50 штатів за 50 днів: Чотоква – прихована перлина західного Нью-Йорка

Автор: Джеймс Вулф, Прес-аташе Посольства США в Україні

Read in English

Один з будинків Університету Чотоква
Фото: Джеймс Вулф

На маленькій території озера Чотоква на південному заході штату Нью-Йорк преподобний Джон Х.Вінсент і підприємець Льюїс Міллер в 1874 році розпочали невеличкий експеримент в галузі освіти дорослих для вчителів методистської недільної школи, який швидко переріс у загальнонаціональний рух і істотно змінив систему освіти в Сполучених Штатах. “Рух Чотоква”, який розпочав Вінсент у 1886 році, назвали “першою сучасною теорією освіти для дорослих в Сполучених Штатах”. Щоліта протягом 9 тижнів люди з різних куточків Сполучених Штатів, як і раніше, збираються в ідилічний місцевості закладу Чотоква, щоб насолодитися поточними програмами, заснованими на чотирьох стовпах – мистецтві, освіті, релігії (багатоконфесійна), і відпочинку. У 1980 році в Чотокві започаткували “Радянський тиждень” – програму обміну для виконавців, науковців та викладачів з СРСР, поки той не роспався.

Готель Athenaeum на території закладу Чотоква
Фото: Джеймс Вулф

У період свого розквіту рух Чотоква бачив сотні закладів-наслідувачів, які поширилися по всій країні – або у конкретних місцях, як оригінал, або подорожуючих від міста до міста з гігантськими наметами. Навчання у головному Університеті Чотоква і дочірніх закладах включала музику, театр, танці, заняття з мистецтва і лекції. Серез запрошених лекторів Університету Чотоква були Президенти Теодор Рузвельт і Франклін Делано Рузвельт. Останній саме тут виголошував свою знамениту промову “Я ненавиджу війну”.

Лідер Університету Чотоква Вільям Рейні Харпер в 1892 році був запрошений на посаду ректора Чиказького університету, де він впровадив деякі ідеї з тих, що розпочав в Чотокві, включаючи університетські курси підвищення кваліфікації в галузі освіти дорослих, студентську пресу, об’єднання з іншими навчальними закладами. Після Університету Чикаго ця практика стала швидко поширюватися, поки не стала звичайним явищем во всіх університетах США.

Пароплав “Красуня Чотокви” і дзвіниця Міллера
Готоль Bestor Plaza на території закладу Чотоква
Фото: Джеймс Вулф
Мапа закладу Чотоква
Фото: Джеймс Вулф
Транспорт в поселенні амішів на заході штату Нью-Йорк
Фото: Джеймс Вулф

Оригінальний Університет Чотоква й досі щоліта проводить програми за такими напрямами як опера, балет, театр а ін., а також влаштовує лекції і запрошує релігійних діячів. Озеро Чотоква приваблює безліч рибалок і моряків і навіть має власний пароплав – “Красуня Чотокви”. Поруч знаходиться Джеймстаун – батьківщина комедійної актриси Люсіль Болл і музикантів Natalie Merchant і 10,000 Maniacs. Найближчі великі міста – це Буффало, штат Нью-Йорк, та Ері, штат Пенсільванія. Також неподалік знаходиться Поселення амішів. Аміші відомі тим, що не користуються електроенергію, їздять на колясках з коньми, роблять фантастичну випічку і виготовляють чудові меблі ручної роботи на продаж. Округ Чотоква також пропонує широкий вибір антикварних магазинів.

Якщо ви плануєте побачити Ніагарський водоспад, то варто завітати на кілька днів – або більше – і до Чотокви, щоб відвідати цей унікальний куточок західного Нью-Йорку.

Advertisements

One thought on “50 штатів за 50 днів: Чотоква – прихована перлина західного Нью-Йорка

  1. Дякую Джеймс за чудовий нарис. Жалкую, що не знав про таку перлину, як Чотоква, під час поїздки до Ніагарського водоспаду та Оттави, інакше обов’язково відвідав би. А так пів дня ходив по Буффало, думав що відчую “атмосферу” Сетон-Томпсона, але на жаль міг зробити це тільки у своїй уяві.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s