50 штатів за 50 днів: Канзас

«Тото, я не думаю, що ми ще в Канзасі!»
– Дороті, у фільмі «Чарівник країни Оз»

Автор: Елізабет Хорст, заступник Радника з економічних питань

Read in English

Національний заповідник трав’яних прерій, Канзас

Для жителів Канзасу, асоціювання штату з класичним фільмом 1939 року вже стало обтяжливим кліше. Молоду фермерську дівчину Дороті Гейл разом із своїм будинком торнадо переносить у барвисту чарівну країну, яка являє собою протилежність сірому Канзасу. Але, як бувша студентка Канзаського університету в місті Лоренс, я можу поручитися, що Канзас зовсім не нудний. Звичайно, він не населений казковими манчкінами і літаючими мавпами, як країна Оз, але це прекрасне місце для життя і навчання.

Печатка Канзаського університету

Канзас – не моя батьківщина, але я «Джейхок» і люблю сприяти університету, відомому як «КУ» (не УК – то університет Кентуккі). Талісманом Канзаського університету є Джейхок, названий на честь міфічного птаха – наполовину синя сойка (блю джей), наполовину малий яструб (сперроу хок). Джейхок також було прізвиськом для активістів і демагогів 1850-х років, коли Канзас був територією, яка намагалась вирішити, чи буде законно дозволити рабство. Ті, хто боровся за те, щоб Канзас був вільним штатом, були відомі як Джейхокс, і це прізвисько закріпилося в університетському скандуванні вболівальників – «Рок Чок Джейхок KU!» Пошукайте це в Інтернеті – це був знаменитий лозунг 100 років тому! І ні, він не має ніякого сенсу. Ніхто не знає, чому студенти почали кричати: «Рок Чок!» Але ця фраза збереглася.

КУ є типовим великим американським «державним» університетом – це значить, що він отримує майже всі свої кошти від уряду штату Канзас, на відміну від приватного фінансування. З його 30 000 студентів і аспірантів, та 2 500 викладачів, він пропонує безліч ступенів, починаючи від журналістики, бізнесу та медицини до архітектури і класичних гуманітарних наук, таких як історія, література та мови. Його план по управлінню містом та містобудівна програма вважаються одними з кращих в країні. Однак, якщо ви хочете отримати інженерного або сільськогосподарського ступеня, ви повинні рухатися на захід, в Університет штату Канзас – це суперник КУ, який знаходиться за 100 миль в Манхеттені, штат Канзас.

Фонтан «Чі Омега», Канзаський університет

Розташований на пагорбі, який видно за багато кілометрів, Лоуренс – це класичне «університетське містечко», тобто співтовариство з великою кількістю студентів і викладачів, де основна економічна діяльність зосереджується на університеті. Як і багато інших «університетських містечок», Лоуренс має безліч кафе, барів, книжкових магазинів, багато гуртів і живої музики, цікавих фільмів і театрів. Деякі ресторани обслуговують студентів протягом поколінь, в тому числі “Джоз Донатс”, де подають гарячі глазуровані пончики з 9 вечора до 1:00 кожної ночі (саме тоді, коли студенти повинні навчатись).

Озеро Поттер, Канзаський університет

Спорт завжди був важливою частиною історії КУ, але нині він найвідоміший завдяки своєї чоловічої баскетбольної команди «Марч Меднес». Команда виграла п’ять національних титулів, у тому числі три національних турніри чемпіонатів (NCAA), зовсім недавно у 2008 році. Баскетбольна програма в даний час – друга по кількості виграшів в історії баскетболу коледжу (після університету Кентуккі) із загальним рекордом у 2,038-799 у сезоні 2010-2011р. Джеймс Нейсміт, винахідник баскетболу, був тренером в Канзасі (і за чутками, він є єдиним тренером з більшістю програшів!) В інтересах істини в журналістиці, багато давніх вболівальників-Джейхоків також визнають, що баскетбольна чоловіча команда має історію попадання в турнір NCAA, і програшу в першому або другому раунді, після чого вболівальники скандували, «Рок ЧОУК Джейхок KU!» – де «чоук» відповідало англійському «придушити».

«Фрейзер Холл», корпус Канзаського університету

Коли іноземні студенти придивляються до навчання у Сполучених Штатах, вони часто хочуть навчатись у відомих і гламурних місцях, таких як Каліфорнія, Нью-Йорк або Чикаго. Але я сказала друзям, що ви не можете зробити неправильно, якщо збираєтесь у державний університет – ви отримаєте хорошу освіту і можливість познайомитися з дуже типовим американським життям. В середині Канзасу, в центрі Сполучених Штатів, КУ є відмінним місцем, щоб провести кілька років. «Рок Чок!»

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s