Виставка “Шляхи милосердя” в Музеї Великої Вітчизняної війни

Автор посту: Посол США в Україні Джон Теффт

У п’ятницю, 11 квітня 2011, року я взяв участь у церемонії відкриття виставки “Шляхи милосердя” в Музеї Великої Вітчизняної війни, яка відбувається за підтримки Міністерства культури України та за участі представників посольств Нідерландів, Великобританії та Німеччини в Києві. Серед інших спонсорів проекту – Міжнародний Центр Менно Сімонс (Нідерланди) та Центральний Комітет Менонітів США.

Ця виставка об’єднує три історії з однією загальною темою, а саме історію міжнародного співробітництва українських, американських та голландських громадян, які надавали допомогу та матеріали під час та після Другої світової війни. Оригінальні стьобані ковдри ручної роботи виставлені разом із архівними матеріалами Музею Великої Вітчизняної війни, яких ніхто ще не бачив – фотографії, листи та інші предмети, що розповідають історії осіб, які ризикували життям задля допомоги іншим.

Я був дуже зворушений історіями ковдр, зшитих у Сполучених Штатах добровольцями і відправлених Ен Кенінг-Тіхелаар, голландській жінці, чиї особисті переконання привели її до участі в русі Опору та доброчинної діяльності, такої як надання притулку біженцям з України. Коли я блукав по виставці, я був у захваті від сповненої співчуття та заплутаної мережі відносин, які кінець кінцем приводили до цих ковдр, зшитих спільнотою північноамериканських менонітів для передачі військової допомоги у Європу та до укриттів, і зокрема, для самих менонітів, що рятувалися втечею від режиму Радянського Союзу в Україні. Прості стьобані ковдри ручної роботи, які були створені для того, щоб зігрівати, потрапили в музей ніби просто з домашнього ліжка. Простота цих домашніх предметів нагадує нам, що героїзм може виникати з окремих актів співчуття і доброти.

У своєму вступному слові я згадав про хоробрість українських солдатів, що воювали під час Другої світової війни і сподіваюся, що покоління, які отримали свободу завдяки цій боротьбі, ніколи не забудуть про жертви, яких вона коштувала. Ця виставка – спосіб зберегти живу пам’ять і підкреслити мужність та відвагу багатьох перед обличчям смерті та руйнувань. Я закінчив свій виступ так: “Кожне покоління має свою війну. Ми сподіваємося, що історії цих ковдр надихнуть  молодих людей на те, щоб запитати: «А що ми можемо зробити сьогодні, аби поділитися своїм милосердямз іншими»».

Я закликаю вас всіх знайти час у своєму щільному життєвому графіку та зупинитися на мить, пригадавши цей важливий момент в історії, та відвідати виставку. Виставка “Шляхи милосердя”  триває до 24 червня 2011 в Музеї Великої Вітчизняної війни у м. Київ по вул. Лаврській 24.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s