Заклик до дій: День охорони дикої природи

Автор: Лері Соча, консульський офіцер

Read in English

Обкладинка DVD телесеріалу "Планета Земля"
Обкладинка DVD телесеріалу “Планета Земля”

Телесеріал «Планета Земля» вніс приголомшливі образи світу природи в будинки людей у 2006 році. Цей серіал спільного виробництва декількох телевізійних корпорацій, у тому числі Discovery Channel у США, продемонстрував неймовірну різноманітність планети – від найменших морських коралів до найвеличніших африканських слонів. Нещодавно я якраз натрапив на ретрансляцію одного з епізодів, який нагадав про захоплюючу операторську роботу передачі. Я й досі не збагну, як це можливо – занурити камеру всередину латаття. Разом з тим це мені також нагадало про крихкість нашої природи, про реальність, в якій Сполучені Штати відзначають сьогодні День охорони дикої природи.

Торгівля дикою природою продовжує підштовхувати види тварин, які перебувають під охороною і є в небезпеці, до межі вимирання. Наприклад, вбивство слонів заради їхньої слонової кості досягло кризових пропорцій. На підставі даних про конфіскацію, можна припустити, що минулого року щонайменше 25 000 африканських слонів були незаконно впольовані. Африканські слони в дикій природі сьогодні нараховують менше чверті своєї популяції від тієї, що була 30 років тому. Все частіше торгівля дикими тваринами переплітається з мережами організованої злочинності, які підривають національну безпеку і економічне процвітання. Злочинці, які навмисно перетинають міжнародні кордони, порушують національні закони і намагаються корумпувати чиновників, є серйозною загрозою стабільності, економіці й природним ресурсам країни. Крім того, торгівля дикими тваринами може загрожувати здоров’ю населення. Приблизно 75% інфекційних захворювань, що нещодавно виникли, такі, як атипова пневмонія, пташиний грип і вірус Ебола, мають тваринне походження. Незаконна торгівля живими тваринами та їхніми частинами робиться в  обхід громадського контролю охорони здоров’я і піддає людей ризику захворіти.

День охорони дикої природи є закликом до дій. Торгівля дикими тваринами є проблемою глобального масштабу, що зачіпає кожен регіон. Разом з тим, що афро-азіатська торгівля часто потрапляє на заголовки, Сполучені Штати розуміють, що вони є другим за величиною місцем призначення для незаконної торгівлі дикою природою. Якщо ми є частиною проблеми, тоді ми повинні бути й частиною її вирішення. Сполучені Штати працюють з міжнародним співтовариством з інформування громадськості, співпрацюють у сфері кримінальних розслідувань та судових переслідувань у справах, пов’язаних з торгівлею дикими тваринами, а також діляться інформацією про правоохоронні заходи. USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) надало $ 1,3 млн. проекту Інтерполу PREDATOR (хижак) – ініціативі, спрямованій на підтримку країн в їхньому державоуправлінні та розвитку верховенства права щодо збереження диких тигрів. В рамках проекту проводяться семінари зі збереження дикої природи для керівного складу поліції, митників, заохочується використання сучасних методів розлідувань у правоохоронній практиці заради підтримки верховенства права. У вересні держсекретар Клінтон наголосила на необхідності боротьби з торгівлею дикими тваринами під час саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва у Владивостоці, Росії. Її непохитна позиція проти такої незаконної торгівлі послужила платформою для подальшого обговорення під час історичного візиту президента Обами до Камбоджі і саміту країн Східної Азії минулого місяця.

Бенгальський тигр в національному парку Баннергатта в Бангалорі
Бенгальський тигр в національному парку Баннергатта в Бангалорі

Сьогодні, в День охорони дикої природи, ми підтверджуємо нашу прихильність до співпраці з урядами країн-партнерів, неурядових організацій та приватного сектору у боротьбі з торгівлею дикими тваринами і за скорочення споживчого попиту на продукцію, отриману від зникаючих видів тварин. Я знову згадую ті зображення у серіалі «Планета Земля», зокрема, засніжені ліси півдня Росії, які не надто відрізняються від того, як парк Нивки, ймовірно, виглядатиме наступного тижня. Для 20 амурських леопардів ці ліси є домівкою. Так, лише приблизно 20 цих кішок, що переносять холодну погоду, залишилося в дикій природі. Руйнування людиною їхнього середовища і браконьєрство безпосередню ставлять їх під загрозу зникнення. Переломити цю тенденцію – наша колективна відповідальність.

Мама леопард зі своїм дитинчам
Мама леопард зі своїм дитинчам
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s