50 штатів за 50 днів: Небраска: Секрети землі

Автор: Ніл Гіпсон, офіцер консульського відділу

Read in English

Небраска славиться своїми родючими землями, де, як і в Україні, ми вирощуємо велику кількість кукурудзи, пшениці та інших культур. Але земля в Небрасці також приховує таємну сторону, сховану під землею протягом мільйонів років. Під нашими сільськогосподарськими угіддями приховано скарбниці скам’янілостей, які розповідають історію Землі.

Річка Ніобрара, Небраска
Річка Ніобрара, Небраска

Однією з найбагатших палеонтологічних розкопок в Небрасці є Ешфолл Фоссіл Бедс. Там ви можете подивитись, як палеонтологи розкопують скелети носорогів, трипалих коней та інших тварин, які померли дванадцять мільйонів років тому, коли гігантський вулкан вкрив землю попелом.

Палеонтологи працюють в Ешфолл Фоссіл Бедс

Далі на захід розташовано Егейт Фоссіл Бедс, де ви можете побачити «монстрів міоцену», які прийшли на заміну динозаврам після того, як ті вимерли. Серед них – страшний деодон або дінохиус (Dinohyus), помісь бізона і свині; Menoceras, носоріг з двома рогами, і Stenomylus, крихітний верблюд менше ніж 60 см. заввишки!

Егейт Фоссіл Бедс

Але перлина колекції розкопок і Небрасці знаходиться в музеї університету Небраски, в Моррілл Холл, в столиці штату Лінкольні. Музей ласкаво називають «Зала слонів», тому що тут ви можете побачити «Арчі», найбільший скелет слона в світі. Арчі – це мамонт більш ніж 4 метри заввишки і віком близько 30 000 років, але він лише один із сотні мамонтів і мастодонтів, чиї скелети було знайдено палеонтологами у штаті Небраска. Насправді, колекція музею включає більше 1,5 мільйона викопних зразків!

Скелет деодона (Dinohyus)

Коли ви наступного разу відвідаєте Сполучені Штати, виділіть час для подорожі штатом Небраска. Ви побачите наші прекрасні села, зустрінетесь з доброзичливими людьми, і навіть отримаєте деяке уявлення про таємну історію світу, який прихований прямо під вашими ногами.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s