Навчаючись вчителювати в Житомирі

Автор посту: Ліа Ентил, інтерн Відділу преси, освіти та культури Посольства США

Житомир

Прямим шосе через столітні ліси та широкі лани на  захід від Києва можна потрапити у місто Житомир, адміністративний центр Житомирської області. Історично, Житомир завжди був великим транспортним вузлом, пов’язуючи Київ із заходом в напрямку Бреста, а тепер він також з’єднує Чоп з Києвом та Мінськ з Ізмаїлом та ще багато інших українських міст. Заглядаючи в історію, це місто з населенням 280 тисяч було одним з найбільш відомих міських центрів середньовічної Київської Русі, і вперше з’являється у письмових джерелах близько 1240 року. Легенда свідчить, що місто було засновано ​​у 884 році князем Житомиром, вождемдревлян — одного із слов’янських племен. З точки зору економіки, Житомирська область спеціалізується на видобутку граніту, про що свідчить складна і досить вишукана мережа кар’єрів та гранітних пам’ятників по дорозі з Києва. По всьому місту можна побачити види на річки, що ховаються у скелях. Місто також славиться вражаючим меморіалом, присвяченим Другій світовій війні, та вічним вогнем, які розташовані на вершині найвищого пагорба в місті. 

В академічному сенсі, Житомир є домівкою для декількохвишів, що розташовані серед багатьох парків та площ. Власне, з цієї причини мені пощастило потрапити до Житомира в якості учасника 16-ї щорічної науково-практичної конференції вчителів іноземних мов України (TESOL), що проходила у Житомирському державному університеті 13-15 квітня, 2011 року. Більше 450 вчителів англійської мови та представників шкіл України та Білорусі зібралися, щоб попрацювати разом, відвідати тренінги та презентації, а також придбати найновіші підручники і навчальні матеріали з викладання англійської мови. Після пленарного засідання фахівців із Сполучених Штатів, Великобританії та України у наступні три дні відбувалося багато тренінгів про все щодо вивчення англійської мови, починаючи із застосування музики під час уроків та закінчуючи створенням ефективних матеріалів у класі з використанням новітніх методів соціальних медіа. Для деяких учасників це було чудовою нагодою зустрітися із старими друзями, поділитися ідеями та розказати один одному щось нове, що зараз відбувається у сфері викладання англійської мови. Для інших це був шанс під’єднатися до мережі і завести нових друзів у співтоваристві викладачів англійської мови. Об’єднані спільними інтересами та метою, учасники швидко збудували майже «сімейні відносини», які значно допомогли обміну знаннями, ідеями та досвідом. 

Захід сонця в Житомирі

Ця конференція стала особливо цінною для мене як інструктора з викладання англійської мови. Вона надала мені не тільки унікальну можливість зазирнути в класио за межами Сполучених Штатів, але й дізнатися радощі й труднощі вчителів, для яких англійська не є рідною. Раніше я ніколи не помічала відмінностей між викладанням мови носієм та неносієм мови. І я була вражена і схвильована серйозним підходом та глибокими знаннями, що показали вчителі англійської, яка для них  не є рідною, але якою я говорила все своє життя. У компанії таких відданих фахівців мені вдалося дізнатися  про деякі дуже корисні методи викладання, які я буду включати у свої навчальні плани згодом. Хоча мова конференції була перш за все англійськію, я також мала можливість поспілкуватися українською та російською мовами з учасниками, що завжди приносило мені задоволення.

В цьому історичному місті, славного традиціями підготовки вчителів, фахівці-лінгвісти мали можливість поспілкуватися, зміцнити зв’язки, поспівпрацювати та дізнатися про можливості подальшого професійного розвитку, що пропонуються Регіональним відділом звивчення англійської мови Держдепартаменту США, який став основним спонсором конференції. Учасники дізналися не тільки про методики викладання мови, а й про Житомир і його захоплюючу історію. Конференція була успішноюз усіх боків, а її учасники вже починають думати про наступний рік для продовження досвіду освітніх і культурних обмінів.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s