50 штатів за 50 днів: Теннессі – Америка в своїх найкращих проявах

Автор: Кевін Лі, співробітник з інформаційних систем

Read in English

Столиця штату: Нешвіл

Я народився в Каліфорнії, але я з гордістю називаю Теннессі моєю батьківщиною. Слово Теннессі бере свій початок від мови черокі. Спочатку воно вимовлялось як «Танасі».

«Теннессі – Америка в своїх найкращих проявах» було прийнято у якості офіційного гасла штату Теннессі в 1965 році.

Пам’ятник Танасі

Музичний штат

Теннессі, особливо Нешвіл, на думку багатьох, є батьківщиною музики в Америці. Він є батьківщиною для Гранд Оле Опри і Залу слави кантрі, і носить прізвисько «Музичне місто, США». До 1950 року музика, записана в місті, домінувала в жанрі поп-кантрі (Нешвіл саунд). Виконавці, які виступали проти Нешвіл саунд, сформували свої власні сцени в Лаббок, штат Техас і Бейкерсфілді, штат Каліфорнія, остання з яких (Бейкерсфілд саунд) стала найпопулярнішим типом кантрі наприкінці 1960-х років, на чолі з Мерл Хаггард. Перевага Нешвілу в музиці кантрі було відновлено на початку 1980-х, коли Дуайт Йокам та інші нео-традиціоналісти увійшли до чартів. Сьогодні, як і раніше, музика кантрі процвітає, проте з’являються і інші жанри, такі, як інді, рок і металкор.

Шанайя Твейн на концерті

Найвідоміший продукт Теннессі

Jack Daniel’s – це марка тенесійського віскі із кислого сусла, яка є бестселером віскі в світі. Jack Daniel’s відомий своєю квадратною пляшкою і чорної етикеткою. Віскі виробляється в місті Лінчберг, штат Теннессі, на винокурні Джек Деніелс, яка належить корпорації Браун-Форман з 1956 року. Незважаючи на розташування основної винокурні, батьківщина Jack Daniel’s графство Мур – сухий округ, тому продукт не доступний для споживання в магазинах і ресторанах на території округу, хоча завод продає пам’ятні пляшки віскі.

Незважаючи на те, що продукт в цілому відповідає нормативним критеріям класифікації як прямий бурбон, компанія заперечує цю класифікацію і продає його просто як тенесійське віскі, а не тенесійсьий бурбон.

Jack Daniel’s, заснований у 1866 році

Відомі люди, що народилися в штаті Теннессі

У список увійшли Джастін Тімберлейк, Ешер, Тіна Тернер, Майлі Сайрус, Чет Аткінс, Деві Крокетт, Натан Бедфорд Форест, Боб Харпер, Ісаак Хайес, Доллі Партон, Морган Фріман і Квентін Тарантіно.

Морган Фріман з Мемфіса, штат Теннессі

Історія штату Теннессі

Теннессі був прийнятий в Союз 1 червня 1796 шістнадцятим штатом. Це був перший штат, створений з території, що знаходилась під юрисдикцією федерального уряду США. Окрім колишніх тринадцяти колоній, тільки штати Вермонт і Кентуккі передували Теннессі, і не один з них не був федеральною територією. Щодо кордонів штату, в Конституції штату Теннессі, стаття I, розділ 31, сказано, що початковою точкою для визначення кордонів була крайня висота Стоун-Маунтін, в тому місці, де її перетинає лінія Вірджинії, і в основному кордон проходить через висоти гірських ланцюгів Аппалачі, які розділяють Північну Кароліну з Теннессі повз індійського міста Кові і Олд Чота, потім вздовж основного хребта гори Унікоі до південного кордону штату. Усі території, землі і води, що лежать на захід від вказаної лінії, включені в межі новоутвореного штату Теннессі. Частина положень також вказує, що кордони і юрисдикція штату буде включати в себе майбутні приєднання землі, посилаючись на можливу торгівлю землею з іншими штатами, або придбання території на захід від річки Міссісіпі.

Протягом урядування президента США Мартіна Ван Бюрена, близько 17000 черокі, поряд з приблизно 2000 чорних рабів, які належали черокі, були змушені покинути свої будинки в період між 1838 і 1839 і були змушені американськими військовими пройти маршем з “еміграційних депо” в східному Теннессі (таких, як Форт-Касс) до більш віддаленої індійської території на захід від Арканзаса. (Примітка редактора: правовою основою для цього переселення був договір Нової Екоти, підписаний в 1835 році фракцією-дисидентом черокі, в якої були сумнівні права на те, щоб говорити від імені нації. Тодішній президент Ендрю Джексон лобіював Сенат США ратифікувати договір в 1836 році). Протягом цього переселення, близько 4000 черокі померло по дорозі на захід. Мовою черокі, подія називається Nunna daul Isunyi -“Стежка, де ми плакали”. Черокі були не єдиними корінними американцями, змушеними емігрувати в результаті зусиль Сполучених Штатів по видаленню індіанців, і тому фраза “Стежка сліз” іноді використовується для позначення схожих подій, пережитих іншими індіанськими народами, особливо серед «п’яти цивілізованих племен». Ця фраза виникла, як опис еміграції нації Чокто, яка сталася раніше.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s