Місячник історії жіноцтва: наша історія – наша сила

Автор посту: Лиа Ентил, інтерн Відділу преси, освіти та культури Посольства США

Березнь – місячник історії жіноцтва, у якому відзначаються досягнення жінок протягом усієї історії. Це можливість для людей в усьому світі визнати роль жінок в історії, відзначивши їх завзятість, мужність і творчість як основні джерела сили і мужності перед надзвичайними викликами, що стоять перед світом сьогодні. 

У Сполучених Штатах святкування місячника історії жіноцтва розпочалося в середині 1970-х з офіційного визнання 8 Березня Міжнародним жіночим днем. У 1981 році групи, об’єднані у Національний проект історії жіноцтва, пролобіювали у Конгресі США рішення оголосити свято “Національний тиждень історії жіноцтва”, що включало і 8 Березня. У 1987 році указом президента тиждень став місячником історії жіноцтва, а Конгрес США видав постанову з цього часу святкувати місячник кожного року. У цьому році адміністрація президента Обами опублікувала доповідь, що відзначає 50 років прогресу у цьому питанні.

Міжнародний жіночий день має 100-річну історію святкування жіноцтва у всьому світі. Це свято було започатковано у 1911 році і відзначалося спочатку у Швейцарії, Австрії, Данії і Німеччині, коли більше мільйона людей виступили за права жінок на професійне навчання і роботу, а також для того, щоб покласти край дискримінації за ознакою статі. Зараз, століття пізніше, 8 Березня – це день, коли у всьому світі виступають на підтримку обізнаності у політичному та соціальному аспектах жіночого руху.

З 1975 року, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй оголосила 8 Березня офіційним святом – Міжнародним жіночим днем, кожного року йому призначається окрема тема. У цьому році основна тема  – «Рівний доступ до освіти, професійної підготовки, науки та техніки: шлях до гідної роботи для жінок». Минулі теми були такими: «Світ, вільний від насильства щодо жінок» (1999), «Жінки та ВІЛ/СНІД» (2004), «Інвестування у жінок та дівчат» (2008). 

У грудні 1977 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію щодо проголошення Дня ООН з прав жінок і миру в усьому світі, який повинен відзначатися країнами-членами ООН, у відповідності з їхніми історичними та національними традиціями. У резолюції було зазначено дві основні вимоги: визнати, що забезпечення миру і соціального прогресу і повного здійснення прав людини та основних свобод потребує активної участі, рівності і розвитку жінок;  визнати внесок жінок у зміцнення міжнародного миру і безпеки.

Україна є однією з 27 країн, які визнають Міжнародний жіночий день офіційним святом. Ми попросили жительку Києва Тетяну Подобінську-Штик поділитися з нами своїми думками щодо значення для неї Міжнародного жіночого дня.

“Коли Міжнародний жіночий день не за горами, це безумовно впливає на моє життя в ці декілька днів до цього. Очікування на свято завжди краще, ніж саме свято, хоча я люблю і саме свято також. Для того, щоб відчути це свято, потрібно бути жінкою і жити в Україні. Якщо й існує певна дискусія щодо «чоловічого» свята, Дня української армії або Дня захисника Вітчизни, то щодо статусу 8 Березня ні у кого не виникає жодних питань. 

Я повинна зізнатися, що мені дуже не вистачало цього свята, коли я жила за кордоном. В Україні 8 Березня кожна жінка відчуває себе особливою. Рано вранці ви не побачите багато людей на вулицях. Це вихідний день, і люди у себе вдома. Жінки насолоджуються довшим сном зранку, а чоловіки усілякими способами намагаються зробити своїх жінок щасливими. Протягом усього року більшість українських жінок псують своїх чоловіків і дозволять їм поводитися з ними нешанобливо. 8 Березня – це день, коли жінок люблять, піклуються, і думають про них. Можливо, це звучить егоїстично, але я думаю, що українські жінки заслуговують на це свято. Було б краще, якби таке ставлення українських чоловіків до жінок  як 8 Березня тривало весь рік, але зараз у нас є принаймні один день».

Хоча у США цей день і не вважається офіційним святом, по всій країні влаштовується тисячі заходів.

Мелані Вервір, надзвичайний вповноважений посол Держдепатраменту США з глобальних жіночих питань спілкується з українськими жінками

З моменту свого обрання у 2009 році президент США Барак Обама створив посаду держслужбовця в Білому Домі, основне завдання якого консультувати президента і віце-президента з питань насильства в сім’ї та сексуальних нападів в Сполучених Штатах, а також нову посаду в Державному департаменті США – надзвичайного вповноваженого посла з глобальних жіночих питань. Першим призначеним послом стала Мелані Вервір, що зробило її найвищим посадовцем в уряді США з-поміж американців українського походження. Крім того, державний секретар США Гілларі Клінтон започаткувала “Ініціативу 100 жінок: розширення прав і можливостей жінок і дівчаток шляхом міжнародного обміну”, а також нову ініціативу щодо здоров’я матері та дитини. Дізнайтеся більше про це на сайті America.gov. 

У Місячник історії жіноцтва важливо пригадати, як далеко жінки просунулися у своїй боротьбі за рівність, мир і розвиток в умовах численних економічних, соціальних і політичних проблем. У цьому місяці і Міжнародний жіночий день став платформою єдності, співпраці у мережах та мобілізації для конструктивних змін.

Advertisements

2 thoughts on “Місячник історії жіноцтва: наша історія – наша сила

 1. Очень приятно, что правительство США и посольство США в Украине уделяет пристольное внимание такому важному вопросу равноправия между мужчинами и женщинами.
  В современном мире женщины завоёвуют всё новые и новые высоты, сейчас никого не удивиш службой женщины в армии, раньше такое было невозможно. Стоит так же упамянуть женщин которые занимают ответственные должности в управлении своими государствами. Например:Хилари клинтон – США, Ангела Меркель – Германия и т.д.
  Всё выше изложеное свидетельствует о том, женщины способны и достойны выполнять работу наравне с мужщинами,а нетолько покорять Нас беззащитных перед Вами мужщин.
  Искрене хочу поздравить всех женщин с прошедшим праздником и пусть для вас праздник продолжается не день, не месяц, а всю вашу жизнь.

 2. Я очень внимательно прочитал статью. Возникает вопрос: Когда мой мужской день, если я не служил в армии ? Возможно проведения мужского месячника ?
  Я работал со многими женщинами, также и встречался некоторыми.
  Сделал вывод: Женщины могут смотреть прямо в глаза, сверкать ослепительной улыбкой, мило и ненавязчиво щебетать, поправляя прическу и осторожно подкрашивая губы. Они могут быть самим очарованием, таким естественным и неповторимым, что кажется, будто бы все это только для тебя. И больше ни для кого. Спустя некоторое время, час, два или несколько дней, очаровательная улыбка сменяется на стервозную ухмылку, глаза-щелочки начинают смотреть с явным желанием пронзить насквозь, а общее настроение сменяется на депрессивно-истероидное. Что это? Да как же это? Неужели обман? Такой явный и настолько жестокий? Ах, как же я забыл, ведь женщины – это обманщицы! Нередко прекрасная половина человечества сражает наповал своими искусными манерами обольщения. Они великолепны, когда говорят о походе в магазин, милы, когда по-детски оправдываются, пытаясь объяснить, где пропадали вчерашним вечером, жестоки, когда нервно курят и обвиняют вас в невнимании и нелюбви. И все это – работа прирожденных обманщиц, самых привлекательных и жестоких в мире!

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s