Роздуми з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, 27 січня

Автор посту: Ніл Гібсон, політичний відділ Посольства США

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту має важливе значення як для Сполучених Штатів, так і для України. У США цей день відзначається в громадах по всій країні, а Меморіальний музей Голокосту у Вашингтоні проводить церемонію запалювання свічок та інші спеціальні заходи для відвідувачів. Усі ці заходи спрямовані на вшанування пам’яті жертв нацизму та підтримку зусиль на розробку освітніх програм для запобігання майбутніх геноцидів.

У Сполучених Штатах найрозповсюдженішою згадкою про  Голокост є  жахіття газових камер в Освенцимі-Біркенау та інших нацистських таборах смерті на території Польщі. Але американці також вивчають історію і про інші трагедії, як наприклад ті, що мали місце на території України. За підтримки музею Голокосту США, учений і священик о. Патрік Дебуа написав книгу під назвою «Голокост від куль», в якій розповідає проникливу історію про те, як він провів десять років, працюючи над розкриттям більше ніж 800 масових поховань євреїв, знищених нацистами в Україні. Ця книга та інші пов’язані освітні проекти вперше  допомогли багатьом американцям зрозуміти масштаби та методи звірств, скоєних нацистами в Україні.

Україна також відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту під час релігійних служб, академічних та громадських зібрань. Книжка отця Дебуа  допомогла розкрити інформацію про ці події і зберегти пам’ять про колишню єврейську громаду як в Україні, так і в Сполучених Штатах. Інформація про його книгу була розповсюджена в Україні під час спеціалізованих виставок в Києві, Дніпропетровську, Харкові та через освітні програми по всій країні.

Американці та українці разом відзначають те,  що президент Обама назвав «одним єдиним  Голокостом  – шести мільйонів невинних людей – чоловіків, жінок, дітей, немовлят, яких вбили тільки за те, що вони відрізнялися за своєю національністю, просто були євреями». Сьогодні ми разом згадуємо про велику трагедію, але з прицілом на майбутнє. Ми маємо навчити наших дітей на прикладах уроків минулого і працювати над майбутнім, культивуючи в них повагу до прав людини.

ПРИМІТКА: З питання Голокосту в світі ще високо цінується книга професора історії Єльського Тімоті Снайдера «Криваві землі» (Bloodlands), яка підвищила обізнаність в Сполучених Штатах і за кордоном про нацистські (і радянські) масові вбивства на території Польщі, України, Білорусії, Прибалтики та західної Росії, і яку він презентував у Києві 21 жовтня 2011, на одному з Форумів посла на запрошення Дипломатичної академії України.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s