Послання надії у Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Автор посту: Сандра Берд, Офіцер з питань охорони здоровя, Агентство США зміжнародного розвитку USAID

Read in English

Меморіал Червоної Стрічки
Меморіал Червоної Стрічки

До приходу на дипломатичну службу в Агентство США з міжнародного розвитку USAID, я працювала над проблемою глобальної епідемії ВІЛ / СНІДу як в урядових, так і в неурядових організаціях. Моя перша поїздка беспосередньо на місце подій  проекту відбулася більше, ніж десять років тому, але я і досі її жваво пам’ятаю. Це була моя перша поїздка в Африку, і я була схвильована тим, що побачила на власні очі те, про що читала тільки в звітах. На другий день в Кенії, ми з колегами вирушили до Кібера – трущоб Найробі, водночас найбільшого і найбіднішого району Африки. Відвідуючи жителів Кіберу у їх домівках, ми також зустрілися і з отримувачами допомоги за програмою ВІЛ/СНІДу. Ми також зупинилися, аби поговорити з молодою жінкою, яку я буду називати Грейс (її справжнє ім’я не розголошується), яка розповіла нам, що вона була інфікована ВІЛ/СНІДом і туберкульозом. Грейс сама виховує чотирьох дітей, бо її чоловік пішов від них, щойно дізнався, що вона ВІЛ-позитивна. Незважаючи на ці труднощі, Грейс виказує сміливість, рішучість та оптимізм. Ми всі були дуже зворушені історією Грейс, яку я все ще добре пам’ятаю. 

Тепер, перебуваючи на посаді офіцера з питань охорони здоров’я вУкраїні, я продовжую вивчати питання ВІЛ/СНІДу в контексті цієї дивовижної країни. На жаль, в Україні проходять найтяжчі епідемії ВІЛ/СНІДу серед  країн Європи та СНД з показником поширеності ВІЛ  у віці 15-49 років у 2011 році – 0,76 відсотка. Протягом майже десятиліття уряди США та України укладали партнерські угоди щодо боротьби з ВІЛ/СНІДом. Зокрема, уряд США підтримує зусилля по скороченню передачі та впливу ВІЛ/СНІДу шляхом підвищення обізнаності, розширення доступу до якісної профілактики, лікування, догляду та підтримки інфікованих ВІЛ/СНІДом та найбільш схильних до ризику, і розвиток можливостей громадських і неурядових організацій для планування, управління та оцінки ризику ВІЛ/СНІДу. Я відчуваю вдячність за те, що маю можливість зробити свій внесок в роботу, яку проводять уряди США та України у цій важливій сфері охорони здоров’я.

Спільна робота для вільного від СНІДу покоління є темою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом цього року. У цей Всесвітній день боротьби зі СНІДом давайте визнавати не тільки інфікованих ВІЛ/СНІДом, але і те, що проблема ВІЛ/СНІД впливає на всіх нас в тій чи іншій формі. Продовжуючи зусилля світової спільноти у боротьбі з ВІЛ/СНІДом, залишається надія на майбутнє покоління, вільне від СНІДу. Це те, про що мріяла Грейс для своїх дітей.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s