50 штатів за 50 днів: Інший Нью-Йорк

Автор: Френ Вестбрук, Аташе з питань викладання англійської мови

Вид на Нью-Йорк з Емпайр Стейт Білдінг
Фото: Hubert K

Read in English

Яскраві вогні… велике місто. Це перше, що спадає на думку багатьом, коли вони чують слова “Нью-Йорк”. Нью-Йорк, найбільш густонаселене місто в Сполучених Штатах, є важливим мегаполісом, але Нью-Йорк – це не лише місто, це також важливий штат.

Штат Нью-Йорк – третій за населенням у США (після Каліфорнії і Техасу). корінні жителі штату – індіанці, в основному з алгонкинських племен та ірокези. Першим відомим європейським поселенцем в цьому регіоні був Генрі Хадсон, який проголосив землі власністю голландської Ост-Індської компанії у 1609 році. А в 1664 році Нью-Йорк був захоплений британцями. Перші європейські поселення в штаті були в районі відомому гараз як Долина річки Гудзон. Цей регіон став місцем дії творів Вашингтона Ірвінга, в тому числі «Вершник без голови» і «Ріп Ван Вінкль». Серед відомих жителів Нью-Йорка також борець за права чорношкірого населення Фредерік Дуглас, громадська діячка, учасниця рухів за скасування рабства і за надання виборчих прав жінкам Сьюзен Б. Ентоні, винахідник Джордж Істмен і вірусолог Джонас Солк. Завдяки насиченому культурному життю Нью-Йорк був і є домом для цілого ряду письменників, акторів, актрис, композиторів, музикантів і хореографів.

Парк Адірондак
Фото: Teddy Llovet

Жителі Нью-Йорка зробили важливий внесок в американську революцію. Політична група “Сини Свободи” була заснована в Нью-Йорку, тут ухвалили Декларацію незалежності США. Дехто стрверджує, що близько однієї третини битв у Війні за незалежність США відбулися на території штату Нью-Йорк. Також Нью-Йорк став одинадцятим штатом, що ратифікував Конституцію США в 1788 році.

В штаті Нью-Йорк знаходиться багато історичних і природніх пам’яток США. Нам добре відомі пам’ятки Нью-Йорку: Емпайр Стейт Білдінг, Статуя Свободи і острів Елліс. Але Нью-Йорк може похвалитися пам’ятками і за межами великого міста. На заході штату знаходиться Ніагарський водоспад і озера Фінгер-лейкс. В горах Адірондак розташований однойменний парк, який є найбільшим національним парком США. На кордоні США та Канади – річці Святого Лаврентія – знаходиться чарівний архіпелаг Тисяча островів (яких, до речі, більше, ніж тисяча).

Ніагарський водоспад
Фото: Adrian MB

В штата Нью-Йорк є дві професійні бейсбольні команди: Нью-Йорк Метс і Нью-Йорк Янкіз. Команда нижчої бейсбольної ліги Рочестер Ред Вінгс відома тим, що зіграла найдовшу гру в історії бейсболу: гра проти Потакет Ред Сокс тривала протягом 33 подач. Баскетбольна команда Нью-Йорк Нікс славиться зірковими глядачами на своїх іграх. Едина команда національної футбольної ліги, що грає в Нью-Йорку, це Баффало Біллс, оскільки Нью-Йорк Джаєнтс і Нью-Йорк Джетс грають в Нью-Джерсі. В Нью-Йорку є три команди, які грають в національнійї хокейній лізі: Баффало Сейбрс, Нью-Йорк Рейнджерс і Нью-Йорк Айлендерс.

Баскетбольна команда Нью-Йорк Нікс
Фото: Keith Allison

За даними перепису 2000 року, в Нью-Йорку проживають від 140 000 українських американців. В інших містах на території штату також багато українсько-американських спільнот.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s