50 штатів за 50 днів: Алабама – милий дім

Автор: Джон Грегг, Керівник відділів еміграційних та неіміграційних віз

Read in English

Зростаючи в Алабамі, я дізнався про перемоги руху за громадянські права в моєму штаті в ранньому віці. Доктор Мартін Лютер Кінг-молодший провів одні з найбільш відомих маршів тут, в таких містах як Монтгомері, Сельма і в моєму рідному місті Бірмінгемі. Ви можете відвідати ці історичні місця в числі багатьох інших сьогодні в цьому зеленому, дружньому і шаленіючому за спортом штаті.

Одна за памяток туристичного маршруту “Історія боротьби за громадянські права в Алабамі”

Європейці оселилися в Алабамі у великій кількості на початку 1800-х років. Поселенці замінити корінне американське населення і розвинули сільськогосподарську економіку, засновану на рабстві. Алабама стала 22-им штатом США в 1819 році, але вийшла з союзу з декількома іншими штатами на початку Громадянської війни в США. Першою столицею Конфедерації було місто Монтгомері, і навіть після війни, расова дискримінація тут тривала досить довго. Виступи доктора Кінга і багатьох інших активістів за громадянські права підштовхнули Конгрес до скасування дискримінації в 1960 році. Сьогодні весь історичний центр міста Бірмінгем присвячений пам’ятникам епохи протестів. Економіка штату вийшла далеко за межі хлопкосіючого господарства, яке домінувало у минулому. Наприклад, в Бірмінгемі розвинуті металургічна промисловість та медичний сектор, що базується в Університеті Алабами.

Ракетно-космічний центр місті Хантсвілл

Місто Хантсвілл зіграло ключову роль в іншому аспекті історії США: космічній гонці. Ракети і капсули, які доставляли американських астронавтів на Місяць, були розроблені тут, і багато з них збереглися в Ракетно-космічному центрі разом з іншими пам’ятками. До них відносяться ракети-носії «Сатурн», командні і місячні модулі програми «Аполло», а також американський космічний табір, який приваблює дітей з усього світу.

Ґалф-Шорс, Алабама

Якщо ви дивилися фільм «Форрест Гамп», який в значній мірі знімали тут, то ви знаєте, що алабамці дуже люблять креветки і морепродукти. Невеличке узбережжя Алабами в Мексиканській затоці грає важливу роль в культурі штату, не тільки для їжі, але для пляжів. На берегах Перської затоки і Мобіл – колишньої французької колонії і батьківщини карнавалу Марді Гра – пляжі настільки білі, що місцеві жителі називають пісок “цукром”.

Якщо ви запитаєте будь-якого з Алабами, що вони думають про свій штат, то перше, що спаде їм на думку, це спорт. Американський футбол і автогонки тут надзвичайно популярні, а стадіони в Тускалусі і Талладізі, що можуть вмістити більше ста тисяч вболівальників кожен, відповідно присвячені цим видам спорту.

Стадіон “Брайант Денні” в Тускалузі

 Стадіон в Талладізі, також відомий як “Гамп”, насправді не для професійного футболу, але для команди Університету Алабами. Оскільки штат Алабама досить малий, щоб мати професійні команди, алабамці схиблені на університетському футболі! Але якщо вам випаде можливість потрапити на гру, атмосфера на стадіоні наймовірна. Команда Алабами є моєю улюбленою і дійсними національними чемпіонами. Недалеко від Тускалуси знаходиться містечко Маундвілл, де можна побачити кургани корінних індіанців на берегах річки Блек-Ворріор.

Курган корінних індіанців на березі річки Блек-Ворріор

Крім всіх цих пам’яток, до Алабами мене змушує повертатися (окрім батьків) природна краса штату. Цей погірчастий ландшафт, вкритий сосновими лісами, є частиною південного краю гірської системи Аппалачі, яка тягнеться аж до Нью-Йорка. Цей краєвид, що був фоном для моїх поїздок до родичів і на пляж впродовж мого дитинства, є унікальним для «Милого дому Алабами».

Гора Чіха, найвища точка Алабами
Бірмінгем, найбільше місто штату Алабама
Хантсвілл

Advertisements

One thought on “50 штатів за 50 днів: Алабама – милий дім

  1. Цікава стаття. Але є невеличка помилка: “хлопкосіючого господарства”. Українською не “хлопок”, а “бавовна”

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s