День зимового сонцестояння

Автор посту: Льюелін Грем, Секретар Посла США

Read in English

Святкове дерево на День зимового сонцестояння
Святкове дерево на День зимового сонцестояння

З усіх свят у вікканскому або язичницькому календарях, свято зимового сонцестояння є моїм улюбленим. Звичайно ж, після Хеллоуїна. Усі люблять Хеллоуїн. Але свято зимового сонцестояння знаменує закінчення відступу сонця на небосхилі. Воно нагадує про обіцянку Богині, що сонце повернеться і що літо, нарешті, почало наближатися. Цієї ночі «Темний Король»  відпускає своє покривало і народжується маленька дитина – Сонце.

Традиційне листя падуба з червоними ягодами
 Листя падуба з червоними ягодами

Відзначаючи цей день, я обов’язково вживаю печиво у формі сонця, проводжу час із сім’єю, близькими друзями, а також роблю невелику церемонію. Свою вітальню я завжди намагаюся прикрасити вінком із гілок, оздоблений зірками та іншою мішурою, а також свічками, якщо це безпечно. В моїй сім’ї, що з 19-го століття зі сторони батька походить з Данії, існує тисячолітня традиція ставити святкове дерево на День зимового сонцестояння, яке відрізняється від різдвяної ялинки, бо воно дуже язичницьке! Мене дуже тішить, що в Україні скрізь росте омела. Коли я хотів, прикрасити таке дерево у Сполучених Штатах, мені потрібно було замовляти омелу з Європи за великі кошти. А тут вона скрізь! Серед прикрас я також використовую темно-зелені гілки падуба з криваво-червоними ягодами.

У Сіетлі, де я прожив більшу частину свого життя, рідко буває сніг узимку. А ось вам і ще один гарний факт про життя в Україні. У той час, як все ще важко добратися куди-небудь крізь лід та сніг, під час цієї найдовшої ночі у році, чудово – просто дивитися у вікно і бачити товсту блискучу ковдру із снігу, що перетворює місто на казковий світ.

Інша хороша річ про День зимового сонцестояння – це те, що ми з дружиною побралися у цей день і святкуємо річницю нашого весілля! Отже, в цей час в моєму житті багато урочистостей. Це найкращий час для роздумів про рік, що минув, обміну подарунками і зустрічами із друзями, подяки за прекрасне життя, що в мене є, та очікування нових звершень у наступному році. Бажаю вам гарного свята в день божественного сонцестояння! Нехай воно буде благословенне для вас!

 

Advertisements

2 thoughts on “День зимового сонцестояння

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s