50 Штатів за 50 Днів: Північна Дакота, неофіційне гасло якої: «30 градусів нижче нуля оберігають від покидьків»

Автор: Елізабет Хорст, Заступник радника з економічних питань

Read in English

Запитайте будь-якого американця/ку, чи він або вона були коли-небудь у Північній Дакоті, швидше за все відповідь буде: «Ні».  Для багатьох жителів США згадка про Північну Дакоту викликає похмуре зображення з нескінченними дорогами, безкраїми полями і постійною зимою, де температура суперничає з тією, що у  Сибіру, або з тією, що у фільмі “Фарго” (дії якого, насправді, відбуваються в сусідньому штаті Міннесота). Проте цей образ не турбує більшість мешканців Північної Дакоти, які полюбляють казати, що холодна температура взимку оберігає від слабаків і правопорушників – “the riff raff“ (покидьок).

Зима у Північній Дакоті. Фото сержанта Джонатана Хогана
Зима у Північній Дакоті. Фото сержанта Джонатана Хогана

Коли я була ще дитиною, я любила відвідувати наших рідних у Фарго, Північній Дакоті. Здавалося, що це – найкрутіше місце у світі, місцевість долини Червоної річки (Red River Valley) була настільки рівнинною, що ніколи не доводилося їхати на велосипеді вгору. Кукурудза з місцевих ферм була прямо з поля і мала смак літа. Зими були холодні, дійсно, але завдяки цьому можна було кататися на лижах і санках. Незважаючи на рівнинну місцевість, у місті Фарго є декілька пагорбів на березі Червоної річки (Red River), яка всесвітньо прославилася за своїми епічними повенями у 1997, 2009 і 2011 роках.

Центральна чистина міста Фарго
Центральна чистина міста Фарго

Коли я поверталась уже у дорослому віці, у Північній Дакоті все рівно було чим насолодитися. Згідно рейтингу Кембриджського університету, Північна Дакота була визнана “найдоброзичливішим штатом у США”, а згідно іншого опитування –  найбезпечнішим. Вартість проживання у штаті низька, а якість життя висока, там хороші дороги і освіта – найвищий рейтинг успішного закінчення школи по країні. Це тільки ті зими, яких потрібно остерігатись …

Північна Дакота має багато спільного з Україною, особливо стосовно сільського господарства. Деякі цікаві факти про сільське господарство з туристичного сайту Північної Дакоти:

Північна Дакота є першим експортером сільськогосподарської продукції, тримаючи першість у виробництві деяких культур. Північна Дакота займає перше місце у виробництві насіння льону, ріпаку, пшениці твердих сортів, усіх сушених їстівних бобів, всіх сушених їстівних горохів, ярої пшениці, меду, сочевиці, соняшнику, ячменю і вівса. Близько 10 відсотків території Північної Дакоти, багаті ґрунти в 40 милях на захід від Червоної річки, часто називають «житницею світу».

Рівнини Північної Дакоти
Рівнини Північної Дакоти

Тваринництво посідає друге місце в сільськогосподарській економіці Північної Дакоти після вирощуванні зернових. Воно дуже важливе для західної частини Північної Дакоти, де земля менше підходить для зернових культур. Основа худоба – це бики, молочна велика рогата худоба та свині.

Фермери та власники ранчо Північної Дакоти щорічно виробляють та вирощують:

• пшениці на 13.5 мільйонів буханок хліба.
• картоплі на 192 мільйони порцій картоплі фрі
• твердої пшениці для 6,3 млрд. порцій спагеті
• кукурудзи для виробництва 418 мільйонів галонів етанолу
• соєвих бобів для виробництва 251 мільярду олівців
• соняшників, аби заповнити 2,2 мільярди мішків соняшниковим насінням
• яловичини для 113 мільйонів гамбургерів
• свинини для 57 мільйонів свинячих відбивних
• вовни для 513 тисяч светрів
• молока для 1 мільярду склянок.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s