50 Штатів за 50 Днів: Оклахома – Індіанська Америка

Автор посту: Джерольд Франк, керівник Регіонального офісу англійської мови

Read in English

Оклахома, де вітер проноситься вниз по рівнині! У багатьох людей, які думають про штат Оклахома, відразу виринають із спогадів цей популярний вірш Роджерса і Хаммерстайна, написаний до мюзиклу «Оклахома». Багато хто не знає, що Оклахома отримала свою назву від індіанської мови чокто, okla (окла) і humma (хумма), що означає «червоні люди». Однак зараз людей, які живуть в Оклахомі, часто називають оклахомці. Іноді оклахомців також називають поспішайками. Це тому, що, коли у 1889 році землі в регіоні стали доступними для поселенців, дехто намагався зайняти їх раніше за належне. Ці люди стали відомі як поспішайки (Sooners), тому що прибули занадто рано. Після цього назва прижилася, і Оклахома отримала прізвисько – Штат поспішайок або землезахоплювачів.

Рівнини штату тягнуться за вітальним знаком Оклахоми
Рівнини штату тягнуться за вітальним знаком Оклахоми

Оклахома розташована у Південній та Центральній частині Сполучених Штатів. З 50 Сполучених Штатів Америки Оклахома 20-та за розміром та 28-ма за чисельністю населення. Ландшафти  Оклахоми дуже різноманітні – від великих лісів на сході до широких степів і невеликих гірських хребтів на заході. Крім того, велика частина штату Оклахома розташована на території, відомій як Tornado Alley (коридор для торнадо), де теплі і холодні повітряні маси часто стикаються, тим самим спричиняючи суворі погодні умови. Крім того, що штат є найбільшим виробником сільськогосподарської продукції, природного газу і нафти, Оклахома також має одну з найбільш швидко зростаючих економік в Америці.

Річка пробиває ущелину в горах Вічіта
Річка пробиває ущелину в горах Вічіта

Спорт відіграє дуже важливу роль в житті оклахомців. Єдина професійна спортивна команда штату, Oklahoma Thunder (Оклахома Сандер) Національної Баскетбольної Асоціації, намагалася пробитися у фінал НБА цього році. На жаль, незважаючи на рішучі зусилля, вони зазнали поразки від Miami Heat (Майамі Хіт). Можливо, ближчими до серця оклахомців є їхні університетські команди з американського футболу. Ігри команд університетів Оклахоми Cowboys (Каубойз) і Sooners (Сунерз) постійно відвідують більше 50 000 фанів. Можна впевнено сказати, що найбільша спортивна подія у штаті відбувається щороку, коли два університети грають між собою. Ентузіазм вболівальників на цих іграх призвів до того, що їх охрестили ігри серії Bedlam.

Кибитка команди Sooners на полі під час футбольного матчу
Кибитка команди Sooners на полі під час футбольного матчу

Лише тому, що оклахомці божеволіють від своїх спортивних команд не означає, що штат позбавлений культурних подій. Місто Бартлесвіль (Bartlesville) проводить щорічний фестиваль Oklahoma Mozart Festival, один з найбільших фестивалів класичної музики на Півдні, а також фестиваль мистецтв у Оклахома-Сіті – Festival of the Arts, який є одним з кращих у всіх Сполучених Штатах. Крім того, штат підготував п’ять всесвітньо відомих індіанських балерин, а місто Талса може похвалитися однією з найкращих балетних труп в Америці. Не кажучи вже про те, що якщо ви хочете подивитися сам мюзикл «Оклахома», ви можете відправитися до Discoveryland (Діскаверіленд) – відкритого амфітеатру і офіційної штаб-квартири мюзиклу у Сенд Спрінгс (Sand Springs).

Оригінальна афіша мюзикла "Оклахома!" на Бродвеї, 1943 рік
Оригінальна афіша мюзикла “Оклахома!” на Бродвеї, 1943 рік

Якщо ви любите велике природне розмаїття, спорт або мистецтво, і якщо ви не з Оклахоми, тоді чим швидше ви туди дістанетеся, тим швидше зможете насолодитися всім, що цей чудовий штат може запропонувати.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s