Посол Теффт відвідує Івано-Франківськ

Автор посту: Марк Гартнер, дипломат економічного відділу

Read in English

Посол Теффт та Голова обласної ради Івано-Франківська Михайло Вишиванюк на кордоні області

В середині листопада, я вперше у житті отримав нагоду відвідати Івано-Франківськ разом з нашим послом Джоном Теффтом і власними очима побачити позитивний вплив співробітництва між Україною та США для жителів регіону. Івано-Франківська область  – одна з найгарніших областей в Україні, з яскравими селами, розташованими на зелених полонинах, та столицею області, Івано-Франківськом, з чудовими церквами і багатовіковими вулицями, а також гостинними і привітними українцями. Протягом двох днів я був свідком культури, яка з гордістю проявляється через традиції і, в той же час, дивиться у майбутнє.

Посол відправився в поїздку до Івано-Франківська, аби взяти участь у симпозіумі з видобутку сланцевого газу, на який посольство запросило також ряд американських експертів. Перебуваючи з візитом у місті, Посол зустрівся з його губернатором і мером, випускниками програм обміну, що спонсоруються урядом США, а також волонтерами Корпусу Миру. Для мене однією з найцікавіших подій були відвідини Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Цей вищий навчальний заклад в результаті співробітництва зі Сполученими Штатами створив нову науково-дослідну лабораторію, Центр дослідження нанотехнологій, одну з двох у всій країні. З 2009 року США та  Україна внесли приблизно по $300000 кожен для розробки науково-дослідного центру за грантом CRDF. У залі засідання було близько 35 осіб, в тому числі професорів, аспірантів, студентів та представників місцевої влади. Там ми мали змогу прослухати

Центр дослідження нанотехнологій в Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника

захоплюючий виступ провідного вченого з історії лабораторії та основних напрямків її роботи. В лабораторії представлені  передові дослідження та розробки в галузі машинобудування,  нанотехнологічного виробництва і виробництва літієвих батарей, які згодом можуть стати  комерційним проектами  хай-тек індустрії в Україні. Після презентації нам показали усі інші установках, у тому числі і деякі з найбільш передових лабораторних приладів  в країні. Я помітив, що Посол був дуже вражений, почувши, що це співробітництво між Україною та США допоможе розвитку технологій в цілому ряді областей, і що діяльність цієї лабораторії тісно пов’язана з іншими лабораторіями Європейського Союзу.

У той же день, у мене було кілька вільних хвилин, аби зустрітися з Юрієм, нашим гідом, та дізнатися більше про історію міста Івано-Франківськ. Юрій провів мене двома основними історичним площами міста, пояснюючи, як місто змінювалося з плином часу, починаючи від стін фортеці до сучасного центру регіону. Ми йшли вздовж старої міської стіни, яка зараз наповнена привабливими художніми галереями, і ввійшли у собор Святого Воскресіння, гарний собор грецької православної церкви, якій уже більше 300 років  та яка була б доречна в самому серці Парижа. В той час як люди приходили до церкви, я зрозумів, що в Івано-Франківську представлені і минуле і майбутнє України, з повагою до традицій і духовного просвітлення, очікування світлого майбутнього, нових ідей та міжнародного співробітництва.

 

Advertisements

One thought on “Посол Теффт відвідує Івано-Франківськ

 1. The USA/USA-УКРАМЕРЕЖА Program has been helping Ukrainian students earn full four year college scholarships to leading American colleges for twenty years. Our students and alumni(ae) are the future hope of Ukraine.

  Our program is not for profit and charges no fees.

  They are acquiring world class expertise which could work for the benefit of Ukraine, US Ukrainian relations, and of the solution of global problems.

  Our alumni work in Ukraine on HIV/AIDS, in development, in management consulting, in banking and other fields.

  We are also educating world class scientists at Harvard, MIT, Stanford, Northwestern, Duke, and elsewhere. One of our current students at Harvard was selected as the most promising physics researcher in the USA. She graduated from Princeton in 2012. Another student had the highest university entrance exams in Ukraine. She is now studying at a boarding school in Connecticut. She was the subject of national attention in Ukraine for her exam results, her intelligence, and her departure for America.

  We are actually bigger than the World Wide Studies Program funded by Mr. Viktor Pinchuk. Our students earn more scholarship money for more years of education. More of them come to America. They also come to the best universities in the world and study a broader range of disciplines.

  Harvard is the biggest single investor into our talent. MIT is second and Penn is third.

  Alina Beskrovna, an alumna. has recently been selected to be the first head of the youth council affiliated with the US Embassy in Kyiv.

  We are hoping that the US Embassy in Kyiv will finally take notice. We are similar but older than the US Government funded http://www.usapglobal.org

  We look forward to hearing from you.

  Bohdan A Oryshkevich
  New York City
  http://on.fb.me/ykramerezha

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s