Інтернет конференція з питань Американсько-Українського Стратегічного Партнерства

Автор: Гая Селф, Аналітик Економічного відділу з питань науки, технологій, охорони здоров’я і навколишнього природного середовища

22 листопада в приміщенні Посольства США у Києві відбувся веб-семінар, організований з метою висвітлення принципів побудови та функціонування комерційних наукових баз даних, а також вимог та стандартів, необхідних для публікації статей у міжнародних наукових журналах. Веб-семінар став черговим заходом, організованим Двосторонньою робочою групою з науково-технологічного співробітництва (Робочою групою), яка працює в рамках Комісії стратегічного партнерства США та України. У зазначеному веб-семінарі взяли участь представники Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, а також понад 15 представників ключових наукових закладів України.

Веб-семінар став одним із ключових заходів ухваленого Робочою групою Плану дій, запропонованого українською стороною для кращого інформування українських вчених про можливості доступу до міжнародних наукових баз даних. В залі для відео конференцій Посольства зібралися представники Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України, Національної бібліотеки імені В.І.Вернадського, Українського інституту науково-технічної та економічної інформації, Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут», Інституту ветеринарної медицини та інших установ. Доповідачі міжнародного наукового товариства IEEE, видавничої компаній Thomson Reuters, а також Американського фонду цивільних досліджень і розвитку представили українським фахівцям інформацію про міжнародні наукові бази даних, а також розповіли про вимоги та стандарти, яких необхідно дотримуватися для публікації інформації про українські науково-дослідні проекти.

Захід було організовано з метою сприяння посиленню конкурентоспроможності українських інститутів на міжнародному академічному ринку. Доступ до наукових баз даних може визначити успіх закладу і підвищити шанси посилання на його опубліковані результати досліджень в міжнародних патентах. Сьогодні рейтинги університетів в усьому світі все більше залежать від кількості публікацій/цитуваннь праць їхніх викладачів та наукових співробітників, і цілком природно, що українські вчені прагнуть конкурувати зі своїми зарубіжними колегами. Українські навчальні заклади в глобальному масштабі змагаються за залучення найкращих студентів, а також за високу репутацію і збереження престижу, і публікації в міжнародних журналах є одним з ключових критеріїв оцінки. Крім того, ринок для інновацій знаходиться, головним чином, за межами України, що тільки посилює важливість конкуренції країни за здобуття міжнародних патентів.

Окрім виконання завдань, поставлених Робочою групою минулого року, веб-семінар успішно продемонстрував налаштованість обох країн співпрацювати з метою сприяння розвитку науки в Україні. З нетерпінням чекаємо наступних кроків!

Advertisements

2 thoughts on “Інтернет конференція з питань Американсько-Українського Стратегічного Партнерства

  1. Интересный семинар там наверно выступали проффесоры, академики, доктора наук. Очень интересно читать ваш блог главное, что простой пользователь может читать коментарии о событиях столь важных для Украины. Ведь человек всю жизнь стремится к знаниям, к информации происходящей в стране и за её границами. К новым иследования научным мировым разработкам с пременением новейших технологий и ревлечениям экспертов.
    Это для читателя блога позволяет отвлечся от надоевшего “поломоного” телевиденья и сериала посадят, не посадят или выпустят из СИЗО.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s