50 Штатів за 50 Днів: Пенсильванія

Автор посту: Семюел Гейбл, працівник Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні

Read in English

Друга назва: Наріжний камінь

Девіз: «Доброчесність, Свобода, та Незалежність»

Якщо ви цікавитесь унікальними культурами, історією або просто прогулянками, Пенсильванія, якраз той штат, де все це можна знайти.

Повозка, запряжена кіньми, Пенсильванія, Фотограф: невідомий
Повозка, запряжена кіньми, Пенсильванія, Фотограф: невідомий

Для тих, хто любить спостерігати за різними культурами, графство Ланкастер штату Пенсільванія є домівкою для амішів, однієї із найцікавіших культурних груп в Америці. Замість англійської вони вживають діалект німецької мови. Через свої релігійні переконання аміші суворо дотримуються традицій, одягаючись у старомодний одяг і, як правило, відмовляються від використання електрики та автомобілів. Підводи, запряжені кіньми – це дуже розповсюджене явище в Ланкастері та сусідніх районах.

Для тих, хто любить природу, штат Пенсільванія, має гарні ліси, пагорби і гори. Восени здається, що більша частина штату неначе зайнялася вогнищем, тому що зелені кольори дерев поступово переходять у гарні вогняні відтінки. В національному заповіднику Allegheny National Forest на північному заході штату Пенсільванія, можна прогулятися стежками та побачити чудові водоспади і дику природу.

Зала незалежності, Пенсильванія, фото HarshLight (Flickr)
Зала незалежності, Пенсильванія, фото HarshLight (Flickr)

Для любителів історії штат Пенсільванія є особливо багатим місцем. Саме тут, завдяки зусиллям Уільяма Пенна (засновника Пенсильванії), Америка вперше почала експериментувати з тим, що зараз високо цінується – релігійним плюралізмом і свободою. Саме в цьому щтаті, під час франко-індіанської війни, Джордж Вашингтон вперше отримав військовий досвід, який пізніше допоміг йому у звільненні Америки від британського правління. Тим не менш, Вашингтон, не був єдиним «батьком-засновником», що має зв’язки із Пенсільванією. Цей штат також став домівкою відомого винахідника, письменника, дипломата і «батька-засновника», Бенджаміна Франкліна.

Найзначущим фактом, що надає цьому штату можливість претендувати на історичну славу, є той, що «батьки-засновники» підписали Декларацію про незалежність, а потім і Конституцію Сполучених Штатів в знаменитій Залі незалежності. Цю залу і ту саму кімнату, де повернувся хід історії, можна відвідати і сьогодні.

Значна роль Пенсільванії в американській історії не обмежується тільки «батьками-засновниками». Найкривавіша, і, можливо, найвирішальніша битва Громадянської війни в США відбулася під Геттсбергом у штаті Пенсильванія. Сьогодні на місці, де торохтіли рушниці, ревіли гармати і хід війни повернувся на користь Півночі, розміщується тихий національний парк з музеєм і пам’ятниками, що вшановують хоробрих людей, які боролися і загинули в боях. Однак, один раз на рік, в річницю бою, тиша порушується, і армія з акторів, одягнених в історичні уніформи з копіями вогнепальною зброї того часу, заповнюють те місце, аби поділитися любов’ю до історії і вшанувати пам’ять загиблих у тій страшній боротьбі . Список важливих історичних місць і подій штату Пенсільванія можна продовжувати, але зараз залишимо все як є.

Список видатних людей і місць штату також можна продовжувати, але я думаю, що на основі вибірки, яку ми розглянули вище, можна сміливо зробити висновок, що Пенсильванія є справжнім наріжним каменем Американістики. 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s