Метушня національних партійних з’їздів у США

Автор посту: Джанін Балекджіан, стажист консульського відділу

Read in English

Серпень – надзвичайно захоплюючий момент президентських кампаній у США. Хоча й кампанії тривають з минулого року, лише в серпні на партійних з’їздах кадидати отримують офіційне схвалення своєї партії. Вже протягом кількох місяців обом партіям відомо, хто стане їхнім кандидатом, але з’їзд важливіший для республіканців через напружені попередні вибори («праймеріз»). Мітт Ромні отримав достатньо голосів на попередніх виборах, щоб стати кандидатом у кінці травня, в той час як у президента США Барака Обами не було серйозних конкурентів на «праймеріз». Традиційно, чинний президент не має опонентів на попередніх виборах, хоча це не завжди так.

Президент США Барак Обама (ліворуч), який балотується на другий термін, і Мітт Ромні (праворуч), кандидат від республіканців на пост президента і колишній губернатор штату Массачусетс

Кандидати у президенти обираються шляхом поєднання голосів виборців та участі партій. Якщо у партії немає чинного президента для номінації, проводять серію попередніх виборів і партійних конференцій з січня по червень (технічно, вони відбуваються навіть якщо у партії є чинний президент, але в нього немає серйозних опонентів). «Праймеріз» – це вибори, коли виборці йдуть на виборчі дільниці і голосують за кандидата. У бюлетні на попередніх виборах, як правило, включають попередніх кандидатів до Конгресу, до уряду штату і домісцевого уряду на додаток до президентських перегонів (і можуть навіть включати референдуми).

З партійними конференціями все складніше: це засідання, на яких члени партії, які підтримують одного з кандидатів, намагаються переконати членів партії, які ще не визначилися, підтримати їхнього кандидата. Коли відомі результати попередніх виборів і партійних конференцій, переможця вітають і офіційно оголошують кандидатом на серпневому національному зїзді їхньої партії. У деяких штатах працює принцип «переможець отримує все», тобто кондидат, який переміг на попередніх виборах або в результаті партійної конференції, отримує підтрику всіх делегатів штату. Інші штати мають пропорційну систему, за якою кандидат отримує стільки відсотків голосів делегатів, скільки отримав голосів виборців. Деякі штати використовують поєднану систему. Наприклад, штат Мічиган наділяє переможця двома делегатами від кожного виборчого округу, і розподіляє делегатів, що залишилися, пропорційно до кандидатів, які отримали більше 15% голосів.

На додаток до делегатів, яких кандидат отримав у результаті попередніх виборів і партійних конференцій, обидві партії мають “суперделегатів” – нейтральних партійних лідерів, які мають голоси на зїзді і можуть проголосувати, за кого захочуть. Деякі «суперделегати» ще на ранньому етапі оголошують, за кого вони голосуватимуть, тоді як інші чекають, поки з’явиться лідер.

У багатьох випадках, як в цьому році, один з кандидатів має достатню кількість делегатів ще до зїзду, щоб виграти номінацію. У такому разі, зїзд , скоріше, є черговим заходом кампанії і можливістю для молодих членів партії показати себе, ніж серйозним висуненням кандидата. Політиків, які вже зарекомендували себе в партії, просять виголосити промови на з’їзді – це може відкрити їм шлях до майбутньої популярності. Одним з перших визначних моментів для президента Барака Обами, що привернув увагу нації, був його виступ на Національній конвенції Демократичної партії в 2004 році, коли сенатор Джон Керрі був кандидатом від демократів на пост президента. Білл Клінтон набув популярності так само після з’їзду 1988-го року. Остання подія на з’їзді – це, як правило, промова кандидата із згодою балотуватися на пост президента, яка транслюється в прямому ефірі і дає кандидатові можливість звернутися до численної аудиторії з його програмою.

Цього року Національний з’їзд Республіканської партії буде проходити в Тампі, штат Флорида, з 27 по 30 серпня, а Національний зїзд Демократичної партії – у Шарлотті, штат Північна Кароліна, з 3 по 6 вересня.

Advertisements

2 thoughts on “Метушня національних партійних з’їздів у США

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s