50 штатів за 50 днів: Міссурі – покажи мені Міссурі

Автор посту: Дуглас Морроу, асистент Аташе з питань культури Посольства США в Україні

Read in English

Пароплав на на річці Міссісіпі, штат Міссурі
Пароплав на на річці Міссісіпі, штат Міссурі

Штат Міссурі завжди був мікрокосмом Сполучених Штатів. Він займає 21-у сходинку за величиною та 18-ту за чисельністю населення в США, а результати голосування в ньому завжди точно відображали кінцевий результат усіх (окрім двох) президентських виборів, починаючи з 1904 року. Він розташований на кордоні між Північчю та Півднем США і уособлює в собі поєднання  індустріалізованності Півночі з гостинністю Півдня, а також є роздільною лінією між західними штатами та східними. Як не дивно, про цей штат, який дуже репрезентативний для Сполучених Штатів, більшість американців мало що знають.

Марк Твен
Марк Твен

Населення

Люди в Сполучених Штатах Америки мають багато різних стереотипів, залежно від  регіонів, в яких вони проживають. Ті, хто живе на Середньому Заході,  в тому числі і в Міссурі, часто кажуть, що люди, що живуть на східному узбережжі занадто зарозумілі, працюють як «скажені», і не дуже переймаються сімейними цінностями. З іншого боку, вони думають, що ті, хто живе на Заході,  дуже ліберальні і занадто вільні духом. На Середньому Заході часто можна почути такий жарт: “Коли Бог потряс дерево життя, всі фрукти та горіхи впали на землю Каліфорнії.” Але обидві сторони, і на Заході і на Сході, називають Середній Захід і Міссурі «місцем, яке можна оминути», по суті, це місце, яке вони колись бачили тільки з літака. Ті, хто насправді  так вважає, багато втрачають, бо тут є багато чого, на що варто подивитися.

Тим не менше, ці стереотипи малюють нам гарний портрет середньостатистичної людини із штату Міссурі: працьовита, яка водночас з великою повагою ставиться до сімейних цінностейї, помірно політизована,  скептично ставиться до радикальних змін у політиці, скромна і зневажає тих, хто хизується своєю владою і багатством. Це поєднання, яке дозволяє людям з широким розмаїттям поглядів жити у відносній гармонії. Наприклад, в одному місті на крайньому північному сході Міссурі, пліч-о-пліч жили три дуже різних громади: меноніти, «блакитні комірці» і хіпі. Меноніти – це релігійна група, в якій віруючі живуть в скромності і часто відмовляються від багатьох видів сучасних технологій, вважаючи, що постійна гонитва за новим та різним заважає їм зосередитися на відносинах із Богом. (Їх можна порівняти із амішами, але у них менш суворе неприйняття технологій  ХХ століття). «Блакитні комірці» на північному сході штату Міссурі, навпаки, використовують нові технології, але поділяють соціальний консерватизм сусідів – менонітів. А хіпі розділяють любов до технології із «блакитними комірцями», маючи також глибоку вдячність за рух їх друзів-менонітів «назад, до витоків».

Президент США Гаррі Трумен
Президент США Гаррі Трумен

Історія

Із штату Міссурі, розташованому на перехресті США, вийшли деякі із найвидатніших фігур в історії США. Міссурі був батьківщиною президента США Гаррі Трумена, який покінчив із расовою дискримінацією в збройних силах, сприяв закінченню Другої світової війни, працював над створенням Організації Об’єднаних Націй, фінансував план Маршалла з відновлення післявоєнної Європи, реалізував проект створення Берлінського повітряного моста, а також сприяв створенню НАТО.

Міссурі також був батьківщиною «справжнього американського письменника» Марка Твена (Семюела Клеменса), автора романів «Пригоди Тома Сойєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна», а також відомого як одного із найбільш помітних політичних сатириків США. Крім того, із штату Міссурі вийшов Джессі Джеймс, один з наймерзенніших злочинців «Дикого Заходу», який став популярним завдяки серії пограбувань поїздів. І нарешті, штат Міссурі, був місцем поховання і домівкою американського народного героя Деніела Буна, який був прийнятий племенем індіанців  Шоні, ще перед тим як розпочав боротьбу із захисту європейських поселень під час революції.

Фірмений торт Міссурі «gooey butter cake»
Фірмений торт Міссурі «gooey butter cake»

Цікаві місця

Щороку сотні тисяч людей відвідують Міссурі, аби відпочити на відкритому повітрі і насолодитися недоторканою природою штату з мільйонами гектарів зелених пагорбів, лісів, озер, річок, ущелин, скелястих арок, річкових обривів, місць для рибалки, полювання, походів, а також можливостей для сплаву на байдарках, каное, відвідати історичні пам’ятки та багато іншого. Одна з найгарніших  частин Міссурі – озеро Ozarks, розташоване в центрі штату,  в трьох годинах їзди на захід від найбільшого міста Сент-Луїс. Сент-Луїс, до речі, є одныэю з провідних кулінарних столиць Середнього Заходу, яка може похвалитися такими місцевими делікатесами, як підсмажені пельмені, торт «gooey butter cake»,  бутерброд “prosperity”, а також арахісовим маслом та цукровою ватою, звідки вони і походять!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s