Близько 30 дітей з посольської групи дівчаток-скаутів, до якої входять дівчатка 7–11 років із різних країн, та члени їхніх сімей приєдналися до волонтерів, які прибирали два парки, прилеглі до Андріївського узвозу. Ці парки й історичні місця навколо 250-літньої церкви Св. Андрія є популярною туристичною принадою.

Співробітники Посольства висаджують сосни разом зі студентами в лісогосподарстві.
Співробітники Посольства висаджують сосни разом зі студентами в лісогосподарстві.

Кількаденне святкування завершилося двома церемоніями посадки дерев у День Землі, 22 квітня. Вранці посол Теффт приєднався до колишнього голови Лісової служби США Дейла Босуорта й інших представників ЛС США та співробітників Посольства для проведення подальших зустрічей і посадки дерев у Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Посол Теффт і пан Босуорт разом із ректором Дмитром Мельничуком та головою Державної агенції лісових ресурсів України Віктором Сівцем, а також студентами і представниками

засобів масової інформації, посадили дерева на під’їздах до університету. Потім було проведено круглий стіл та сесії запитань і відповідей, під час яких майже 100 студентів і викладачів дізналися про підходи Лісової служби США до раціонального лісокористування. Більше про навчальні й інші програми Національного університету біоресурсів і природокористування можна дізнатися тут.

Директор Управління міжнародних програм Лісової служби США Валдіз Е. Мезаініс висаджує сосни разом зі студентами.
Директор Управління міжнародних програм Лісової служби США Валдіз Е. Мезаініс висаджує сосни разом зі студентами.

По обіді делегація Лісової служби США і представники відділу Департаменту сільського господарства, Економічного відділу, Департаменту енергетики та  Відділу з питань преси, освіти і культури Посольства взялися до справи, щоб допомогти заступникові голови Державної агенції лісових ресурсів України Ярославу Макарчуку, іншим працівникам агенції і студентам посадити сотні сосен у лісовому господарстві поблизу Києва. Церемонію було організовано Держагенцією в рамках її щорічної кампанії “Майбутнє лісу в твоїх руках”, започаткованої в 2006 році. Агенція лісового господарства проводить круглі столи, посадку дерев, прес-конференції, лекції, концерти, щоб підкреслити необхідність збереження лісів і раціонального природокористування. Представники Посольства та Лісової служби США допомагали співробітникам Лісового агенції та студентам рити ями та одне за одним висаджувати деревця з додаванням вітамінних мінеральних добрив.  Більше інформації про кампанію можна знайти на сайті Держлісагенції тут.

Фотографії із заходів святкування Дня Землі Посольством можна подивитися на нашій Flikr сторінці.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s