Центр підготовки гірничотехнічних інспекторів, Луганськ

Підготував: Марк Гартнер, дипломат Економічного відділу

Мені випала честь представляти Посла і Посольство США на церемонії відкриття Центру підготовки гірничотехнічних інспекторів, яка відбулася 23 вересня в м.Луганськ.  Центр з’явився в результаті співпраці Сполучених Штатів і України і в ньому вже працюючі і майбутні гірничі інспектори будуть проходити підготовку за програмою, яка  міститиме сучасні технології забезпечення промислової безпеки на українських шахтах. Над створенням Центру майже два роки працювали уряди США і України і він подібний до аналогічного центру в Західній Вірджинії, США.  Зокрема, навчальні програми розроблялись на основі найкращого досвіду з виробничої безпеки в шахтах Америки з подальшою адаптацію такого досвіду і практики до унікальних умов в українських шахтах, які є серед найглибших в світі (їх глибина часто сягає 1 000 метрів – правильно, це один кілометр в підземелля!).

основна навчальна аудиторія

Багато хто навіть не підозрює, наскільки небезпечною є робота в шахті, особливо в Україні.  Згідно висновків експертів, українські шахти є одними з найбільш небезпечних у світі (по кількості смертей на мільйон тон видобутого вугілля) – в 3 рази небезпечніші ніж в Китаї і в 100 разів – ніж в Америці.  Кожного року гине понад 100 шахтарів і набагато більше отримують травми.  Ми сподіваємось, що Центр допоможе значно скоротити кількість травматизму і смертей в цій важливій галузі.

Незважаючи на проведені в потягу Київ-Луганськ 15 годин, я прибув в доброму гуморі і був готовий до зустрічей з людьми, які зробили цей центр реальністю. Захід розпочався з промов високопосадовців з Держгірпромнагляду та представників влади Луганську, Донецька і Києва, які говорили про важливість такого Центру для вугільної промисловості, яка є важливою складовою української економіки. Вугільна галузь забезпечує коксівним вугілля металургійну галузь та постачає вугілля для виробництва енергії як для важкої металургії, так і для житлового господарства; вона також  є невід’ємною складовою, що підтримує український експорт. Після промов українських посадовців, слово надали Джеррі Тріплету з Міністерства праці США, який розповів про історію заснування Центру. Джеррі є представником американського уряду, який безпосередньо співпрацював з українськими колегами і фахівцями задля створення центру і розробки навчальних програм.

Мені також випала нагода сказати декілька слів від імені Посла і Посольства США в Україні. Нижче наводжу короткий зміст свого виступу:

Цей Центр є чудовим прикладом спільних зусиль Сполучених Штатів і України, направлених на забезпечення безпеки праці в шахтах України. Це є прикладом духу співпраці і доброї волі українців і американців. Вугільна промисловість є однією з найбільш важливих галузей української економіки і сотні тисяч людей присвячують свої життя цій галузі.  Мій колега Джеррі Тріплет працював невтомно протягом майже року, щоб допомогти Україні знайти шляхи покращення безпеки праці в українських шахтах.  Я хотів би подякувати Джеррі за гарну роботу над цим проектом.  Я хотів би також подякувати представникам українського уряду, які знаходяться тут сьогодні, за велику підтримку цього Центру.  Ваш внесок зробив цей проект успішним і Сполучені Штати, а також наші громадяни щиро дякують Вам за можливість співпрацювати в цій важливій справі.

Після церемонії офіційного відкриття нас запросили відвідати центр.  Ми подивились навчальну аудиторію, де мали нагоду поспілкуватись з учасниками першого навчального курсу.  Багато з цих людей були в минулому шахтарями, які вирішили змінити своє трудове життя, і мені хотілося б думати, що вони обрали професію гірничотехнічного інспектора через бажання зробити умови праці для своїх колег-шахтарів більш безпечними.

Сам Центр є дуже сучасним, в ньому використовуються сучасні технології для презентацій та комп’ютерні програми, за допомогою яких інспекторів навчатимуть найбільш корисним і ефективним засобам безпеки. Це стало доброю ознакою дружби між Сполученими Штатами і Україною і Уряд США надав 250 000 доларів США на створення Центру, розробку навчальних програм та закупівлю обладнання і навчальних матеріалів. Цей Центр є єдиним такого типу в Україні і є фантастичним прикладом того, чого можна досягти у співпраці американської дипломатії і технічної допомоги з урядом і народом України.

менша аудиторія, в якій вже навчається перша група інспекторів
Advertisements

2 thoughts on “Центр підготовки гірничотехнічних інспекторів, Луганськ

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s