Переможці програми Фонду Віктора Пінчука вливаються в ряди студентів, що навчаються в найкращих університетах США та інших країн світу

Зліва направо: посол США Джон Теффт, Віктор Пінчук та посол Великобританії Лі Тернер з переможцями програми "Всесвітні студії" 2011. Фонд Віктора Пінчука (с) 2011. Фотограф: Сергій Ільїн

Автор посту: Посол США в Україні Джон Теффт 

Минулого тижня я відвідав PinchukArtCenter, щоб привітати цьогорічних переможців освітньої програми «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука. До мене також приєднався посол Великобританії Лі Тернер та інші представники дипломатичного корпусу, які так само відзначили важливість цієї програми. Це уже другий рік, коли за програмою «Всесвітні студії» перспективних молодих українців відправляють здобувати освіту та вчені ступені у провідних міжнародних університетах. Студенти отримуватимуть дипломи переважно з тих дисциплін, які обрані фондом як пріоритетні для подальшого розвитку України: сільськогосподарські дослідження, навколишнє середовище та екологія, право та державне управління.

У 2010 році стипендії Фонду Пінчука отримали 17 здібних молодих українців. У цьому році кількість стипендіатів зросла до 19, і мені приємно зауважити, що три з них будуть навчатися в університетах США. Після яскравої церемонії нагородження у мене була можливість поговорити із стипендіатами, що поїдуть навчатися до США. Андрій Кріль і Наталія Щербинська здобуватимуть ступені магістрів юридичних наук в університеті Піттсбурга та Нью-Йорка відповідно. Анастасія Примович здобуватиме ступінь магістра в галузі регіональних досліджень в Гарвардському університеті. Виявилося також, що Анастасія є випускницею однієї із наших програм обміну, що спонсоруються урядом США. Вона протягом року навчалася у США за прогрмою UGRAD (програма обмінів для студентів вищих навчальних закладів), за якою, до речі, цього року збираються відправити 28 українців навчатися  в американських коледжах та університетах у 2011-2012 навчальному році.

Посол США Джон Теффт та Віктор Пінчук. Фонд Віктора Пінчука (с) 2011. Фотограф: Сергій Ільїн

Було дуже цікаво поговорити з Андрієм, Наталією та Анастасією щодо їх академічних цілей, а також про те, яким буде їх американське студентське життя. Крім того, дуже втішно думати, що ці молоді талановиті люди врешті-решт повернуться в Україну зі своїми ступенями, щоб допомогти будувати світле майбутнє для своєї країни. Це один з найважливіших аспектів освітньої програми «Всесвітні студії»: для того, щоб претендувати на отримання стипендії, студенти мають повернутися в Україну після закінчення навчання та попрацювати в обраній ними галузі протягом п’яти років. До речі, у нас аналогічні вимоги до українців, що навчаються в США за фінансової підтримки уряду США за програмами обміну FLEX, UGRAD, Muskie, Humphrey і Fulbright. Ми робимо так, тому що талановиті студенти зараз дуже потрібні для  збільшення числа українських кадрів, які володіють навичками, необхідними, щоб допомогти Україні процвітати в світі, який стає все більш освіченим, інтернаціоналізованим та глобалізованим.

У 2012 році буде відзначатися 20-річчя освітніх програм обміну, спонсорованих урядом США в Україні. Я з гордістю можу сказати, що за останні два десятиліття ми направили понад 10000 українських студентів, професорів і викладачів у США, надаючи їм можливість начатися в наших вузах, коледжах та університетах. Ці українці зробили і роблять дивовижний внесок в галузі суспільної охорони здоров’я, громадянського суспільства, освіти та економічного розвитку — внески, що покращують життя співвітчизників. На щастя, Фонд Пінчука також взяв на себе зобов’язання виховання нового покоління українських лідерів, відправивши нову групу з 19 студентів до найкращих навчальних закладів у світі. Як я вже говорив стипендіатам під час церемонії, ми всі з нетерпінням чекаємо їхнього повернення додому з новим розумінням і новою енергією, щоб бути частиною покоління, яке перетворить Україну. Віктор Пінчук знає як робити гарні інвестиції. І програма «Всесвітні студії» не є винятком.

Advertisements

2 thoughts on “Переможці програми Фонду Віктора Пінчука вливаються в ряди студентів, що навчаються в найкращих університетах США та інших країн світу

 1. Гарний захід та гарна стаття…:)
  Але чи можна таке зробити або схоже не виходячи за межі певної області України?
  Звісно не всі мають можливість покинути сім”ю, роботу та домівку але також мають бажання брати участь в освітніх програмах обміну.
  В цьому плані мається на увазі не формальний процес тобто формалізація факту участі і пертворення його в певний показник а реальне здобуття для суб”єкта пізнання корисних знань, навичок та якостей.
  За одною з новітніх методологій та педагогік навчання, процес навчання розглядається як яктивний процес саме з боку “учня”, а “вчителю” відводить роль координатора.
  Хоча можливо цей коментарь і не є зовсім доречним до описаного заходу, який сам по собі є безумовно корисним та позитивним.

 2. Виктор Пинчук мог отправить на повышение и обменом опытом студентов из числа вузов готовящих оперативные подразделения налоговой милиции, а то бедные студенты – у них столько вопросов. Мне один студент налоговой академии зовут его Леонид разсказывал:” Я немогу выбрать на какую тему писать курсовую – Беловоротничковые преступные организации пути борьбы с ними или Оперативное обеспечение дел в суде по уклонению от налогооблажения в особокрупных размерах”

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s