50 штатів за 50 днів: Вермонт

Автор: Френсіс Вестбрук, Аташе з питань викладання англійської мови

Read in English

Вермонт, або Штат Зелених Гір, став чотирнадцятим штатом, який приєднався до федерального союзу в 1791 році, і першим після тринадцяти колоній. Вермонт є другим найменш населеним штатом у США (після Вайомінгу), а вермонтці часто жартують, що в штаті більше корів, ніж людей.

Перші жителі Вермонта були індіанці, в основному з алгонкинських племен та ірокези. Французький дослідник Семюель де Шамплейн проголосив землі власністю Франції в 1609 році. Французькі поселення стали з’являтися на території з 1666 року. Вермонт залишався частиною Франції до кінця франко-індіанської війни, після чого території відійшли Великобританії. Сьогодні у Вермонті проживає багато населення французького та франко-канадського походження, а на півночі штат межує з франкомовною канадською провінцією Квебек. Приблизно для трьох відсотків населення Вермонта французька є рідною мовою.

Вермонт відомий своїми природними красотами. Особливо відвідувачі полюбляють Вермонт восени. Люди з усього східного узбережжя приїжджають сюди подивитися на яскраве осіннє вбрання кленів та інших листяних дерев. Таких відвідувачів ще називають “ліф-піпери” (від англ. leaf – листок, peep – підглядати). Сніжні зими приваблюють лижників, а відвідувачі влітку відпочивають на озерах, яких у Вермонті дуже багато – великих і малих. Озеро Шамплейн формує частину кордону між штатом Нью-Йорк і Вермонтом і має своого власного “шамплейнського монстра”.

Окрім своєї краси, Вермонт відомий ще з цілого ряду інших причин. Штат є провідним виробником кленового сиропу в США. Компанія, яка виробляє улюблене всіма морозиво “Бен і Джеррі”, була заснована в Берлінгтоні, штат Вермонт в 1978 році. Тоді морозиво продавали на колишній АЗС. Вермонт був першою задокументованою зупинкою підземною залізниці, на фермах якої в 1843 році переховувалися раби, що тікали з південних штатів до північних. Вермонт також став першим штатом США, який узаконив цивільні шлюби для геїв і лесбійський пар. Сім’я фон Трапп (відома за фільмом “Звуки музики”) оселилася в штаті Вермонт після того, як іммігрувала до Сполучених Штатів в 1942 році. Вони відкрили популярний Готель Сім’ї фон Трапп у місті Стоу в 1950 році, який працює і сьогодні.

Вермонт є одним з небагатьох штатів США, який не має жодної спортивної команди, яка б грала у профейсійній лізі. Тим не менш, відомі сноубордисти Кевін Пірс і Ханна Тетер родом з Вермонту.

Вермонт є батьківщиною двох президентів США: Честера Артура і Кальвіна Куліджа. Це також був перший штат, який відмінив рабство – ще до того, як приєднався до США.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s