Феєричний початок місяця для шанувальників джазу! Незрівнянне виконання Чіка Коріа та Гері Бертона

Автори посту: Хезер Фабрікант, заступник Аташе з питань культури та Тім Стендард,  заступник Аташе з питань культури Посольства США


Квітень – це місяць поціновувачів джазу, і безсумнівно в Києві він розпочався цього року феєрично. Один з найбільш відомих джазових музикантів світу, Чік Коріа та неймовірно талановитий вібрафоніст Гері Бертон  розважали захоплену публіку своїм першокласним виконанням 7 квітня в Палаці «Україна». Дует виконав підбірку стандартних та нових творів, що відображали вплив на його творчість таких відомих музикантів як Дейв Брубек, Антоніо Карлос Джобім, і навіть Моцарт та група «Бітлз».


 Квітень було названо місяцем шанувальників джазу десять років тому для того, щоб віддати шану цьому унікальному американському жанрові. Цьогорічна тематика зосереджена на внеску у джазову музику жінок, які своєю творчістю допомогли збудувати більш справедливу та рівноправну націю. Упродовж квітня концерти, ретроспективи та святкування в США та в усьому світі вшановують джазові традиції та джазову культуру. Відчути дух цьогорічних святкувань можна натиснувши тут. Цьогорічне гасло «Джаз: Народжений в Америці. Улюблений в усьому світі» підходить і для України, де цінування джазової музики має свою тривалу історію, що веде нас до нинішнього київського виступу відомих джазових виконавців, таких як Чік Коріа та Гері Бертон.   


Приблизно 55 років тому адміністрація президента Ейзенхауера відправила свого першого Посла Джазу, відомого трубача Діззі Гіллеспі (Dizzy Gillespie) за кордон.  Гіллеспі  привіз джазову музику та ідеї толерантності і міжетнічного порозуміння до таких країн як Іран, Греція та Туреччина і відкрив нову захоплюючу еру музичної дипломатії.  


 На початку 1960-их, влада у Москві відмовила уряду США в першій пропозиції надіслати до Радянського Союзу Луіса Армстронга. Натомість, Кремль врешті-решт дозволив Бенні Гудману та його оркестру гастролювати по Радянському Союзу. Під час своїх гастролей в СРСР у 1962 році, група Гудмана виступила з 4-ма концертами в Києві в Палаці Спорту перед своїми захопленими фанами, засипаючи після концертів кожної ночі (чи радше кожного ранку) в готелі «Москва». Наслідуючи приклад Гудмана, Ерл «Фата» Гайнс виступив в Україні в 1966 році, так само як і легендарний Дюк Еллінгтон в 1971 році. Відразу після розпаду Радянського Союзу багато джазових виконавців виступали з комерційними концертами в Україні, де джазова традиція має багато послідовників.


 Упродовж декількох останніх років Посольство США в Києві посприяло організації візитів до Києва й інших українських міст американських джазменів та представників інших музичних стилів, в тому числі квартеті Райана Коена, Гербі Хенкока, Мері Уілсон, і зараз Чіка Коріа та Гері Бертона. Окрім того, завдяки програмам Державного департаменту США як «Дорога ритму» та «Посли культури»,  багате розмаїття таких американських музичних стилів, як реп, блуграсс, кантрі та рок-н-ролл звучать в усьому світі.


 В той же час, сотні тисяч американців, які відвідують Вашингтон (округ Колумбія) щоліта мають змогу насолоджуватися музичними традиціями різних країн під час Смітсонівського фольклорного фестивалю. Варто також зазначити, що українська група з Закарпаття буде виступати там цього року, а Україну також запрошено представити свою музику та культуру влітку 2014 року. Запрошуємо Вас відвідати виставку Смітсонівського фольклорного фестивалю, що проходить в Музеї Івана Гончара в Києві!

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s