18-а Міжнародна конференція «Актуальні проблеми інтелектуальної власності» в Криму

Автор посту: Алекс Райян, радник з економічних питань.

Алекс і учасники Програми АССЕSS в Севастополі
Алекс і учасники Програми АССЕSS в Севастополі

12 вересня я поїхав в Крим, щоб представляти Посольство на 18й Міжнародній конференції  «Актуальні проблеми інтелектуальної власності».  Конференція, організована Державною службою інтелектуальної власності та Світовою організацією інтелектуальної власності, зібрала представників уряду, приватної промисловості та неурядових організацій.  Як я чув,представники з понад 14 країн, включаючи Сполучені Штати, Німеччину, Росію, і Китай, взяли участь в конференції.

Загалом,  конференція дає чудову можливість обговорити поточну ситуацію із захистом прав інтелектуальної власності (ІВ) в Україні і те, що Україна може зробити, щоб покращити цей захист. В той час, як Україна зробила деякі покращення протягом   останніх п’яти років, на жаль,  захист  прав ІВ залишається недостатнім.

Чому здорова система захисту прав ІВ так важлива для України?  Самим простим поясненням є те, що захист прав ІВ є надзвичайно важливим для підтримки творчих можливостей і майстерності дослідників, вчених, артистів та інженерів, які знаходяться в авангарді розвитку технологій і інновацій.  Якщо люди вважають, що їх робота не буде оплаченою, вони втрачають мотивацію творити і винаходити.  Захист інновацій призведе до покращення інвестиційного клімату і економічного зростання.

Це є також питанням справедливості і чесності. Українські і американські працівники заслуговують на винагороду за свою працю.  Так само американські і українські компанії заслуговують на прибутки з їхнього інвестування в капітал, інновації і людські ресурси.  Багато новаторів дуже ризикують і повинні мати можливість отримувати вигоди, коли такі ризики призводять до успіху.

Після презентації Алекс неформально спілкувався з учасниками Програми АССЕSS
Після презентації Алекс неформально спілкувався з учасниками Програми АССЕSS

Що може зробити Україна, щоб покращити захист прав ІВ? В жовтні 2010 року США і Україна підписали План дій щодо покращення захисту прав ІВ.  Повне виконання плану, який включає заходи з покращення обізнаності населення, зміни з покращення законодавства, посилення правозастосування, а також заходи з переходу міністерств і відомств українського уряду на легальне програмне забезпечення, стало б великим кроком вперед, що дало б Україні змогу стати країною, яка віддає належне новаторам і винахідникам.

Я їхав з конференції з переконанням, що в Україні багато професіоналів робочого рівня, особливо в Державній службі інтелектуальної власності, які зосереджують свої зусилля на покращенні ситуації із захистом прав ІВ в країні. Однак, від українського уряду потрібна буде координація зусиль – і постійна увага від посадовців вищого рівня – для того, щоб належний захист прав ІВ став реальністю.

Я хочу зазначити, що Посольство США високо цінує співпрацю з Урядом України і продовжуватиме шукати можливості для імплементації Плану дій з ІВ.  Одним із напрямків нашої роботи є проведення різних тренінгів із захисту прав ІВ і правозастосування, таких як навчання українських слідчих і прокурорів. Ми також надавали підтримку в організації тренінгів для малого та середнього бізнесу і академічних установ щодо того, як найкращим чином скористатись своєю інтелектуальною власністю.

вступне слово Алекса на конференції в Ялті
вступне слово Алекса на конференції в Ялті

І хоча конференція була цікавою і продуктивною, ще більше мені сподобалась та частина поїздки в Крим, коли я мав нагоду відвідати Севастопольський національний технічний університет. В університеті я спочатку зустрічався із студентами філологічного і економічного відділень, щоб розповісти їм про Посольство США.  Оскільки я є дипломатом економічного відділу, я також зробив презентацію про переговори України з ЄС щодо підписання поглибленої і всеохоплюючої Угоди про зону вільної торгівлі, а також про переваги, які така угода може надати Україні. Після зустрічі із студентами університету  я спілкувався з понад 30 учасниками програми АССЕSS.  Ця програма підтримується  Державним  департаментом США і дає можливість учням у віці від 14 до 18 років, у яких не було б іншої можливості,  вивчати англійську мову після уроків.  Мені дуже сподобалось  спілкуватись із студентами обох груп, які ставили мені багато чудових запитань про роботу в Посольстві, а також про життя людей в Сполучених Штатах.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s