50 штатів за 50 днів: Нью-Мексико – чарівна земля

Автор: Ерік Зальцман, дипломат економічного відділу

Read in English

Штат з девізом «чарівна земля» поєднує в своїх кордонах стародавнє і футуристичне.

Житловий комплекс Таос-Пуебло, побудований, ймовірно, між 1000 і 1450 роками н.е. (Автор: Luca Galuzzi)

Корінні культури досягли свого рзквіту в Нью-Мексико близько 1200 року до н.е., що призвело до підйому цивілізації анасазі, які збудували укріплені міста і помешкання в скелях для оборони і дороги для торгівлі. Анасазі є терміном мови навахо, що означає «стародавні», тобто ті, що колись жили на території, яка згодом стала належати народу навахо (охоплюючи більшу частину нинішних штатів Нью-Мексико, Арізона, Юта і Колорадо). Є припущення, що анасазі були змушені покинути свої кам’яні міста через 300-літню посуху, а руїни стали національними пам’ятками і культурними парками в Бандельєр і каньйоні Чако, і їхні нащадки все ще живуть серед пуебло, хопі, зуньї і інших племен, які вважають Нью-Мексико домівкою. Кожен серпень в Нью-Мексико проходить Збір Націй, де представники корінного населення з усієї Північної та Південної Америки змагаються в танцях, музиці і традиційних промислах.

Національний пам’ятник природи “Білі піски”

У майбутнє

У 1942 році в рамках Манхеттенського проекту в Нью-Мексико було засновано Лос-Аламоську національну лабораторію з метою розробки атомної бомби. Сьогодні, через двадцять років після закінчення Холодної війни, лабораторія продовжує проводити передові дослідження в усіх галузях науки. Відвідувачі можуть дізнатися про Манхеттенський проект та лабораторію в Музеї науки Бредбері в Лос-Аламосі. Далі на південь, в Національному пам’ятнику природи “Білі піски” поблизу Аламогордо, двічі на рік – в першу суботу квітня та жовтня – можна відвідати місце випробовування першої в світі атомної бомби Трініті. В Аламогордо знаходиться всесвітньо відомий Музей космічної історії Нью-Мексико. В Білих пісках також знаходиться космопорт “Америка” – перший космопорт, побудований з комерційними цілями, який Virgin Galactic планує використовувати в якості штаб-квартири для комерційних польотів і космічного туризму. Для тих, хто шукає ще більше “неземного” досвіду, місто Розуелл (на прізвисько “місто прибульців”) вітає шанувальників НЛО, яких приваблює історія про космічний корабель, що розбився тут в 1947 році.

Космопорт “Америка”, офіційно відкритий 18 жовтня 2011 року

І Fiesta! Fiesta! Fiesta!

Найкращий час, щоб відвідати Нью-Мексико, це осінь, коли проходить найбільше фестивалів. Фестиваль в Санта-Фе святкують щовересня, починаючи з 1712 року, що робить його найдавнішою подією свого роду в Північній Америці. Фестиваль починається зі спалення 15-метрової ляльки, що символізує очищення від занепокоєння, сумнівів і страху. Решта тижневого святкування включає танці, музику і паради, які вшановують культуру та історію іспанської колоніальної епохи. У жовтні можна відвідати спеціальні події в Музеї живої історії Нью-Мексико, наприклад Ранчо ластівок, де відтворюють життя за часів Іспанської імперії. В жовтні в Альбукерке також проходить Міжнародний фестиваль повітряних куль, де протягом тижня в різних конкурсах змагаються 750 повітряних куль.

Міжнародний фестиваль повітряних куль в Альбукерке

Вища освіта

Програми вищої освіти в Нью-Мексико відбивають характер штату, спеціалізуючись в галузі науки і техніки, а також вивченні латинської та індіанської історії та культури.

Університет Нью-Мексико: провідний університет серед державних навчальних закладів Нью-Мексико пропонує 215 програм вищої освіти і курсів на здобуття сертифікату, серед яких інженерна справа, право та медичні спеціальності. Університет має найвищий відсоток латиноамериканців та американських індіанців серед студентів у Сполучених Штатах.

Державний університет Нью-Мексико: це другий за розміром державний університет Нью-Мексико. Спочатку відомий як сільськогосподарський заклад, сьогодні він може похвалитися передовими програмами в галузі сільського господарства, екології, менеджменту водних ресурсів на додаток до повного спектру інших освітніх програм.

Інститут Нью-Мексико з гірничої справи і техніки: Цей заклад вважається однією з кращих маленьких науково-технічних шкіл Північної Америки. За рейтингом Національного наукового фонду цей інститут є 15-им, що робить його кращим державним навчальним закладом в рейтингу Фонду.

Фестиваль в Санта-Фе
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s