Жінки-підприємиці: наступна рушійна сила української економіки?

Автор посту: Малгорзата Вульф, спеціаліст економічного відділу Посольства США

Read in English

1
Форум: “Жінки-підприємиці: наступна рушійна сила української економіки?”

У цей перехідний період для професійних ролей жінок в Україні, багато жінок шукають можливостей для самостійного опікування про своє майбутнє. Мені пощастило приєднатися до більш ніж 160 українських жінок-підприємців, власників малих і середніх підприємств, 12 квітня під час форуму: “Жінки-підприємиці: наступна рушійна сила української економіки?”  Моє серце сповнилося надією, коли я бачила як десятки активних жінок з ентузіазмом обговорювали сесії конференції, ініціювали нові професійні контакти, обмінювалися візитками, демонструючи те, що жінки в Україні є важливою частиною економіки і майбутнього.

2
Заступник Державного секретаря з громадських зв’язків Тара Соненшайн відкрила форум

Заступник Державного секретаря з громадських зв’язків Тара Соненшайн відкрила форум надихаючою промовою про важливість жіночого лідерства. Мета форуму – сприяння зростанню важливої ролі українських жінок у забезпеченні економічного зростання України, підвищення довіри до жінок-підприємців та забезпечення практичного  інструментарію для подальшого розширення їх прав і можливостей. Учасникам була надана можливість поспілкуватися, обмінятися досвідом і обговорити стратегічні інвестиції в економічний потенціал жінок.

4
Міністр соціальної політики Наталія Королевська відкрила форум

Міністр соціальної політики Наталія Королевська у своїй промові підкреслила: “Рівні права та можливості для жінок і чоловіків – це глобальне питання.” Вона також зазначила, що гендерна рівність є особливо важливию під час світової економічної кризи і доповіла, що її міністерство працює над проектом закону, який надасть 30% квоту для жінок у державному секторі.

Під час робочих сесій форуму експерти дали можливість учасникам обмінятися особистим досвідом і поділитися історіями успіху. Під час однієї з перерв на каву, одна жінка підійшла до мене і сказала: “Коли ви робите бізнес, ви думаєте, що ви одна, оточена своїми дрібними проблемами. Але дуже тішить чути те, що інші жінки борються з тими ж проблемами. Це добре, що є можливість говорити про це. І це надає тобі сил!”

3
Форум: “Жінки-підприємиці: наступна рушійна сила української економіки?”

Дві з сесій форуму було зосереджено на зв’язку (connectivity) – однієї з трьох “Сі”, про які згадувала у своїй промові заступник Державного секретаря з громадських зв’язків Тара Соненшайн, тоді як дві інші є впевненість (confidence) і громада (community). Одна з панельних сесій була орієнтована на наставництво як ефективний інструмент зростання майбутніх лідерів, тоді як інша – на мережі як ключового фактору успіху. Під час першої панельної сесії було зроблено наголос на тому, що в якості наставника ви «повертаєте суспільству те, що ви отримали” – вашу освіту і досвід. Наставництво може служити людям різного віку і це слід розглядати як загальний обсяг інвестицій в жінок.

Розкриття талантів жінок, яких я бачила на форумі, можуть допомогти Україні повністю реалізувати свій економічний потенціал. Як сказала у своєму виступі заступник Державного секретаря з громадських зв’язків Тара Соненшайн: «Розширення можливостей жінок – це дуже розумно. Один із способів зрозуміти, як задавати розумні питання сьогодні, не задавати питання “чому жінки?” – а запитати:”чому не жінки?”.

Advertisements

One thought on “Жінки-підприємиці: наступна рушійна сила української економіки?

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s