50 Штатів за 50 Днів: Вайомінг – такого місця на Землі більше не знайти

Автор посту: Джеральд Френк, регіональний офіцер з викладання англійської мови

Read in English

Гранд-гейзер в національному парку Йеллоустоун
Гранд-гейзер в національному парку Йеллоустоун, фото by Stefan Pauli

Штат Вайомінг з його широкими рівнинами, пустелями і високими горами символізує Великий Американський Захід. Дев’ятий за площею, але останній за кількістю населення  штат в країні – дуже підходяще місце для тих, хто шукає усамітнення серед безмежного простору і чарівних ландшафтів. Вайомінг пропонує відвідувачам безліч можливостей для  відпочинку на відкритому повітрі та екскурсій, а також є домівкою для першого національного парку в США, Йеллоустоун (Yellowstone National Park). В національному парку Йеллоустоун, що розміщений на 2 млн. гектарів землі, відвідувачі можуть побачити зблизька деякі з найунікальніших геотермальних пам’яток в світі – в тому числі, один з найвідоміших гейзерів в світі – Old Faithful. Цей парк такий особливий, тому що коли з’явилися перші публікації про нього у 1807 році, багато хто вважав опис цього регіону вигаданим. Ніхто не міг повірити в те, що там дійсно можна знайти усі ті унікальні географічні та геологічні місця, що були описані дослідниками. На додаток до національного парку Йеллоустоун, Вайомінг може похвалитися наявністю ще кількох національних парків: Grand Teton National Park, Devils Tower National Park, Fossil Butte National Park. Кожен з цих парків особливий тому, що має унікальний  природний ландшафт, який треба побачити хоча б раз у своєму житті.

У Вайомінгу є багато чого, що є унікальним або з’явилося там вперше. Окрім першого національного парку в США, Вайомінг став першим штатом, в якому надали жінці право голосувати на виборах та обіймати посаду судді. Крім того, першу жінку-губернатора в США було обрано у Вайомінгу в 1924 році. Ось чому, цей штат називають «Штатом Рівності» (Equality State).

Національний парк Grand Teton
Національний парк Grand Teton

Досить природно те, що при малій кількості людей, що проживають на величезній площі штату, залишилося місце для дикої природи. Деякі з найвідоміших жителів Вайомінга – це грізлі, чорні ведмеді, вовки, лосі, вилорогі олені, антилопи, гірські леви, орли та американські бізони. Крім того, остерігайтесь під час подорожі гримучих змій! Якщо ви вирішите піти в піший похід у штаті Вайомінг, краще одягти високі чоботи. Якщо ви хочете відчути дух пригод, ви також можете знайти в меню деяких ресторанів страви з м’яса лося або бізона.

З точки зору злочинності та особистої безпеки, Вайомінг має один з найнижчих рівнів злочинності в країні. Найбільша небезпека в штаті Вайомінг  – це велика та малозаселена площа. Відвідувачам краще планувати заздалегідь походи по безмежних просторах штату. Зима тут може бути особливо суворою, тому треба бути обережним, аби не потрапити в заметіль і опинитися невідомо де. А ще штат Вайомінг пропонує багато можливостей для рибалки, полювання, катання на лижах або снігоходах, а також для кемпінгу. Тільки переконайтеся спочатку, що ви знаєте, що робите.

Якщо ви коли-небудь дивилися фільми про ковбоїв, що прагнули дослідити простори Великого Американського Заходу, тоді Вайомінг – ваш штат. Хто знає, можливо, коли ви відвідаєте його, ви вже не захочете його залишати.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s