50 штатів за 50 днів: Вашингтон – невелика подорож до надзвичайного

Автор: Льюелін Ґрем, Секретар Посла

Read in English

Незважаючи на те, що інші території стали штатами після Вашингтону, ми розташовані на межі континентальних Сполучених Штатів. Ніхто не подорожує через Вашингтон і вирішує там зупинитись – ми в кінці континенту, на північно-західному кордоні Сполучених Штатів. Люди, які там оселилися, захотіли це зробити саме в цьому штаті. Ми є краєм індивідуалістів і піонерів.

Острів Стюарт, острови Сан Хуан, Вашингтон

Штат розділено навпіл Каскадними горами, які є частиною Тихоокеанського Вогняного Кільця. Гори Сент-Хеленс, Бейкер і Реньє всі є напівактивними вулканами. У деяких місцях штату, ви можете стояти на сільській дорозі і побачити знак «маршрут евакуації від цунамі», який вказує в бік гір і знак «маршрут евакуації від вулкану», який вказує у бік берега. Східна частина гір суха, рівна і має коричневий колір. Більшість яблук, картоплі, вишні і гороху Сполучених Штатів – саме звідти. Хоча земля Вашингтону далеко не така родюча, як українська, численні іригаційні та енергетичні проекти 1930-х років перетворили цю землю з високогірної пустелі в рясний сад. Це також місце, де знаходиться ядерна резервація Хенфорд, одна з найстаріших у світі ядерних дослідницьких ділянок. Вологе повітря з Тихого океану лине через болота і прибережні рівнини до Каскадних гір. Там воно спричиняє велику кількість дощів. Хоча дощ і не йде увесь час в західній частині штату Вашингтон, там сіро і хмарно майже цілий рік. Насправді, в тропічних лісах Хо Олімпійського півострова рівень дощових опадів становить більше ніж три метри на рік – це найвологіше місце у всій Північній Америці!

Гора Святої Хелени, Вашингтон

Протягом багатьох років Вашингтон дав США, а також усьому світу, багато знаменитих компаній. Боінг, винахідник першого широко успішного реактивного літака для комерційного використання, Вейерхеузер, одна з найбільших в світі компаній з переробки деревини, Майкрософт і Нінтендо, Амазон і Старбакс. Разом, Сіетл і Такома є одним із найжвавіших портів західного узбережжя, поступаючись лише Лос-Анжелесу і Лонг-Біч. Будучи найближчим до Азії портом, ми відправляємо дерево, зерно і автомобілі, і отримуємо товари зі всього світу. Штат був вперше заселений переважно сім’ями зі Скандинавії і Північної Європи, але Вашингтон також є батьківщиною для великої частки латиноамериканського населення і кожна країна Східної Азії має значні діаспори в приморських містах, від корейської і тайської до китайської.

Неонова кружка кави віддзеркалюється у вікні кав’ярні, Сіетл, Вашингтон

Вашингтон може щось запропонувати майже для всіх. Високогірна пустеля, культурно жваві міста, тихі океанські пляжі, темні зелені ліси, високі гори з льодовиками і глибокі блакитні озера. Не проходить і дня, щоб я не згадав, «Вашингтон мій дім».

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s