Вийди і проголосуй!

Автор: Джанін Балекджіан, стажист консульського відділу

Read in English

У наступний вівторок [6 листопада, 2012 р.] виборці по всій території Сполучених Штатів підуть на виборчі дільниці голосувати на виборах цього року. Президентські вибори між чинним Президентом демократом Бараком Обамою і його суперником республіканцем Міттом Ромні (і жменькою кандидатів від «третьої партії», які навряд чи отримають більше 1% голосів), отримують найбільшу увагу в новинах, але виборці також голосуватимуть за сенаторів, членів Палати представників, державних і місцевих чиновників. Американці стежили за новинами, дивилися дебати та обговорювали питання один з одним більше року, аби з’ясувати, за кого вони будуть голосувати. Але не кожен з них вже збагнув або знає напевно, що вже скоро необхідно буде піти на виборчі дільниці у День виборів, і що вже настає момент для заклику «Вийди і проголосуй».

«Вийди і проголосуй» [англійською Get Out the Vote або GOTV] – це агітаційна кампанія, що починається на вихідних перед Днем виборів і триває безпосередньо в День виборів, коли добровольці ходять від дверей до дверей і нагадують людям, як важливо проголосувати, а також переконати їх голосувати за свого кандидата, якщо виборець ще не визначився (за даними останніх опитувань близько 5% людей ще не визначились). Кожен кандидат має передвиборчий штаб, і хоча деякі співробітники цих штабів також беруть участь у GOTV, більшість агітаторів – це волонтери, які захоплені своїм кандидатом і хочуть бути впевненими, що він або вона виграє. Студенти є одними з найбільш активних волонтерів GOTV.

Студенти прибічники демократів коледжу Колумбійського університету готуються до GOTV за конгресмена Патріка Мерфі у 2010 році
Студенти прибічники демократів коледжу Колумбійського університету готуються до GOTV за конгресмена Патріка Мерфі у 2010 році

Кожен волонтерський табір використовує програмне забезпечення та бази даних, аби скласти списки «важливих дверей», в які необхідно постукати, і які знаходяться в декількох хвилинах пішки одна від іншої. Волонтери намагаються охопити людей, які, на їхню думку, проголосувати б за їхнього кандидата, але можуть не прийти голосувати взагалі, якщо їм про це не нагадали. Наприклад, волонтерам Обами необхідно переконатися, що вони постукали у двері зареєстрованих демократів, які голосували у 2008 році, але не у 2010 (жодні голосування американців не розголошуються, але інформація про те, чи голосували вони взагалі і їхня партійна приналежність не є секретом). Волонтер від кампанії Обами буде нагадувати виборцям, наскільки важливий кожен голос, аби додати шансів президенту перемогти, запитає їх, чи потрібно їх привезти на виборчу дільницю, і якщо виборець ще не визначився, навести декілька причин проголосувати за президента Обаму, а не його супротивника. Волонтери губернатора Ромні будуть робити те ж саме, приносячи у кожні двері свої аргументи, чому саме їхній кандидат був би кращим наступним президентом США у разі його обрання.

Волонтери, які підтримують республіканця Шаррона Енгла, спілкуються з виборцями під час фестивалю у 2010 році
Волонтери, які підтримують республіканця Шаррона Енгла, спілкуються з виборцями під час фестивалю у 2010 році

Найголовніше під час GOTV – це постукати до якомога більше дверей, тому волонтери часто агітують по 12 годин на добу, проте вони можуть записатися на стільки годин агітаційної роботи, скільки самі забажають. Багато студентських політичних груп їдуть агітувати до ключових районів на цілі вихідні. Цими вихідними кожен у Сполучених Штатах Америки долучений до політичного процесу – не має значення стукає він у двері або ж відчиняє їх.

Advertisements

One thought on “Вийди і проголосуй!

  1. Reblogged this on and commented:
    Черговий запис в блозі Посольства США про президентські вибори. Цього разу про громадську агіткампанію, коли добровольці ходять від дверей до дверей і нагадують американцям, як важливо проголосувати.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s