Публікація Звіту про дотримання прав людини за 2010 рік

Автор посту: Бенджамін Беррі, офіцер політичного відділу Посольства США

Сьогодні у Вашингтоні Державний Секретар Клінтон оприлюднить Звіт про дотримання прав людини за 2010 рік. Документ складається зі Звітів по окремим країнам, і торкається 190 націй. Інформацією зі звітів користується Уряд США при розробці політичних рішень; на неї також можуть посилатися інші уряди, міжнародні та неурядові організації, правозахисники та журналісти. Метою звітів є підтримання зусиль з боротьби з порушеннями прав людини в усьому світі, допомога окремим країнам у зміцненні правозахисних можливостей, та привернення уваги до тих країн, які не відповідають міжнародним стандартам захисту прав людини. Звіт про дотримання прав людини є одним з елементів ширших зусиль, докладених Президентом Обамою, щоб зробити дотримання прав людини головним компонентом порядку денного зовнішньої політики США. В цьому прагненні адміністрація Обами не самотня: питання захисту прав людини підтримують багато видатних та високоповажних американців з обох політичних партій.

Звіти, які будуть оприлюднені сьогодні, оцінюють ситуацію у кожній країні окремо, спираючись на універсальні міжнародно-правові стандарти, і кожен звіт може розглядатися як окремий документ. Країни не порівнюються одна з одною, і у загальному звіті групуються за регіоном та за алфавітом.

Під час зустрічі у листопаді у Києві, Заступник Помічника Державного Секретаря з питань прав людини Томас Мелія дарує Заступнику Голови Адміністрації Президента України Андрію Портнову примірник книги за власною редакцією, в якій оцінюється підтримка США принципів індивідуальних свобод та прав людини

Кожен звіт вивчає ситуацію з дотримання прав людини урядом країни, якої він стосується. Як аташе з питань прав людини Посольства, мене часто запитують, чи Сполучені Штати звертають увагу на дотримання прав людини у своїй власній країні. Це справді так. За останній час була проведена поглиблена самоперевірка у рамках процесу Універсального періодичного огляду з боку Ради ООН з прав людини у Женеві. Звіт, який США надали Раді минулого року можна прочитати тут, а з додатком до звіту, переданим Раді цього місяця, можна ознайомитися тут. У звітах відображені результати широких консультацій з громадськістю, проведених по всій країні, та окреслені сфери, в яких Сполучені Штати могли б покращити свої стандарти.

На додаток до власної оцінки уряду, відкрита, демократична система США дозволяє американським громадянам і жителям інших країн коментувати політику США без будь-яких побоювань. Американська урядова система не є безпомилковою, але в ній вбудовані механізми самокорекції, а саме: сильне громадянське суспільство, енергійні та вільні засоби масової інформації, незалежні гілки влади, включаючи судову, та добре укорінені принципи верховенства права.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s