Багатство зимових свят

Автор: Даг Морроу, помічник аташе з питань культури

Read in English

Хоча святкуванню Різдва приділяється більше уваги преси і реклами грудневих святкових розпродаж в США, велика кількість американців інших віросповідань відзначають широкий спектр зимових свят напередодні Нового року. Наприклад, Ханука, зимове свято, з яким знайома більшість американців, є восьмиденним єврейським фестивалем. Ханука може припасти на будь-які дні з листопада по грудень, в залежності від єврейського календаря і святкується запаленням однієї додаткової свічки на канделябрі у дев’ять свічок кожної наступної ночі (центральна свічка горить щоночі). Багато єврейсько-американських сімей прийняли Хануку як свого роду єврейський еквівалент Різдва і обмінюються святковими подарунками з друзями і близькими в кожен із цих днів. Ханука святкує єврейську історичну подію, коли повстання Маккавеїв скінчилося повторним освяченням Єрусалимського храму. Усередині, вони знайшли склянку з ритуальною оливковою олією, якої було достатньо, щоб запалити лампу храму тільки на одну ніч. Дивом, лампа зберігала горіння протягом восьми ночей – час достатній для того, щоб віджати і підготувати більше олії.

Святкування Хануки в Білому домі
Святкування Хануки в Білому домі

У 1979 році, Джиммі Картер став першим президентом США, який взяв участь у публічній церемонії запалення свічки на честь Хануки на Національній алеї. Білл Клінтон став першим президентом США, якій провів церемонію запалення свічок в Білому домі. З тих пір, Ханука святкується щорічно в Білому домі.

Інше популярне американське зимове свято – це Кванза, тижневе святкування африканського спадщини і афро-американської культури, яке відзначається з 26 грудня до 1 січня. Створена активістом з захисту громадських прав Мауланом Каренгою в 1966 році, Кванза відзначає єдність, самовизначення, колективну роботу і відповідальність, кооперативну економіку, мети, креативність і віру. Сім’ї, які святкують Кванзу, прикрашають свої домівки барвистими африканськими тканинами, свіжими фруктами, і кінарами – традиційними свічниками, які мають афро-американське коріння. За даними опитувань, кілька мільйонів американців відзначають Кванзу кожного року.

Святкування Кванзи
Святкування Кванзи

Для приблизно 1,2 мільйона буддистів в США (40% з яких живуть в Південній Каліфорнії), 8 грудня є важливим святом, відомим як День Бодхи. Ця дата нагадує про просвітництво Сіддхартха Гаутама Будди. За переказами, Сіддхартха вирішив сидіти під деревом і медитувати, доки він не зрозуміє корінь всіх страждань і як звільнитися від нього. Буддисти вважають, що одним раннім ранком, коли ранкова зірка піднялася в небо, Сіддхартха знайшов відповіді, які він шукав, став просвітленим, і досяг нірвани.

Нарешті, день зимового сонцестояння – найкоротший день у році (як правило, 21 грудня) – святкується людьми багатьох віросповідань, в тому числі корінними американцями, анімістами і прихильниками релігії Вікка. Віккане відзначають цю дату – “відродження” сонця – багаттями, фруктами та іншими символами врожаю, а також запалюванням трьох свічок на ритуальної палиці. Прихильники вірувань Зуні і Хопі, в свою чергу, відзначають «Соял» в день зимового сонцестояння ритуалом, спрямованим на заохочення сонця, щоб воно повернулося з зимової сплячки. Хопі святкують протягом 16 днів із «Пао», або паличками для молитви, призначених для очищення спільноти на майбутній рік.

Загалом, більше 300 мільйонів американців, з сотнями різних етнічних, культурних і релігійних традицій завжди знаходили творчі і конструктивні способи, щоб відсвяткувати найпохмуріші дні зими. Деякі з свят мають тисячорічну спадщину, в той час як інші були винайдені нещодавно для задоволення потреб різних спільнот. Незалежно від того, яке свято ви святкуєте, ми бажаємо вам всім дуже щасливого зимового сезону свят!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s