Поїздка до Чернігова: програма із захисту свідків та боротьби із торгівлею людьми за фінансової підтримки США та зустріч з енергійними місцевими журналістами

Автор посту: Посол США в Україні Джон Теффт

Як справжнього ветерана багатьох країн колишнього Радянського Союзу, мене цікавить  історія цього регіону, і нещодавно у мене була нагода відвідати дійсно чудове місто – Чернігів,  який був одним з важливих центрів періоду Київської Русі. Це місто приблизно в 90 хвилинах їзди від Києва, напрочуд приємна поїздка, особливо в ті дні, як 11 травня, коли погода була теплою і ясною.

Посол Теффт під час презентації програми захисту свідків у Чернігові

Я розпочав свій візит із церемонії розрізання стрічки під час відкриття нової системи перевірки свідків у Чернігівському апеляційному суді. Суд було оснащено окремою кімнатою для свідків, де жертви торгівлі людьми, або свідки інших серйозних злочинів, могли б безпечно давати свідчення за допомогою відеозв’язку без необхідності безпосереднього контакту з обвинуваченою особою. Наразі, тільки третина жертв торгівлі людьми в Україні співпрацює з правоохоронними органами, і головною причиною відсутності такої співпраці є стурбованість щодо відсутності захисту. Система дозволяє штучно спотворювати голос або зображення, в той час як судді мають свій окремий монітор,  де  вони можуть бачити особу ясно. Голова апеляційного суду, Садіг Тагієв (випускник програми “Відкритий світ“), пояснив нам, що система цього типу, дозволить суду краще задовольнити міжнародні стандарти захисту свідків. Зараз у нього вже є великі плани щодо цієї системи: в кінці цього місяця він хоче залучити студентів для проведення тренувальних судів. Запровадження цієї системи було профінансовано Бюро Держдепартаменту з міжнародної боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності, і є однією з п’яти систем, що вже були встановлені Міжнародною організацією з міграції. Хоча це обладнання призначено переважно для жертв торгівлі людьми, воно може бути успішно застосовано і для свідків інших тяжких злочинів, де конфіденційність допомагає запобігти повторному звинуваченню або не відчувати загрози від підсудного.

Посол Теффт під час презентації програми захисту свідків у Чернігові

Після суду я зустрівся з губернатором Чернігівської області, Володимиром Хоменко та мером Чернігова Олександром Соколовим. Губернатор свого часу вивчав історію свого регіону, тому висловив занепокоєність проблемами збереження історичних місць та пам’яток у цьому регіоні, а також навколишнього середовища. Як і багато хто в країні, він стурбований тим, як позиціонувати цей регіон з економічної точки зору, аби змінитися з постачальника сировини на виробника повного циклу сільськогосподарських та м’ясних продуктів. У нас відбулася цікава дискусія, оскільки мій рідний штат Вісконсін свого часу стикався  із схожими проблемами.

Після короткої екскурсії містом, аби можна було зробити декілька гарних знімків історичного “Валу” (в центрі міста),  ми завітали до Чернігівською прес-клубу, де мали нагоду зустрітися із групою місцевих журналістів з друкованих, радіо та інтернет-видань, щоб відверто поговорити про свободу преси в регіоні. Це була група дуже енергійних та небайдужих осіб. Журналісти висловили свої думки з широкого кола питань,  деякі з них висловили невдоволення відсутністю доступу до державних посадових осіб, в той час як інші говорили, що така ситуація склалася внаслідок відсутності професіоналізму серед журналістів. Деякі члени прес-клубу заявляли, що журналісти не можуть отримати належний доступ до урядовців та публічної інформації. Інші наголошували на тому, що журналісти повинні мати кращу освіту, або у формі тренінгів, або поліпшення знань українського законодавства щодо преси та публічної інформації. 

У відповідь на питання журналістів, я поділився своєю власною точкою зору на новини в Сполучених Штатах, в тому числі наголосив, що американці виграють від того, що отримують  інформацію з різних джерел новин і часто влаштовують бурхливі дебати щодо суспільноважливих питань. Деякі журналісти висловилися щодо поступового розвитку в Україні різноманітних джерел інформаціії та новин, а також розказали, що альтернативні погляди теж представлені в засобах масової інформації в регіоні. Ми закінчили нашу розмову, обговорюючи роль Інтернет-новин в усьому світі та в Україні. 

Я і раніше бував у Чернігові як турист, і ця поїздка підтвердила те, що я вже знав: це гарне місто, багате історією та красою, і варте короткої одноденної поїздки з Києва!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s