50 Штатів за 50 Днів: Іллінойс – «Земля Лінкольна», а також Обами, Гранта і Рейгана

Автор посту:  Деніел Сізек, заступник прес-аташе

Read in English

“Земля Лінкольна” була названим рідним штатом для трьох чоловік, які стали президентами США, серед них Авраам Лінкольн, Улісс С. Грант і наш нинішній президент – Барак Обама. Єдиним президентом, який народився у штаті Іллінойс, був Рональд Рейган.

Іллінойс – рідний штат президента Обами, а Чикаго – його рідне місто. Його уряд і співробітники також сильно пов’язані з Іллінойсом. Як корінний мешканець Чикаго, я поділяю гордість багатьох людей з Іллінойсу з того приводу, що один з наших у Білому домі. Обама народився на Гавайях, але почав свою професійну кар’єру в штаті Іллінойс, і визнав його своїм рідним штатом. У 2004 році він став сенатором США від штату Іллінойс і проживав там під час свого обрання на пост президента у 2008 році.

Президент Обама народився на Гавайях 4 серпня 1961 року, в родині, в якій батько був із Кенії, а мати з Канзасу.

Після навчання в Колумбійському університеті у Нью-Йорку, у 1985 році президент Обама переїхав до Чикаго, де працював з групою церков, аби допомогти відновити громади, зруйновані в результаті закриття місцевих металургійних заводів. Він продовжив своє навчання в юридичній школі Гарвардського університету, де став першим афро-американським президентом журналу Harvard Law Review (Гарвардського юридичного журналу). Після закінчення навчання він повернувся до Чикаго допомагати вести кампанію з реєстрації виборців, викладати конституційне право в Чиказькому університеті, а також бути таким самим активним діячем у своїй громаді.

Барак Обама у Чикаго під час кампанії обрання до Сенату США
Барак Обама у Чикаго під час кампанії обрання до Сенату США

У 2008 році, в промові під час своєї першої президентської кампанії, Обама розповів, як його робота в Чикаго допомогла сформувати політичні та соціальні погляди:

“Коли я чую цинічні розмови, що чорні і білі, а також латиноамериканці не можуть об’єднатися і працювати разом, я згадую латиноамериканських братів і сестер, з якими ми зібралися, стояли і боролися пліч-о-пліч за робочі місця і справедливість на вулицях Чикаго”.

4 листопада 2008 року Обама виступив з переможною промовою перед величезним натовпом пристрасних прихильників у Грант-парку в центрі Чикаго. Серед відомих людей в натовпі були вихідці з Чикаго Опра Уїнфрі і Джессі Джексон.

Члени уряду Обами (приблизно дорівнює кабінету міністрів, хоча американські офіційні особи називаються «Секретар») і співробітники також мають міцні зв’язки зі штатом Іллінойс. Державний секретар і колишня перша леді Гілларі Клінтон виросла у передмісті Чикаго – Рідж Парку (Park Ridge). Міністр транспорту Рей ЛаХуд –  колишній конгресмен від штату Іллінойс. Міністр освіти Арне Дункан – корінний житель Чикаго і колишній керівник системи громадських шкіл Чикаго. І два перші Голови адміністрації Білого Дому при Обамі також з Іллінойсу: Рам Еммануель виріс у передмісті Чикаго і в даний час є мером цього міста, і Вільям Дейлі – син легендарного мера Чикаго Річарда Дж. Дейлі.

Лінкольн

Як говорить прізвисько штату «Земля Лінкольна”, один з наших найвидатніших президентів Авраам Лінкольн також називав Іллінойс своїм рідним штатом. Хоча Лінкольн народився у штаті Кентуккі, у віці 21 року він переїхав до Іллінойсу, де працював адвокатом у Спрінгфілді. Перед тим, як перемогти на президентських виборах у 1860 році, Лінкольн був обраний до Палати представників США від штату Іллінойс і втратив право балотуватися на місце в Сенаті США у штаті Іллінойс. Лінкольн шанується, як один з найвидатніших лідерів в історії США за мудре і рішуче керівництво в роки Громадянської війни. Для багатьох своїх сучасників він був відомий просто як “людина, яка врятувала Союз”. Хоча Лінкольн був довічним противником рабства, він не починав своє правління як радикальний аболіціоніст (той, хто вірив у негайний кінець рабства в усіх штатах). Натомість він проводив таку політику, яка не дозволяла рабству поширюватися на нові території Заходу, заохочуючи при цьому південні штати поступово скасувати це явище.

На початку громадянської війни у 1861 році метою Лінкольна було збереження Союзу, але в ході жорстоких боїв його позиція еволюціонувала, і він остаточно визначився, що з рабством необхідно покінчити. Лінкольн видав Маніфест про звільнення рабів у 1863 році, це стало першим кроком у процесі припинення рабства в Сполучених Штатах. Лінкольн був убитий усього через кілька днів після завершення Громадянської війни у 1865 році. Його внесок в історію США був величезний, і мешканці Іллінойсу продовжують з гордістю називати свій штат «Земля Лінкольна”.

Пам'ятник "Молодому Лінкольну" у Сенн Парку, Чикаго
Пам’ятник “Молодому Лінкольну” у Сенн Парку, Чикаго

Грант

Президент Улісс Грант також називав Іллінойс своєю домівкою. Один з чотирьох американських президентів, який народився у штаті Огайо, Грант спочатку вступив до армії (служив під час американо-мексиканської війни), а потім переїхав до Іллінойсу крамарем. Згідно добре відомої історії, Грант невдало управлявся з невеличким магазинчиком у місті Галена, штат Іллінойс, і боровся з надмірним вживанням алкоголю, аж поки початок Громадянської війни у США у 1861 році не змусив його повернутися до армії. Після того, як Грант отримав низку чудових перемог на Заході проти сил Півдня, Лінкольн обрав його командуючим всією армією США. Хоча Грант не міг зрівнятися з військовим блиском свого південного колеги – генерала Роберта Лі, тим не менш він був завзятим і агресивним генералом, який спрямував усі людські і матеріальні ресурси Півночі на нещадну боротьбу проти Півдня. Відома цитата Лінкольна про Гранта, якого він протиставив попереднім, більш боязким командуючим: “Я не можу обійтися без цієї людини, він бореться”. Грант особисто прийняв капітуляцію Лі 9 квітня 1865 року, в будівлі суду міста Аппоматтокс, штат Вірджинія. Грант переміг на президентських виборах у 1868 році як резидент штату Іллінойс, і, хоча він провадив гуманну і прогресивну політику щодо звільнених рабів і місцевих індіанських племен, його адміністрація потопала у надзвичайно поширеній корупції. Гранта згадують, як великого полководця, і як президента нижче середнього рівня.

«На Річмонд». На цій картині зображено генерала-лейтенанта Улісса Гранта на полі бою під час битви при Вайлдернесі, 5-7 травня 1864 року.
«На Річмонд». На цій картині зображено генерала-лейтенанта Улісса Гранта на полі бою під час битви при Вайлдернесі, 5-7 травня 1864 року.

Рейган

Ще один президент США мав зв’язки з Іллінойсом – Рональд Рейган народився у Тампіко, штат Іллінойс, і виріс у маленькому містечку Діксон, штат Іллінойс. Він закінчив коледж Юрека (Eureka College) у штаті Іллінойс, перед тим, як переїхати до Каліфорнії й розпочати кар’єру актора в Голлівуді. Рейган пізніше визнав Каліфорнію своїм рідним штатом, працюючи його губернатором, перш ніж стати президентом, але мешканці Діксона до цих пір з гордістю пам’ятають і вшановують його походження звідти.

Рональд Рейган у General Elecric Theatre, 1954-62
Рональд Рейган у General Elecric Theatre, 1954-62
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s