Алек Росс у Києві: на підтримку свободи інтернету

Автор: посол США в Україні Джон Теффт

Посол Теффт вітає Алека Росса і Бена Скотта в своїй резиденції
Посол Теффт вітає Алека Росса і Бена Скотта в своїй резиденції

Я мав приємність приймати в Києві 25-27 жовтня пана Алека Росса.  Алек є старшим радником Державного секретаря Гілларі Клінтон з питань інновацій і одним з найавторитетніших голосів у Вашингтоні за свободу інтернету і використання соціальних медій у зовнішній політиці.  Алек і його заступник Бен Скотт провели у Києві три сповнені подіями дні, дізнаючись про тутешній стан свободи інтернету і обговорюючи порядок денний для дипломатичної майстерності у ХХІ-му столітті, накреслений держсекретарем Клінтон.  Цей візит був етапом їхньої подорожі регіоном, що включала також відвідини Естонії й Росії.

Дипломатична майстерність ХХІ-го століття – це амбітна програма, що передбачає використання нових он-лайн інструментів і усе більше охоплення світу мережею для перетворень підходів Державного департаменту США до дипломатії і питань розвитку.  Як сказала держсекретар Клінтон у січні 2010 року, «самі по собі нові технології не мають власної позиції у боротьбі за свободу і поступ, але Сполучені Штати мають: ми стоїмо за єдиний інтернет, де усьому людству належить рівний доступ до знань та ідей».

Алек і Бен прибули до Києва поділитися захоплюючими думками про кардинальні зміни, викликані інтернетом.  Але головною їхньою метою було вислухати широкий спектр українських бізнесменів, політиків, журналістів, активістів і блогерів стосовно того, який вплив справляє інтернет на Україну у економічному й соціальному аспектах, і який його майбутній потенціал у країні.

Алек обговорює питання свободи інтернету, зовнішньої політики і економічних новацій із понад 250-ма студентами Київського політехнічного інституту
Алек обговорює питання свободи інтернету, зовнішньої політики і економічних новацій із понад 250-ма студентами Київського політехнічного інституту

Алек обговорив питання свободи інтернету, зовнішньої політики і економічних новацій із понад 250-ма студентами Київського політехнічного інституту, виступив перед не меншою аудиторією в Будинку вчителя у рамках серії лекцій запрошених ораторів «Форум посла США».  Він зустрічався із журналістами та активістами на захист свободи слова, щоб довідатися про плин новин та інформації в українському сегменті інтернету, а також щоб вислухати стурбованість щодо можливих скерованих у неправильний бік спроб запровадити заходи контролю під приводом боротьби з тероризмом і непристойністю.

Він також зустрічався із провідними бізнесменами, щоб дізнатися про інвестиційні можливості у царині он-лайну, і зі старшими менеджерами телекомунікаційних фірм – послухати про проблеми розбудови доступу до інтернету в Україні далі нинішнього рівня, що складає близько 30%.  Алек мав зустріч на Банковій із Ганною Герман, а також зустрівся із групою депутатів Верховної Ради і іншими політиками, які активно користуються соціальними медіями – вони розповіли йому, як інтернет змінив їхні стосунки із виборцями і громадськістю загалом.  Він також бачився із групою провідних блогерів, щоб обговорити як вони можуть бути «громадянськими журналістами» у новому світі он-лайн ЗМІ.

Тим часом Бен знайшов час на зустріч із студентами журналістики Києво-Могилянської академії, щоб подискутувати, як інтернет радикально змінює медійний пейзаж в Україні й в усьому світі.  Він також зустрівся із активістами неурядових організацій для обговорення, як активісти громадянського суспільства можуть організовуватися через он-лайн.  У нас вже склався серйозний план по наслідках відвідин Бена – організувати за його участю у 2012 році в Україні спеціальний технічний табір для розробки інструментів інтерактивного навчання і вивчення англійської мови он-лайн.

Під час зустрічі з групою провідних блогерів
Під час зустрічі з групою провідних блогерів

Візит Алека до Києва допоміг поширити резонанс думки про важливість свободи інтернету для захисту свободи слова, сприяння економічним новаціям, створення відкритішого уряду і зміцнення громадянського суспільства.  Він заклав підвалини для подальшої співпраці між Україною і США у цих галузях.  Мені було приємно допомогти йому зустрітися із потрібними людьми, щоб краще збагнути питання свободи інтернету в Україні.  Ми сподіваємося, що він знов завітає до нас невдовзі.

Advertisements

4 thoughts on “Алек Росс у Києві: на підтримку свободи інтернету

  1. Років через 10-20 у нас буде “медійний пейзаж” як тепер в західній Європі або в США. Вони ж знову будуть набагато попереду. У старшого та середнього поколінь в Україні станом на сьогодні нажаль немає розуміння яким повинно бути сучасне інформаційне суспільство. Чув американський уряд виділяє кошти на розвиток бортьби із кіберзлочинністю в Україні. Чи не використатиме держава ці кошти на пригничення свободи інтернету? Алек Росс був би дуже розчарований.

  2. Через 10 лет наверняка будут впереди, а через 20 возможно будут впереди, а через 30… Если мы не изменим “наше” настоящее сегодня, то будущего нам не видать… А денежки на борьбу со свободой… и слова в том числе… всегда найдутся у “власть имущих”… И очень грустно, что деньги американских налогоплательщиков возможно на это и идут… Интересно – есть ли какой то контроль за использоаванием выделяемых средств?… Было бы интересно прочитать такой “отчет” на блоге Посольства США… Если конечно он есть… И очень интересная идея обучение он-лайн английскому языку – я к своему стыду его почти позабыл, а порой ох как нужен… Вадим Федоров-Москвитин, АР Крым, Ялта

  3. Пану Алексу Россу вдячність за чудову доповідь. Також заслуговують уваги останні ініціативи Держдепу. Зокрема, дуже цікава ініціатива по Ірану, котра передбачає пряме спілкування Держдепу з народом країни без посередництва посольства.
    Можливо цей варіант варто використовувати й відносно України, оскільки встановити контакт через посольство Сполучених Штатів з фахівцями, котрі розуміються на демократії, неможливо. Посольство навіть не надає електронної адреси для спілкування.
    Співпраця ж посольства винятково з обраними українцями політичними шахраями та створеними за гранти неурядовими організаціями не може забезпечити розвиток позитивних процесів в Україні.

  4. Я читаю коментарии и меня поражают “кометы” закидывание удочки – якобы, слышал, кто то говорил – США будто бы будет выделять деньги на борьбу с кибер преступностью. Я думаю обсуждение выделения средств не уместно на блоге посольства, Моё мнение хватит выделять деньги правительству Украины отдавать придётся нам гражданнам Украины, а не этим “управленцам” которые напротяжение 20 лет крадут у людей и поверте этим “управленцам” всё ровно как живёт их народ,, они живут в своём мире в котором всё доступно и всё возможно . Киберпреступность в Украины, мне смешно, на 30 % – територии Украины проложена сеть с недороги и качественным доступным для неособообеспеченных людей интернетом и с статическим IP. Мне админ показывал вводит айпи и видно какие сайты посещал, что качал, каким прокси пользовался. Скорость мобильного интернета лучше правоохранительных органов борется с кибер преступностью. Компьютерная грамотность граждан Украины оставляет желать лучшего.
    Я смотрел видео выступления Алека Росса, для меня он немое кино, так как английский язык учил ещё в школе, позабыл и тем более никогда не разговаривал с людьми для которых английский язык – родной язык, но всё ровно надеюсь настанет время я посмотрею это видео и мне будет понятно его каждое слово.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s