День Колумба

Автор посту: Оксана Клучко

Портрет Колумба італійського художника Рідольфо Гірландайо
Портрет Колумба італійського художника Рідольфо Гірландайо

Можна не погоджуватись, що День Колумба виник як символ «нестандартного» мислення, але за часів Христофора Колумба  «нестандартно» мислити означало думати, що земля кругла. У XV-му столітті, незважаючи на усі відкриття у сфері науки та контакти з іншим світом, більшість людей вважало, що земля пласка.

Італійський мандрівник Христофор Колумб був достатньо сміливим, щоб стверджувати протилежне.  Хоча він і не переконав свого італійського суверена, так само, як він не переконав короля Португалії та короля Англії, Христофор Колумб продовжував наполягати на своєму і врешті решт переконав королеву Іспанії фінансувати експедицію великої важливості.  У ті часи торгівці спеціями шукали легшого шляху до Азії. Найбільш звичним був морський шлях навколо Африки через мис Доброї Надії і потім далі на схід. Аргумент Колумба був дуже простим, якщо земля дійсно кругла, тоді логічно, що, якщо плисти прямо на захід, можна дістатись скарбів Індії та Азії.  Таке відкриття принесло б нові багатства Іспанії. Королева Іспанська була настільки вражена цим аргументом, що пообіцяла 10% від усіх скарбів, які він привезе до Іспанії внаслідок своїх пошуків, у якості винагороди.

3-го серпня 1492 року Колумб разом з командою з 90 осіб та два інші кораблі «Ніна» та «Пінта» розпочали своє плавання під флагом Санта Марії. Через два місяці команда була на межі повстання через нетерпіння. Колумб пообіцяв їм великі багатства і 11 жовтня команда «Санта Марії» висадилась на невеликому острові.

Колумб прибуває до Америки. L. Prang & Co., Boston
Колумб прибуває до Америки. L. Prang & Co., Boston

Звичайно, команда, яка висадилась біля узбережжя Північної Америки, була надзвичайно здивована. Очікуючи, що їх зустрічатиме, як вони вважали, плем’я зі Східної Індії, вони назвали їх «індіанцями». Коли ж вони дізнались від туземців, що цей острів не має ніякого відношення до Індії, Колумб та його команда назвали цей острів Сан Сальвадор на користь Іспанії. Все інше – історія.

Цікаво, але у 1860 році  італійсько-американська община у Нью Йорку першою започаткувала святкування Дня Колумба. Майже 80 років потому Президент Рузвельт офіційно оголосив День Колумба національним святом.

Advertisements

3 thoughts on “День Колумба

 1. Колумб был одарённым путешествеником. Это человек который нестремился жить по стреотипам своего времени, как каждый выдающийся человек он пытался познать неопознаное и ему это удалось, хотя Америку открыл Амери́го (Амери́ко) Веспу́ччи

 2. I would like to thank you for the efforts you’ve put in writing this web site. I’m hoping the same high-grade site post from you in the upcoming also.

  Actually your creative writing abilities has inspired me to
  get my own site

  now. Actually the blogging is spreading its wings quickly.
  Your write up is a good

  example of it.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s